شومینه

تاثیر شگفت انگیز استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

آینه ها یکی از پرکاربرد ترین المان هایی هستند، که در دکوراسیون ها نقشی جدی ایفا می کنند. این عناصر خاص که اکنون یکی از اعضای جدایی ناپذیر در دکور خانه می باشند، روز به روز در صنایع مختلف پرکاربردتر می شوند. شما با استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه تان روحی تازه به آن می بخشید.

اگر آینه کاری با دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری تلفیق شود، ابعاد آن را دو برابر بزرگتر نشان خواهد داد. در این محیط بازتاب نور، کمک می کند تا فضای داخلی خانه نورپردازی جذاب و چشم نوازی داشته باشد. از ویژگی های میرور ورک عمق دادن به محیط، اصلاح نورپردازی در خانه های کم نور، پوشاندن عیب های احتمالی دیوارها وهمچنین لوکس و مدرن جلوه دادن منزل است.

کاربرد های استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی بالای شومینه

استفاده از آینه های مدرن در دکوراتیو

آینه های تخت در پذیرایی

 

استفاده از آینه در پذیرایی

آینه دایره ای در سالن نشیمن

آینه دیواری

به کاربردن آینه در دیوار پذیرایی

یکی از وسایلی که سبب تحول جدی در طراحی خانه ها می شود، استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی محیط می باشد. این اکسسوری های ساده ضمن ایجاد زیبایی، باعث افزایش بازتابش نور در فضا می شوند.

علاوه بر این دلایل دیگری نیز وجود دارد تا شما ترغیب شوید از یک آبگینه در داخل پذیرایی یا اتاق خواب یا سایر نقاط منزل تان بهره بگیرید. دارد، برخی از این دلیل ها عبارتند از:

  • ایجاد حس عمق و گستردگی در فضا
  • افزایش در فضا از طریق بازتاب نور طبیعی یا مصنوعی
  • افزایش زیبایی و جذب انرژی های خوب
  • پوشش دهی ایرادات دیوار یا محیط

از Mirror در چه مکان هایی می توانیم استفاده کنیم؟

آبگینه را می توانید در هر قسمتی از خانه به کار ببرید و هیچ محدودیتی در آن ندارید. استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی امری معمول بوده و می توان آن را در دکور پذیرایی، ناهارخوری، اتاق خواب، حمام، راهروی ورودی و سایر محیط ها به کار برد.

طبق اصول فنگ شویی زجاج نماد و عنصر آب بوده که طبق علاقه از آن هر جا علاقمند هستید، بهره بگیرید.

استفاده از آینه در پذیرایی

استفاده از آینه تخت در پذیرایی

استفاده از آینه های مدرن پنجره دکوراتیو

آینه های جورچین در پذیرایی

آینه های کنار شومینه

به کار بردن آینه در پذیرایی

استفاده از آینه در پذیرایی

استفاده از انواع آینه دکوراتیو

برای بخش هایی از منزل که نمی دانید، چطور باید تزئین نمایید!

می توانید از Mirrors استفاده کنید، به طور مثال ترکیب آبگینه با میز کنسول، یک ترکیب جذاب و چشم گیر است و نمایی خاص به کنج منزلتان می دهد.

همچنین کار گذاشتن یکی از این محصولات در بین دو پنجره با همان ابعاد، نور را غیر مستقیم بازتاب کرده، و به دلباز شدن فضای خانه شما کمک می کند. همین طور استفاده از آینه در تزیین دکور بالای شومینه و شلف ها جلوه تزئینی زیبایی را در محیط به وجود می آورد.

پنجره های دکوراتیو از نمونه های پرکاربرد در صنعت معماری داخلی منازل هستند.

به کاربردن آبگینه در ناهار خوری یا آشپزخانه

استفاده از آینه در نهارخوری

استفاده از آینه در آشپزخانه

استفاده از آینه در سرویس بهداشتی

یکی از کاربرد های آینه، استفاده از آن به عنوان کاشی در پس زمینه آشپزخانه است. همچنین با قاب کردن میرور به اشکال هندسی در دیوار پشت سینک و بدنه های کابینت، آشپزخانه ای مدرن و امروزی داشته باشید.

کاربرد آینه در محل کار و اتاق خواب

استفاده از آینه هندسی مدرن در اتاق ها

استفاده از آینه لوزی در اتاق خواب

استفاده از آینه در درب کمد

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

در اتاق های محل کار و اتاق خواب می توانید Mirror را بر روی درب کمد، روبروی درب ورودی و در فضای بازی که یک محل مناسب برای نصب این وسیله دارد، نصب نمایید.

استفاده از Mirror، در دکوراسیون داخلی راهروی ورودی

استفاده از آینه در راه پله

وجود آبگینه در راهروی ورودی می تواند فضا را شیک، بزرگ و نورانی کند، اما طبق قانون فنگ شویی اصلا در راه پله ها توصیه نمی شود.

انواع میرور ورک در دکوراسیون داخلی

آینه کاری انواع و سبک های متفاوتی در شکل، رنگ، قاب و جنس دارد، که با توجه به سلیقه افراد انتخاب شده و در محل مورد نظر نصب می شود. برخی از مشهور ترین و پرطرفدار ترین این سبک عبارتند از:

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی، به سبک جورچین

استفاده از آینه در دکور داخلی جورچین

استفاده از آینه های جورچین

آینه جورچین در پذیرایی

استفاده از آینه های جورچین در پذیرایی

در سبک آینه کاری جورچین، شما وسیله ای را خواهید داشت که قطعات آن در سایز های مختلف کنار هم قرار گرفته اند. جدا سازی برش های روی زجاج یا همان آبگینه در این مدل می تواند با وسایلی چون چوب، فلزات یا ریزه کاری های خود میرور ضورت بگیرد.

استفاده از آبگینه های مدل لوزی در دکور داخلی

استفاده از آینه های طرح لوزی

یکی از پرکاربرد ترین مدل های استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی، به کار بردن سبک لوزی در پذیرایی می باشد. این طرح معمولا بیشتر به صورت دیواری به کار رفته و از آبگینه هایی با شکل لوزی و متوازی تشکیل می شود.

کاربرد طرح زجاج ونیزی

به کار بردن آینه های ونیزی

آینه آنتیک

استفاده از آینه ونیزی شیک در پذیرایی

آینه ونیزی در پذیرایی

استفاده از آینه در پذیرایی سبک شابی شیک

آینه هایی با طرح ونیزی، دارای سبکی بسیار قدیمی هستند، اما همچنان برای سالن نشیمن های پر زرق و برق استفاده میش وند، به خصوص در دکوراسیون شابی شیک، چون این وسایل به نوعی عتیقه محسوب می شوند.

به طور معمول بر روی این میرورها تراش های ظریف مشاهده می شود که با خراش سطح شیشه با ابزار خاص ایجاد می شود. طرح ونیزی به زبان ساده در واقع استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ با پذیرایی لاکچری است. قیمت این طرح مهمولا نسبت به مدل های مشابه گرانتر است.

آبگینه های کلاسیک و آنتیک نیز تا حدودی جزء دسته میرور های ونیزی محسوب می شوند. این سبک از میرورها نسبتا ارزان قیمت تر از مدل ونیزی هستند.

ترفند استفاده از آبگینه دایره ای

آینه دایره ای مدرن

اینه های دایره ای ساده

استفاده از آینه های دایره ای متنوع

این سبک از آینه به شکل دایره ای می باشند و در چیدمان های مختلفی استفاده می شوند، اما بهتر است حواستان به تعداد این وسیله روی دیوار باشد، افراط بیش از اندازه در این سبک یک دیوار شلوغ به شما تحویل می دهد که به جای چشم نوازی و آرامش بخشی، بیشتر برهم زننده افکارتان خواهد بود.

کاربرد آینه های هندسی

آینه های هندسی مدرن در دکوراسیون داخلی

استفاده از آینه های مدرن هندسی کنار شومینه

آینه هندسی مربعی

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی، با اشکال هندسی مختلف یک کار خلاقانه برای لوکس و مجلل کردن فضای پذیرایی می باشد. در این سبک آبگینه کاری قطعات استفاده شده در محیط با شکل های هندسی مانند مثلث، چهارگوش، پنج ضلعی و … هستند.

این مدل از دیزاین در خانه های کوچک و با متراژ پایین نیز قابل استفاده است. شما با کمک یک شومینه برقی زیر تلویزیونی و آینه کاری پشت آن می توانید فضایی درخشان را در سالن نشیمن خود ایجاد کنید.

چه موارد و نکاتی را باید در استفاده از آینه در دکور به خاطر داشته باشیم؟

آینه های مدرن هندسی در پذیرایی

آینه های ونیزی مدرن بالای کنسول

  • شما در انتخاب محل مناسب برای نصب آبگینه مورد نظر خود، باید اصولی را رعایت کنید. از جمله این موارد که می توان به آن اشاره کرد.
  • انتخاب میرور مناسب با توجه به سبک دکور و لوازم منزل باید صورت بگیرد، قبل از نصب Mirror باید به این موضوع توجه کنید، تا هماهنگی و هارمونی بین تمامی تزئینات داخلی منزلتان برقرار باشد.
  • مکانی را قبل از نصب بهتر است در نظر بگیرید که آینه ها نور را به صورت مستقیم بازتاب نکنند و زاویه دید مناسبی از فضا به نمایش بگذارند.
  • از نصب به هم ریخته آبگینه ها روی همه دیوارهای خانه تان، به طور مثال در فضای پذیرایی به شدت پرهیز کنید.
  • این نکته را هم در نظر داشته باشید؛ میرور ورک، قطعاتی شکننده و کوچک دارند و نصب آنها کاری حساس و ظریف است، که هرگز بدون تکنسین یا فردی که در این کار تخصص و مهارت کافی دارد، انجام ندهید. افراد متخصص برای برش دادن این قطعات از دستگاه مخصوصی استفاده می کنند تا کیفیت کار پایین نیاید.

کلام آخر

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی، یک روش زیبا و کارآمد است، که می تواند فضای خانه را روشن، بزرگ، مدرن و جذاب کند. آبگینه ها را می توان در قسمت های مختلف خانه مانند پذیرایی، ناهارخوری، اتاق خواب، حمام، راهرو و ورودی نصب کرد و با توجه به سبک دکوراسیون، شکل، قاب و الگوی مناسب، آن را انتخاب نمود. آینه کاری یک هنر است که با قطعات زجاج با شکل های متنوع؛ تصاویری زیبا و خلاقانه ایجاد می کند.

برای استفاده از آبگینه باید به نکاتی توجه کرد. مانند هماهنگی وسایل با سبک دکور داخلی، محل مناسب برای نصب و ارتفاع آن توجه کنیم. شما می توانید یک Mirror مدرن و شیک با الگو های هندسی را براحتی بالای شومینه خود در سالن نشیمن تان قرار دهید. همچنین برای خرید یک شومینه با قیمتی مناسب می توانید به سایت مجموعه شومینه هنر مراجعه کرده و ضمن دریافت مشاوره از کارشناسان خبره شرکت، تجربه یک خرید عالی را برای خود رقم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *