شومینه

دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری با کمک جذاب ترین وسایل

دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری

با توجه به افزایش قیمت خانه ها، بسیاری از افراد قادر به خرید خانه بزرگ و طراحی آن مطابق با سلیقه خود نیستند. اکثر خانه های موجود با ابعاد کوچک 60 متر و کمتر از آن است. شما برای دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری، در نگاه اول انتخاب زیادی ندارید، اما در همین خانه با بکارگیری چند رنگ نرم و دکوری جذاب می توانید یک طراحی لوکس ایجاد کنید. شما می توانید برای افزایش زیبایی خانه تان از یک شومینه کوچک بهره بگیرید. بهتر است از کوچکترین سایز هیزم سوز برای منزل تان استفاده نمایید.

هیزم سوز های برقی معمولا گزینه مناسبی هستند. به این ترتیب با خرید یک شومینه برقی لوکس شما دارای یک منزل لاکچری و شیک خواهید شد. در دکوراسیون منازل کوچک توجه به همخوانی رنگ محیط، طرح وسایل، میزان نور، نوع دکوریجات و … برای انتخاب بهترین دیزاین اهمیت دارد.

چگونه لاکچری دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری را دیزاین کنیم؟

برای دیزاین خانه های کوچک، باید به 3 عامل اصلی توجه کنید، این عوامل می توانند فضای خانه شما را بسیار وسیع تر و در عین حال جذاب تر از آنچه که وجود دارد، نمایش دهند.

1.طرح دکوراسیون

استفاده از دیزاین جذاب در منازل کوچک 60 متری

شما برای طراحی خانه خود، با دو سبک دیزاین مدرن و سنتی روبرو هستید. تلاش کنید برای طراحی از سبک های مدرن و ترکیب آن با مینیمال استفاده کنید. این سبک ها با داشتن جزئیات کمتر کمک می کنند، فضای خانه شما وسیع تر به نظر بیاید.

2.دقت در نورپردازی

استفاده از نورهای لوکس و لوسترهای جذاب

استفاده از نورهای لوکس مصنوعی- لوسترها

استفاده از لوسترهای مدرن

استفاده از چراغ های شیک

نور طبیعی در تمام منازل، یک موضوع چالش زا و کاربردی است. معمولا خانه ۶۰ متری شیک با متراژ پایین از فضای نوری کمتری بهره مند هستند. در این حالت باید تلاش کرد تا با کمک نورهای مصنوعی با رنگ مناسب روشنایی کافی به خانه بخشید. علاوه بر این استفاده از نورهای مصنوعی مثل به کارگیری لوستر های مدرن و شیک نیز می تواند زیبایی فضای خانه کوچک شما را چندین برابر نماید.

3.تاثیر رنگ در منظره خانه

استفاده از ترکیب رنگ مناسب در منازل کوچک 60 متری

تاثیر رنگ بندی وسایل در بزرگی خانه 60 متری

استفاده از ترکیب رنگ جذاب برای خانه های کوچک

تلاش کنید در دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری، از رنگ های روشن و ملایم استفاده کنید. این موضوع کمک می کند تا منزل شما بسیار وسیع تر به نظر بیاید. علاوه براین رنگ های روشن باعث می شود که سطح نور محل زندگی تان افزایش یابد. در حالت کلی رنگ های تیره علاوه بر دلگیر کردن فضای خانه، محیط آن را نیز کوچکتر از آنچه که وجود دارد، نمایش می دهد.

بهترین نوع وسایل برای دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری

برای دکور خانه کوچک، بهتر است از سبک های مینیمال استفاده کنید. این مدل طراحی فضای خانه شما را بسیار بزرگتر نشان می دهد. چند نمونه از وسایلی که می تواند در لوکس تر شدن خانه شما کمک کننده باشد، شرح می دهیم.

تاثیر مبلمان، در لاکچری دیده شدن منزل

تاثیر مبل در دکوراسیون خانه های کوچک 60متری

 

مبلمان لوکس در دکوراسیون 60متری

استفاده از مبلمان لوکس در چیدمان

برای محیط زندگی شصت متری و کوچکتر شما می توانید به جای استفاده از طرح های مبل سلطنتی و سنتی، از نمونه های راحتی و با شکل مدرن استفاده نمایید. مبل های راحتی با کوسن های روشن جلوه خاصی به اتاق نشیمن تان می دهد. ترجیحا مبل ها را به صورت 5 نفره تهیه کنید.

فرش

استفاده از فرش مدرن در خانه های کوچک 60 متری

به کارگیری فرش در خانه های کوچک

استفاده از فرش مدرن در دکوراسیون خانه کوچک

استفاده از طرح فرش ها مدرن و ساده با رنگ هایی که با فضای دکور محیط زندگی تان همخوانی دارد، در مضاعف کردن زیبایی خانه تان اثر گذار است. سعی کنید از فرش هایی با طرح خطوط استفاده کنید یا اگر علاقه به طرح های دارای گل دارید، نوع گل ها به صورت درشت و تک گل باشند.

کفپوش

سعی کنید با یک بودجه مناسب، برای کفپوش محل زندگی خود از یک متریال مناسب بهره بگیرید.

پارکت

خلاقیت در استفاده از پارکت برای دکوراسیون خانه های کوچک

خلاقیت در استفاده از پارکت برای کفپوش خانه کوچک 60 متری

استفاده از پارکت های متنوع

استفاده از پارکت های متنوع در ناحیه پذیرایی یا آشپزخانه، می تواند تاثیر بسزایی در دیزاین محل زندگی شما داشته باشد. بهتر است از پارکت هایی با تم رنگی روشن بهره بگیرید. همچنین دقت کنید که در روی این پارکت ها از فرش های با ابعاد بزرگ و شلوغ استفاده نکنید. چون فضای شما را محدود و بسته تر نمایش می دهد.

سنگ و سرامیک

استفاده از کفپوش سنگ برای دکوراسیون خانه کوچک

استفاده از سرامیک برای کفپوش خانه کوچک 60 متری

اگر خانه ای که در آن ساکن هستید، متعلق به خود شماست. می توانید با کمی هزینه بیشتر، از کفپوش های سنگی و سرامیکی در محل زندگی تان بهره بگیرید. حتما در فضا از تناژ رنگی روشن و ساده استفاده کنید.

پرده

استفاده از پرده در منازل کوچک

تاثیر پرده های ساده درخانه های کوچک

اگر در محل زندگی خود پنجره دارید، در صورت بزرگ یا کوچک بودن ابعاد دریچه آن، بهتر است از پرده های ساده بزرگ بدون آویز و تزئینات اضافه استفاده کنید. پرده های حریری و نازک گزینه مناسبی برای این مدل از دریچه ها هستند.

کابینت، چه تاثیری در دیزاین خانه شصت متری کوچک دارد؟

در فضاهای کوچک، معمولا سایر بخش های خانه به خصوص آشپزخانه از پذیرایی قابل مشاهده هستند. به همین دلیل نوع طرح و رنگ آنها دارای اهمیت بالایی است. به کارگیری طرح های روشن، براق و در عین حال ساده و استفاده از مدل های جزیره برای آشپزخانه برای محیط های کوچک بسیار کاربردی است. اگر بتوانید از طراحی های جدید کابینت که به صورت متحرک با قابلیت تبدیل می باشند، بهره بگیرید. بسیار در بهینه استفاده کردن از فضا خود موفق بوده اید.

کابینت های متحرک: این کابینت ها به صورت کشوهای مختلف در ابعاد متنوع طراحی و می توان با تعریف پایه هایی از آنها به عنوان میز ناهارخوری یا پایه آماده سازی غذا استفاده کرد. دقت کنید که این دیزاین ها باید توسط افراد متخصص و طراحان داخلی انجام شود. این سبک از دیزاین به شدت در بهینه استفاده کردن و بهبود دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری موثر است.

شومینه

تاثیر شومینه در جذابیت دکوراسیون خانه های 60 متری کوچک

استفاده از شومینه در منازل 60 متری

استفاده از شومینه در چیدمان خانه های 60 متری

شما می توانید برای ایجاد یک فضای لوکس در خانه شصت متری خود، از یک شومینه برقی مدرن بهره بگیرید. هیزم سوزها ها انواع مختلفی دارند. برای فضاهایی با مساحت کم، در صورت داشتن محلی برای قراردادن دودکش، استفاده از یک شومینه گازی طرح جدید پیشنهاد می شود. اما اگر محیط شما فاقد مسیری برای هواکش مناسب برای این وسیله گازسوز باشد، توصیه می شود از هیزم سوزهای الکلی یا برقی استفاده کنید.

 استفاده از آینه در خانه ۶۰ متری

تاثیر آینه در دکوراسیون خانه های کوچک

یکی از راه های ساده برای افزایش زیبایی دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری، به کارگیری آینه ها در فضای پذیرایی و اتاق ها است. آینه ها علاوه بر انعکاس نور و افزایش روشنایی خانه، کمک می کنند تا سالن نشیمن و اتاق های شما زیبایی دلنوازی داشته باشند.

اگر از یک هیزم سوز کوچک در اتاق های خود استفاده می کنید، می توانید برای دکور بالای شومینه از آینه های مختلف بهره بگیرید.

شلف های تزئینی

به کارگیری شلف در خانه های کوچک

یکی از راه های پرکاربرد برای دیزاین خانه های شصت متری، به کارگیری قفسه های متنوع در خانه است. دقت کنید که در این حالت نباید کل دیوارهای پذیرایی و اتاق های خود را پر از دیوارکوب نمایید. بلکه بهتر است در تعداد کم از شلف هایی با ابعاد متنوع بهره بگیرید.

نصب تلویزیون بر روی دیوار

قراردادن تلویزیون بر روی دیوار

استفاده از تلویزیون بر روی دیوار

به جای قراردادن تلویزیون خود بر روی یک چارجوب بزرگ، بهتر است از میزهای کوچ مدرن بهره گرفته یا لوازم صوتی و تصویری خود را بر روی دیوار نصب کنید، تا فضای کمتری را اشغال نمایند.

استفاده از گل و گیاه

استفاده از گلدان های مختلف

استفاده در گل و گیاه در خانه های کوچک

وجود گلدان های متنوع گل در فضای منزل می تواند باعث افزایش روح  رندگی و انرژی مثبت در خانه شود. شما برای چیدمان خانه ۶۰ متری ایرانی خود می توانید متناسب با نور و میزان فضایی که در اختیار دارید از گل های متنوع استفاده کنید، حتی این امکان برای شما فراهم است که گلدان های خود را بین مبلمان، روی میزهای کوچک یا روی شلف های مختلف اما محکم قرار دهید.

ساخت یک طبقه در منازل شصت متری کوچک

تعریف سازه در منازل کوچک 60 متری

ساخت یک طبقه کوچک در خانه 60 متری

در صورت داشتن بودجه کافی، می توانید با کمک یک طراح دکوراسیون از فضای خانه خود حداکثر بهره را ببرید. در صورتی که سقف خانه شما کمی بلند باشد، می توانید یک طبقه چوبی در خانه خود بسازید، که برای شما مثل اتاق کار یا فضای راحتی برای دورهمی های دوستانه باشد. در این حالت حتی می توانید پله های ساخته شده برای ورود به این قسمت از خانه خود را به صورت متحرک در نظر بگیرید، تا هرکسی به آن دسترسی نداشته باشد.

نتیجه گیری

برای دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری، بزرگ ترین چالش استفاده از حداکثر ظرفیت فضا است. شما برای طراحی این محیط می توانید از المان های متنوعی بهره بگیرید تا هم محل زندگی تان بهینه و کاربردی تر شود و هم زیبایی آن دو چندان به نظر برسد. برای وسیع تر نشان دادن محیط خانه تان می توانید از لوازم مختلف بهره بگیرید.

از جمله: استفاده از آینه ها در پذیرایی، به کارگیری مبلمان ساده، نورپردازی در فضاهای مختلف، تعریف یک طبقه در محیط خانه، بهره گیری از انواع شومینه در ابعاد متناسب و …

شما می توانید به کمک یک وسیله گرمایشی کوچک مثل شومینه در سالن نشیمن خود، فضایی لوکس و چشم نواز در محیط خانه تان پدید آورید. برای تهیه یک هیزم سوز ایده آل، فروشگاه های شومینه هنر یک گزینه مناسب است. این فروشگاه عرضه کننده متنوع ترین انواع شومینه برقی و گازی می باشد.

سوالات متداول برای دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری

برای تزیین خانه های کوچک چه وسایلی را می توان به کار برد؟

برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک از وسایل مختلفی می توان استفاده کرد، از جمله: شومینه برقی، گلدان های متنوع، انواع شلف ها و حتی نوع انتخاب کفپوش های خانه در افزایش جذابیت خانه کوچک شما موثر است.

شومینه را در خانه های کوچک 60 متری در کدام فضا قرار دهیم؟

بهترین مکان برای استفاده از شومینه در دکوراسیون خانه کوچک، به کار بردن آن در سالن نشیمن یا پذیرایی است، تا نمای خانه شما بسیار لوکس دیده شود.

طرح خانه 60 متری چگونه است؟

طرح و نقشه یک خانه 60 متری بصورت زیر می تواند باشد:

طرح خانه 60 متری

چرا دیزاین پذیرایی ۶۰ متری مهم است؟

دیزاین پذیرایی ۶۰ متری به دلیل حجم و متراژ کم آن نیاز به حساسیت های بیشتری در دیزاین و چیدمان دارد. در خانه مهم ترین و اصلی ترین محل پذیرایی آن می باشد و نیاز است پذیرایی آن به بهترین شکل دیزاین شود.

عکس خانه ۶۰ متری از بالا چگونه است؟

عکس خانه ۶۰ متری و چیدمان آن می تواند متفاوت باشد، اما عکس آن را برای شما آورده ایم.

عکس خانه ۶۰ متری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *