شومینه

طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری + 10 اصول مهم برای طراحی

طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری

برای طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری، می توانید با رعایت برخی نکات کلیدی فضای خانه خود را دلباز نشان دهید؛ به عنوان مثال با استفاده از پنجره هایی بزرگ و پرده هایی روشن، نور طبیعی را به پذیرایی خود وارد کنید. استفاده از منابع نوری مختلف مانند لوستر و دیوارکوب نیز محیط پذیرایی را جذاب تر خواهد کرد. توصیه می شود ترکیبی از رنگ های روشن در طیف های تیره و روشن را برای نشیمن خود انتخاب کنید؛ همچنین کمک گرفتن از معماری هایی مانند سبک ویکتوریایی در طراحی داخلی نیز زیبایی منزل شما را دو چندان می کند.

نورپردازی در معماری آپارتمان 100 متری

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در طراحی داخلی آپارتمان 100 متری به آن توجه داشته باشید، نورپردازی در قسمت های مختلف خانه می باشد. اگر فضای منزل شما از نور کافی برخوردار نباشد، هر چقدر هم تلاش کنید آن را بزرگ و دلباز نشان دهید بی فایده است؛ به همین علت توصیه می شود هنگام طراحی به نکات زیر توجه داشته باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

1. حداکثر استفاده از نور طبیعی

اگر می خواهید فضای منزل شما بزرگ و دلباز به نظر برسد، باید سعی کنید تا حد امکان از نور طبیعی خورشید در خانه خود استفاده کنید. پنجره هایی بزرگ را برای پذیرایی و اتاق های خود در نظر بگیرید تا بتوانید در روزهای آفتابی از آن بهره بگیرید.

2. نورپردازی مستقیم در نقاط استراتژیک

اگر می خواهید دیزاینی عالی برای پذیرایی خود داشته باشید، می توانید از نورپردازی مستقیم به نقاط کانونی در قسمت های مختلف خانه خود کمک بگیرید. نقطه کانونی محلی است که وسایل را مطابق با آن چیدمان می کنید؛ به عنوان مثال یکی از مبل های بزرگ شما که در وسط پذیرایی قرار دارد، جایگاه مناسبی به عنوان نقطه کانونی می باشد که می توانید از آن کمک بگیرید. این کار باعث جلب توجه بیشتر منطقه مورد نظر شما خواهد شد و آب و رنگ بیشتری به فضای منزلتان می بخشد.

3. لوستر دیوارکوب در دیوارهای فرعی

شما می توانید برای زیبایی بیشتر و همچنین بیشتر شدن نور در پذیرایی و اتاق ها، در برخی از دیوارهای فرعی از لوستر دیواری کمک بگیرید و آنها را بزرگتر نشان دهید. با این کار شما می توانید جذابیت فضای خود را بیشتر کرده و بین بخش های مختلف ارتباط ایجاد کنید.

4. استفاده از نورهای مخفی در دیوارها

اگر دیوارهای شما دارای پنل است و جایگاهی برای استفاده از نورهای شلنگی مخفی دارید، آنها را از دست ندهید. شما می توانید با کمک گرفتن از این منبع نوری، زیبایی فضای پذیرایی خود را دو برابر کرده و کاری کنید محیط شما بزرگ تر و دلباز تر به نظر برسد؛ البته توصیه می شود تعادل را در این مورد رعایت نمایید و این ایده را فقط برای برخی از دیوارها انتخاب نمایید.

5. انتخاب رنگ منابع نور

بهترین رنگ نور برای ایجاد تعادل در فضای پذیرایی، استفاده ترکیبی از رنگ های زرد و سفید است. این کار باعث می شود طراحی محیط منزل شما طبیعی و جذاب به نظر برسد و در تغییر رنگ دکوراسیون در آینده نیز آزادی عمل بیشتری خواهید داشت. البته می توانید از نورهای رنگی در برخی از قسمت های محدود بسته به سلیقه خود کمک بگیرید ولی توصیه می شود در این کار زیاده روی نکنید.

انتخاب رنگ در طراحی خانه های کوچک

انتخاب رنگ یکی از مراحل بسیار مهم در طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری است که باید در آن وسواس زیادی به خرج دهید. در اینجا به بررسی برخی از نکات مهم و کلیدی در این باره می پردازیم تا بتوانید در معماری و دیزاین منزل خود از آن کمک بگیرید.

6. انتخاب رنگ دیوار

اگر می خواهید فضای منزل خود را بزرگ و دلباز نشان دهید، باید از رنگ های روشن و خنثی برای دیوارهای خود استفاده کنید؛ به عنوان مثال می توانید از طیف های طوسی روشن، گلبهی، کرم یا بژ برای طراحی پذیرایی خود کمک بگیرید. بهتر است یک تم رنگی را برای قسمت های مختلف در نظر بگیرید و بر اساس آن بخش های پذیرایی و اتاق ها را دیزاین کنید.

7. انتخاب رنگ درها و کابینت ها

برای این قسمت نیز بهتر است طیف های روشن را انتخاب کنید تا فضای شما دلباز تر به نظر برسد؛ برای مثال درهایی به رنگ شیری یا سفید با طرح هایی ظریف می تواند جذابیت خانه شما را دو برابر کند. برای حفظ یکپارچگی و بزرگ تر دیده شدن منزل، توصیه می شود کابینت ها را نیز در طیف مشابه و هماهنگ با درهای خود انتخاب نمایید.

8. رنگ های سرد برای تعادل

استفاده از رنگ های سرد در بسیاری از قسمت های خانه، می تواند به شما احساس آرامش و تعادل بدهد؛ همچنین این طیف ها به شما آزادی عمل بیشتری در انتخاب ترکیب های جذاب برای پذیرایی و اتاق خواب ها خواهند داد. توصیه می شود برای زیبایی بیشتر از دو یا چند رنگ به صورت ترکیبی کمک بگیرید.

9. طیف های گرم در طراحی

اگر می خواهید فضایی صمیمی در پذیرایی خود داشته باشید، در بعضی از بخش ها ترکیبی از رنگ های گرم مانند طلایی در منزل خود کمک بگیرید. این کار باعث ایجاد حس طراوت و تازگی در خانه شما شده و به آن روحی تازه خواهد بخشید؛ البته توجه داشته باشید برای حفظ تعادل، نباید در استفاده از این گزینه زیاده روی کنید.

10. رنگ های تیره در جزئیات

شما می توانید برای جلوه بخشی بیشتر به رنگ های روشن و ایجاد فضایی خاص به پذیرایی خود، در برخی از جزئیات از طیف های تیره کمک بگیرید؛ به عنوان مثال یک دکوری زیبا به رنگ مشکی بر روی میز شیری یا طلایی، می تواند ترکیبی جذاب و جالب در فضای داخلی شما باشد.

نکات طراحی داخلی آپارتمان 100 متری

برای گرفتن بهترین نتیجه و ایجاد فضایی دلباز و آرامش بخش برای خانه هایی با متراژ متوسط، بهتر است به نکات زیر در طراحی منزل خود توجه داشته باشید.

  1. انتخاب الگوهای ساده: اگر می خواهید فضای خود را بزرگ تر نشان دهید، وسایل اصلی خود را با طرح و الگویی ساده انتخاب کنید تا گسترده تر به نظر برسند؛ به عنوان مثال کاغذ دیواری با نقشی ساده یا راه دار می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.
  2. ایجاد ارتباط بین بخش های مختلف: اگر می خواهید فضای آپارتمان شما دلباز به نظر برسد، سعی کنید بین بخش های مختلف ارتباط ایجاد کنید؛ به عنوان مثال می توانید از یک تم رنگی در خانه خود استفاده کنید و در هر مکانی با رنگی متفاوت آن را ترکیب کنید.
  3. جدا کردن فضاها: شما می توانید از وسایلی مانند پارتیشن برای جدا کردن بخش های مختلف مانند میز ناهارخوری و پذیرایی استفاده کنید؛ ولی آنها را طوری قرار ندهید که به طور کامل از یکدیگر جدا شده و پذیرایی تان کوچک تر شود.
  4. مبل ها و وسایل ظریف: استفاده از مبل هایی کوچک و لوازم تزیینی ظریف، می تواند باعث بزرگ تر دیده شدن منزل شما و ایجاد فضایی بیشتر برای دیگر بخش ها شود؛ پس بهتر است هنگام انتخاب وسایل به ابعاد و طرح آنها نیز توجه داشته باشد.
  5. ارگانایزر در بخش های مختلف: شما می توانید برای داشتن فضایی بیشتر، از فضاهای بلا استفاده خود مانند دیوارها و زیر پله ها برای ذخیره سازی وسایل خود استفاده کنید و ارگانایزر مناسبی برای آنها انتخاب نمایید.

19 ایده طراحی طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری

در این قسمت ما 19 تا ایده برای راحتی شما در جهت طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری آورده ایم.

ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 1 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 10 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 9 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 8 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 7 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 6 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 5 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 4 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 3 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 2 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 11 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 12 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 13 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 14 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 15 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 16 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 17 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 18 ایده طراحی داخلی آپارتمان ۱۰۰ متری 19

بهترین طراحی برای خانه با متراژ متوسط

برای داشتن بهترین طراحی داخلی آپارتمان 100 متری، بهتر است از منابع مختلف مانند نور طبیعی، لوستر و نور مخفی در قسمت های مختلف خانه خود استفاده کنید و فضایی پر نور ایجاد کنید؛ همچنین می توانید دیوارهای خود را با طرح های ساده و به رنگ روشن طراحی نمایید تا محیطی دلبازتر داشته باشید. شما می توانید با استفاده از جدا کننده هایی مانند پارتیشن قسمت های مختلف را از یکدیگر تا حدودی تفکیک کنید. یک شومینه مینیمال و ظریف نیز می تواند گرمی بخش و تکمیل کننده طراحی داخلی منزل شما باشد؛ شومینه هنر یکی از بهترین فروشندگان انواع مختلف شومینه است که می توانید برای مشاهده الگوهای مختلف از آن کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *