شومینه

پاکسازی خانه در فنگ شویی + 10 روش مهم

پاکسازی خانه در فنگ شویی

برای آشنایی با پاکسازی خانه در فنگ شویی، بهتر است ابتدا با کلمه فنگ شویی آشنا شوید. این لغت یک فلسفه و علم باستانی چینی است، که می گوید محیط منزل و تمام اشیائی که در آن قرار دارند، بر انرژی، رفاه، حال و هوای ما تاثیر می گذارد. پاکسازی خانه در این علم به معنای دور کردن انرژی های منفی از آن محیط می باشد. وجود منبعی از گرما و نور، یکی از راهکارها و روشهای پاکسازی به شمار می آید؛ مثلا استفاده از شومینه برقی در منزل به عنوان چنین منبعی، در ایجاد فضایی دلنشین، صمیمی و آرامش بخش بسیار موثر است.

10 تکنیک پاکسازی خانه در فنگ شویی

در علم فنگ شویی نیرویی نامرئی در تمام اجسام وجود دارد که دائماً در حال حرکت است این نیرو را “انرژی چی” یا “چی” می نامند. اگر گردش انرژی چی، مثبت باشد حال خوب و آرامش ایجاد می شود، چنانچه این حس منفی باشد، احساس ناخوشایند در تمام جنبه های زندگی از جمله روابط احساسی، سلامتی و… به وجود می آید. فرقی نمی کند صاحب خانه یا مستاجر باشیم؛ ما باید در محیطی که قرار می گیریم با استفاده از تکنیک های علم فنگ شویی، چی مثبت و حال خوب را در منزل یا محل کار افزایش دهیم و انرژی منفی را دفع کنیم. از جمله تکنیک ها در علم فنگ شویی که برای ایجاد فضایی مثبت و آرام تاثیرگذار هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-پاکسازی خانه با شمع و یا دود (آتش)

پاکسازی خانه با شمع و یا دود (آتش)

آتش در علم فنگ شویی یک روش قدرتمند برای از بین بردن انرژی های مرده به حساب می آید. در فضاهایی از خانه که احساس می کنید نیاز به پاکسازی است می توانید تعدادی شمع روشن کنید؛ فقط اجازه دهید شمع ها بطور کامل بسوزند زیرا خاموش کردن سریع آنها باعث مختل شدن جریان انرژی می شود.

2-استفاده از نمک

نمک، ماده ای است که خاصیت جذب و خنثی سازی انرژی های منفی را دارد و می تواند آنها را از بین ببرد. می توانید آب و نمک را با یکدیگر مخلوط کنید و در مکان های دلخواه اسپری کنید و حتی آن قسمت را شستشو دهید. همچنین می توانید ظرفی از نمک را در تمام نقاط خانه قرار دهید فقط فراموش نکنید هر چند وقت یکبار نمک را تعویض کنید.

بهتر است برای این کار از نمک دریا استفاده شود.

3-پاکسازی محیط با آب و روغن

با پخش کردن رایحه روغن در محیط خانه می توانید به پاکسازی و ایجاد فضایی مثبت کمک کنید. یاسمین، اسطوخودوس، پرتقال از جمله روغن هایی هستند که برای پاکسازی انرژی فضا استفاده می شوند بصورتی که مخلوطی از آب و روغن را در محل های مورد نظر اسپری کرده و یا اسانس را به دستگاه بخور اضافه کنید تا در فضای منزل پخش شود.

قبل از اقدام، درباره ویژگی اسانس هر روغن تحقیق کنید تا با نیت شما مطابقت داشته باشد.

4-از بین بردن انرژی های منفی منزل با گیاهان

در علم فنگ شویی استفاده از گیاهان سالم و شاداب به عنوان تصفیه کننده هوا انجام می شود. گیاه کاکتوس، اسطوخودوس و گل ارکیده از جمله مواردی هستند که برای رفع انرژی منفی مناسب اند.

5-پاکسازی با اسپند و عود

برخی دودهای معطر با خواص درمانی خود می توانند به ایجاد فضایی مثبت، آرام و پرانرژی کمک کنند. از بهترین روش ها برای پاکسازی خانه در فنگ شویی این است که در منزل عود روشن کرده و یا بوی اسپند را در سراسر منزل پخش کنید.

6-استفاده از رنگ های روشن

بکارگیری رنگ های روشن در منزل به افزایش سطح انرژی و شادابی کمک می کند. از رنگ های روشن برای دیوارها، پرده، مبل و فرش استفاده کنید تا یک محیط شاد داشته باشید.

7-نور طبیعی

نور طبیعی خورشید به عنوان یک منبع انرژی و گرما بسیار باارزش است. در طول روز با کنار زدن پرده ها اجازه دهید نور مستقیم به داخل خانه بتابد.

پاکسازی خانه با فنگ شویی به چه معناست؟

پاکسازی خانه با فنگ شویی به چه معناست؟

فنگ شویی خانه یعنی هر وسیله ای در جای درست و مخصوص خودش قرار بگیرد. سه مرحله رفع انباشتگی، پاکسازی و چیدمان از مراحل اصلی پاکسازی و فنگ شویی هر محیط می باشند. حتی اگر برای بار اول می خواهید وارد یک محیط شوید باید این اقدامات را انجام دهید؛ زیرا ما از اتفاقاتی که قبل از ورود ما در آنجا رخ داده است آگاه نیستیم و نمی دانیم افراد چه انرژی را در آن خانه به جا گذاشتند.

فنگ شویی قسمت های مختلف یک خانه

هر محیطی که فکرش را بکنید یک انرژی دارد. انرژی یک خانه هم از تک تک قسمت های مختلف و وسایلی که در آن قرار گرفته است شکل می گیرد. اگر شما از جو یک منزل خوشتان می آید و حس خوبی از آن دریافت می کنید به این معناست که وسایل آنجا به درستی چیدمان شده اند و گردش انرژی به صورت مثبت اتفاق می افتد. بالعکس اگر از یک فضایی انرژی خوبی نمی گیرید یعنی آن محیط چیدمان خوبی ندارد و یا اتفاقاتی رخ داده که جنس انرژی شان منفی بوده است. پس به فنگ شویی هر قسمت حساسیت به خرج دهید.

فنگ شویی راهرو و ورودی منزل

مهم ترین قسمت هر خانه در فنگ شویی، راهرو و ورودی آن است. تا جایی که می توانید این محیط را به وسیله  اجسامی مانند گل که حس خوب و انرژی مثبت دارند تزئین کنید، به هیچ عنوان نگذارید ورودی منزل تان با جاکفشی و کفش شلوغ شود.

فنگ شویی آشپزخانه

فنگ شویی آشپزخانه

آشپزخانه قلب هر خانه به شمار می آید. رعایت نظافت آن به دلیل اینکه در آن غذا می پزیم، بسیار ضروری است. چیدمان کابینت ها و سایر وسایل آشپزخانه به ویژه فنگ شویی میز ناهار خوری که تمام افراد خانواده برای ساعت های معینی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و در کنار صرف غذا، گفتگو دارند بسیار مهم می باشد.

فنگ شویی سرویس بهداشتی

اصل فنگ شویی برای سرویس بهداشتی این گونه است که محل قرارگیری توالت و حمام در منزل بسیار مهم است. آنها باید از آشپزخانه و پذیرایی فاصله داشته باشند و بهتر است در یک راهرو قرار بگیرند تا از سایر قسمت ها جدا شوند. بهترین مکان برای سرویس بهداشتی ضلع شمالی خانه است.

فنگ شویی اتاق خواب

خواب آرام و راحت باعث می شود در طول روز پر انرژی باشیم و احساس خستگی نکنیم. برای ایجاد حس آرامش در اتاق خواب به رنگ وسایلی که در آن قرار دارد توجه کنید. حتما باید از رنگ های آرامش بخش استفاده کنید  تا محیطی آرام و دلپذیر برای استراحت جسم و روحتان داشته باشید.

فنگ شویی محیط پذیرایی

وسایلی که در محیط پذیرایی قرار دارند باید چیدمان اصولی داشته باشند. بهتر است جو را خیلی شلوغ نکنید؛ زیرا فضای پذیرایی جایی است که اعضای خانواده برای ساعاتی در کنار یکدیگر می نشینند و باید حس راحتی و آرامش کنند.

فنگ شویی و اهمیت آن در پاکسازی خانه

هر فضایی یک انرژی دارد. حتی اگر برای بار اول است که وارد آن مکان می شویم باید با استفاده از علم فنگ شویی پاکسازی را در هر محیطی انجام دهیم تا اگر انرژی منفی آنجا باقی مانده است از بین برود. از بهترین تکنیک های پاکسازی خانه در فنگ شویی برای ایجاد انرژی و حس آرامش می توان به روشن کردن شمع، اسپند، عود و استفاده از نمک و… در محیط منزل اشاره کرد. تمام قسمت ها اعم از راهرو ورودی، اتاق خواب و پذیرایی باید طبق علم فنگ شویی، چیدمانی اصولی داشته باشند تا تعادل انرژی و حس آرامش را برای اعضای خانواده به وجود آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *