شومینه

محاسبه هزینه نصب شومینه گازی در 2 طرح مختلف

هزینه نصب شومینه گازی

شومینه ها علاوه بر اینکه در منازل به عنوان یک وسیله گرمایشی استفاده می شوند، در تعاریف امروزی جزو دسته دکوری های لوکس و جذاب برای اتاق ها تعریف شده اند. به این ترتیب افراد بسیاری علاقه مند هستند تا در فضای اتاق های پذیرایی و خواب خود از این محصول استفاده کنند. اما به دلیل اینکه اکثر خانه های جدید فضای کافی برای ساخت یک شومینه سنتی و کلاسیک را ندارند. آنها غالبا فکر می کنند هزینه نصب شومینه گازی بسیار زیاد است، در صورتی که این تفکر چندان درست نیست.

به صاحبین این منازل پیشنهاد می شود، برای افزایش زیبایی فضای آپارتمان شان از یک شومینه گازی مدرن، برای اتاق ها یا سالن نشیمن خود استفاده کنند. با این شرایط به سادگی و با صرف هزینه مناسب از یک دکوری شیک در خانه خود بهره مند می شوند.

نوع مصالح، چه تاثیری در قیمت نصب هیزم سوز گازی دارد؟

بسته به اینکه شما قصد دارید چه نوع هیزم سوزی را در فضای خانه تان استفاده کنید. قیمت ساخت شومینه متفاوت خواهد بود.

هزینه کار گذاشتن شومینه هیزمی

محاسبه هزینه نصب شومینه هیزمی

در همین ابتدا مطلع باشید که سوخت این طرح از شومینه از چوب است. به این ترتیب شما باید در یک منطقه پر از درخت خانه داشته یا همواره هزینه ای را به صورت ثابت برای خرید قطعات چوبی، در جهت تامین سوخت این وسیله کنار بگذارید.

شومینه های هیزمی به صورت پیش ساخت کمتر موجود می باشند و شما باید آن را در اتاق مورد نظر خود بسازید. برای ساخت این مدل از وسیله گرمایشی باید هزینه های زیر را محاسبه کنید.

 • بودجه بندی آماده سازی محل قرارگیری
 • تعیین ابعاد هیزم سوز در قیمت آن اثر مستقیم دارد، هر چه اندازه بزرگتر هزینه ان بیشتر است.
 • تهیه مصالح (چوب، سنگ، گچ، آجر، چوب)
 • ساخت اجاق دان آتش
 • مراحل ایجاد دودکش
 • خرید قطعات داخلی دستگاه (دمپر، میله جابجایی آتش)
 • در ادامه تهیه تزئینات برای دکور بالای شومینه

در نظر داشته باشید، علاوه بر دردسرهای ساخت، شومینه های هیزمی نسبت به سایر انواع خود گرانتر هستند.

هزینه نصب شومینه گازی

میزان هزینه نصب شومینه گازی

این طرح از شومینه ها به دلیل مزایای زیاد به شدت پرطرفدار بوده و بسیاری از افراد تمایل داشته از این طرح ها در اتاق نشیمن یا خواب خود بهره ببرند. این مدل از هیزم سوز با گاز شهری کار کرده و شما در صورت درست استفاده کردن از آن، هزینه ی زیادی بابت مصرف سوخت پرداخت نخواهید کرد.

اگر از هیزم سوز های گازی پیش ساخته در بیرون از دیوار استفاده کنید، هزینه کرد شما کمی سبک تر خواهد شد، نسبت به اینکه بخواهید این طرح را کاملا در داخل دیوار قرار دهید.

قیمت نصب شومینه گازی در بیرون از دیوار

محاسبه هزینه راه اندازی شومینه گازی، در این حالت به صورت زیر تعریف خواهد شد.

 • هزینه جنس دیوارهای اطراف هیزم سوز
 • دودکش (فولاد ضد زنگ، سنگ و آجر)
 • هزینه نصاب اولیه دستگاه
 • در نهایت تهیه تزئینات اطراف وسیله گرمایشی

هزینه راه اندازی شومینه گازی در داخل دیوار

در طرح های داخل دیوار باید کمی میزان بودجه خود را بیشتر در نظر بگیرید. چون نیاز است که دیوار محل قرارگیری هیزم سوز مدنظر شما کاملا شکافته شده، لوله های گاز مناسب و همچنین اتاقک دود در داخل دیوار تعبیه شود، دقت کنید که محاسبه برج دود درست مثل ارتفاع دودکش شومینه هیزمی محاسبه می گردد. بعد از قرار دادن شومینه و نصب کامل آن به وسیله یک متخصص، مجدد شکاف دیوار به طور کامل بسته شود. در نتیجه در این حالت شما ضمن پرداخت خرج کرد بنایی، هزینه متخصص نصاب هیزم سوز را نیز در نظر بگیرید.

هیمه سوز های داخل دیوار مدرن تر و زیبایی جذاب تری نسبت به هیزم سوزهای گازی خارج از دیوار دارند.

قیمت نصب لوکس ترین نوع هیمه سوز سنگی

هزینه نصب شومینه سنگی

این مدل از هیزم سوزها، درست مانند هیمه سوز گازی می باشند. تنها تفاوت این طرح با هیمه سوز گازی جنس متریال به کار رفته در بیرون و داخل هیزم سوز می باشد. در نظر داشته باشید که کلیه قطعات استفاده شده در شومینه سنگی از جنس سنگ های مختلف است و قیمت ساخت آن بستگی به نوع سنگ انتخابی شما دارد. سایر هزینه های آن مانند شومینه گازی محاسبه خواهد شد.

میزان بودجه مورد نیاز برای هیمه سوز برقی

محاسبه هزینه نصب شومینه برقی

این مدل هیزم سوز جزو جذاب ترین وسایل گرمایشی موجود هستند. برای استفاده از این طرح بزرگی یا کوچکی خانه شما مطرح نیست. تنها کافی است به یک فروشگاه معتبر مراجعه کرده و شکل مورد نظر خود از بین دستگاه های مختلف انتخاب نمایید.

این نوع از وسایل گرمایشی به صورت متحرک و ثابت قابلیت استفاده دارند و می توانید آن را در هر فضایی استفاده کنید. برای این مدل از هیزم سوز دیگر شما دغدغه ای برای نصب دودکش نخواهید داشت. چون آنها با الکتریسیته کار می کنند.

اگر قصد دارید از هیمه سوز برقی به صورت توکار بهره بگیرید، باید هزینه های شکافت و سیم کشی برق را برای آن به صورت مجزا محاسبه کنید. اما اگر می خواهید از آن به عنوان روکار استفاده کنید. فقط نیاز است که آن را در محل مورد نظر نصب کنید یا روی میز مدنظر خود قرار دهید. برای راه اندازی شومینه برقی مدرن فقط به یک سه راهی برق مناسب، ترجیحا دارای محافظ نیازمند خواهید بود.

ساده ترین آماده سازی شومینه الکلی

هزینه نصب شومینه الکلی

ساده ترین نوع هیمه سوز ها، شومینه الکلی است. این مدل بدون نیاز به دودکش بوده و نسبت به سایر هم نوعان خود گرمای کمتری تولید می کند. اما برای فضاهای کوچک و دکوری روی میز انتخاب بسیار مناسبی می باشد. برای نصب این مدل فقط نیاز دارید که درون مخزن آن الکل کافی بریزید و از یک شمعک برای روشن کردن هیزم سوز استفاده کنید.

هیزم سوزهای برقی و الکلی جز ارزان ترین نوع وسایل گرمایشی می باشند.

هزینه نصب شومینه چدنی

شومینه های چدنی جزو زیر مجموعه هیمه سوز های هیزمی می باشند. با این تفاوت که می توان آنها را به صورت گازی هم استفاده کرد. دقت کنید که چدن متریال گرانی بوده و ساخت این طرح بسیار گرانتر از شومینه هیزمی خواهد بود. علاوه بر این ماده چدن گرما را درون خود نگه داشته و حرارت کمی به محیط اطراف خود منتقل می کند. این نوع از دستگاه های گرمایشی صرفا زیبایی جذابی دارند.

چه مقدار زمان برای نصب اصولی شومینه کافی است؟

اگر شما از طرح های شومینه های پیش ساخته در منزل خود استفاده کرده باشید. باید این موضوع را در نظر بگیرید که زمان ساخت و آماده سازی این مدل هیمه سوز ها، جزو بازه نصب آنها محسوب می شود. از جمله مراحلی که در طولانی تر شدن زمان راه اندازی اثر دارد. عبارتند از :

محل انتخاب قرارگیری شومینه

در صورتی که کنج ها یا سه گوشه دیوار را انتخاب کنید. زمان نصب هیزم سوز شما طولانی تر خواهد بود.

نوع شومینه

مدل هیمه سوزی که انتخاب می کنید، استفاده از طرح های پیش ساخته یا ساخت کامل شومینه (داخل یا خارج از دیوار بودن هیزم سوز)

زمان آماده سازی هیمه سوز برقی برای استفاده

نصب یک شومینه برقی مدرن و آموزش کار با تنظیمات آن در صورتی که علاقمند نباشید آن را داخل دیوار قرار دهید. در کمتر از 30 دقیقه خواهد بود.

نصاب شومینه چه وظایفی دارد؟

هر نصابی که برای راه اندازی شومینه گازی شما می آید. باید کاملا در کارش خبره بوده و مهارت های نرم و تخصصی زیر را داشته باشد.

 • تسلط کامل بر نصب انواع شومینه
 • انجام مراحل راه اندازی با دقت
 • کار کردن به صورت مرتب و تمیز و توجه به خواست مشتری
 • آموزش راه اندازی و کار با تنظیمات کلیدهای شومینه به مشتری (تا در صورت خاموش شدن مجدد شومینه، صاحبخانه قادر به روشن کردن آن باشد)
 • ارائه برگه گارانتی و تایید نصب از طرف نصاب

نتیجه گیری

شومینه ها، جزو گروه وسایل گرمایشی محبوب محسوب می شوند. بسیاری از افراد دوست دارند برای افزایش زیبایی خانه خود از یک شومینه گازی در آپارتمانشان استفاده کنند. اما گاها تصور اشتباه درباره هزینه نصب شومینه گازی، یکی از موانع جدی برای استفاده از این وسیله شیک برای اتاق های خانه است. در نظر داشته باشید محاسبه میزان بودجه مورد نیاز برای راه اندازی شومینه گازی در منزل به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله: نوع مدل شومینه(برقی- گازی- هیزمی و …)، محل قرارگیری، نوع متریال به کار رفته در هیزم سوز، روکار یا توکار بودن آن و …

فروشگاه شومینه هنر، عرضه کننده بهترین و مدرن ترین هیمه سوز های گازی و شومینه برقی مدرن می باشد. در این فروشگاه شما می توانید متنوع ترین شومینه های دارای دودکش و فاقد هواکش را تهیه کنید.

سوالات متداول

چگونه هزینه نصب شومینه مشخص می شود؟

قیمت نصب شومینه معمولا با توجه به نوع هیمه سوز (برقی – گازی – هیزمی – الکلی) و همچنین محل قرارگیری و جنس متریال به کار رفته در این دستگاه تعیین می شود.

ارزان ترین مدل نصب شومینه کدام است؟

شومینه های الکلی و برقی، از نظر نوع نصب جزو ارزان ترین مدل وسایل گرمایشی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *