شومینه

معرفی کامل انواع شومینه از نظر مدل و نوع سوخت!

در زمان گذشته بیشتر برای گرمایش محیط از شومینه ها استفاده می شده است، اما در حال حاضر این وسیله بیشتر از گرمایش، نوعی محصول مجلل محسوب می شود. امروزه انتخاب و نصب شومینه در دکوراسیون داخلی، یکی از عوامل لوکس بودن منازل به شمار می رود. اگر قصد دارید با خرید شومینه تغییری اساسی در سالن پذیرایی یا اتاق های مهمان خود ایجاد کنید. بهتر است با انواع هیزم سوز و کاربرد آنها در فضاهای مختلف بیشتر آشنا شوید.

این وسایل گرمایشی انواع مختلفی دارند و بر اساس نوع سوخت و کاربردشان می توان آن ها را دسته بندی کرد. ما تلاش کرده ایم بعد از توضیح مقدماتی کوتاه برای آشنایی با انواع شومینه، مزیت ها و معایب هر مدل را بررسی کنیم.

انواع شومینه از نظر نوع سوخت و نحوه تولید گرما

مدل های مختلف شومینه را می توان از نظر نوع سوخت به کار رفته جهت ایجاد گرما به انواع زیر تقسیم نمود:

شومینه گازی، از انواع پرکاربرد هیمه سوزها

شومینه گازی مدرن از پرکاربردترین انواع شومینه

ظاهر شومینه های گازی، بسیار شبیه شومینه هیزمی‌ است. اما سوخت این طرح از وسایل گرمایشی به جای چوب از طریق گاز شهری تامین می‌ شود. این وسیله از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه‌ تر از مدل‌ های چوبی خود می باشند، زیرا شعله آن قابلیت تنظیم و کنترل را دارد. از طرفی استفاده از گاز مانع قطع درختان شده و برای محیط زیست منفعت بیشتری دارد.

 

محل نصب شومینه‌ گازی باید نزدیک به لوله گاز باشد، همچنین بهتر است نصب آن در مرحله سفت کاری ساختمان صورت بگیرد. دقت داشته باشید که برای خروج گاز سمی مونوکسید کربن به خارج از خانه، باید سیستم گرمایشی خود را به یک دودکش با ارتفاع مناسب مجهز کنید. برای محاسبه ارتفاع دودکش شومینه نیاز است فاصله محل خروجی آتش را تا سقف محاسبه نمایید. این طرح از هیزم سوزها در دو مدل توکار و روکار تولید می شوند.

شومینه گازی چیست؟

شیک ترین شومینه گازی دیواری

در پاسخ به سوال شومینه گازی چیست؟ باید گفت این مدل یکی از پرطرفدارترین انواع شومینه می باشد. شومینه های گازی جایگزین خوبی برای شومینه های سنتی بوده، چراکه قابلیت تنظیم دما را با استفاده از شیر ورودی گاز دارند و در مقایسه با شومینه های هیزمی دود و آلودگی و بوی بسیار زیادی تولید نمی کنند.

شومینه گازی ال سی دی، مدلی شیک و پرطرفدار

شومینه گازی ال سی دی

یکی از انواع شومینه گازی، طرح ال سی دی است. با توجه به کوچک شدن خانه ها و گسترش آپارتمان نشینی، شومینه‌ های ال سی دی در طرح های متنوع و زیبا ساخته شده تا  فضای کمی را در خانه ها اشغال نماید. این شومینه ها را در هر خانه با هر متراژی می‌توان روی دیوار نصب کرد، زیرا مهم ترین ویژگی آنها تخت و کم عمق بودن آنها است.

شومینه الکلی، مدرن و متفاوت

لوکس ترین شومینه الکلی ازانواع شومینه

شومینه الکلی یکی از پرطرفدارترین و مدرن‌ترین انواع شومینه است. دلیل اصلی محبوبیت شومینه الکی، بی نیاز بودن آن به دودکش است و تقریبا در هر جایی از خانه با توجه به مدلش می‌توان آن را نصب کرد. مانند شومینه‌های دیگر به سوخت‌ فسیلی و چوب نیاز ندارد و دود و دی اکسید کربن تولید نمی کند.

سوخت این نوع شومینه الکل ژلی (ایزوپروپیل ) یا بیواتانول مایع است. الکل ژلی شبیه مایع ضد غفونی کننده دست است. بیواتانول را از گیاهانی مثل غلات و نیشکر با استفاده از مخمر تهیه می‌کنند. میزان گرمای شومینه الکلی به اندازه سایر شومینه‌ ها زیاد نیست اما سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد و به دلیل تولید نکردن دود و خاکستر به عنوان سوخت پاک معروف شده است.

 

مزایای شومینه الکلی

مزایای استفاده از شومینه الکلی در پذیرایی

مهم‌ترین مزیت شومینه الکلی امکان جا به جا کردن و پرتابل بودن آن است. این شومینه نیازی به دودکش ندارد. تمیز می‌ سوزد و را‌ه اندازی آسانی دارد. در هنگام راه‌ اندازی و روشن کردن هیچ نیازی به برق ندارد و دود، خاکستر و گاز سمی زیادی تولید نمی کند و مشعل الکی آن را می‌توان تنظیم کرد.

معایب شومینه الکلی

شومینه الکلی معلق از انواع شومینه

سوخت شومینه‌های الکلی زود به زود تمام می‌ شود و هزینه تامین سوخت آن‌ها گران است. با وجود اینکه تمیز می‌سوزد اما مقدار کمی گاز مونوکسید کربن و دی اکسید کربن تولید می‌ کند. رنگ شعله‌ درخشش و جرقه شعله‌ های حاصل از سوختن چوب  را ندارد. از گرمای شومینه الکلی نمی تواند به عنوان منبع اصلی گرما استفاده کرد زیرا حرارت زیادی تولید نمی کند.

شومینه برقی، خاص و زیبا!

استفاده از شومینه برقی مدرن از انواع شومینه

شومینه برقی یکی از انواع شومینه است که منبع تامین گرمایش آن از طریق انرژی برق تامین می شود. برای رسیدن به تعادل دمایی در محیط، می‌ توان حرارت شومینه برقی را تنظیم کرد. نصب این نوع شومینه از انواع دیگر راحت‌ تر است. همچنین مقرون به صرفه نیز هستند و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند.

شومینه برقی برخلاف انواع دیگر به نگهداری و تعمیر احتیاج زیادی ندارد و به هیچ وجه دود و گازهای سمی تولید نمی کند. انواع مختلف شومینه برقی عبارتند از: دیواری، زمینی و ستونی. هر یک از این مدل های مختلف شومینه برقی را می توانید نسبت به دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کنید.

شومینه کلاسیک برقی

شومینه کلاسیک داخل دیوار از انواع شومینه برقی

شومینه برقی سنتی تر کیبی از شومینه سنتی و برقی است یعنی دکوراسیون آن از شومینه سنتی و گرمایش و نمایش آن از شومینه برقی نشات میگیرد.بسیار با صرفه و زیباست

تا به الان با طراحی شومینه آشنایی داشته اید؟ میدانشتید که شومینه هم به عنوان تجهیزات گرمایی محسوب میشه هم کاربرد معماری و زیبایی در خانه دارد

شما میتوانید با استفاده از مغز خود تصویر دیزاین شومینه را تجسم کنید.به طور معمول آن هایی که ذهن خلاق و هنری دارند بهتر میتوانند از این تجسم را داشته باشند.

باید شومینه ای انتخاب کنید که با خانه شما تطابق داشته باشد، به این معنی که هیزم سوز باید نهایت همخوانی را با تجهیزات خانه داشته و در عین حال محل زندگی تان را لوکس و بروز نشان دهد. بهترین انتخاب ها در حال حاضر شومینه برقی مدرن خواهد بود، اما اگر فضای زندگی تان  سنتی و قدیمی است، می توانید از سبک شومینه های کلاسیک بهره بگیرید.

مزایای شومینه برقی

مرایای شومینه برقی مدرن داخل دیوار

نصب فوق‌ العاده راحتی دارد و نیازی نیست از دود کش و وسایل جانبی دیگر مثل شیلنگ گاز و غیره استفاده کنید. تنوع بالا در طرح و اندازه باعث شده که به سادگی برای فضاهایی با ابعاد و مساحت کوچک و بزرگ، شومینه برقی تهیه کنید. اکثر شومینه‌ های برقی سیستم کنترل از راه دور دارند.

با استفاده از این آپشن شما به راحتی می‌توانید در هر قسمت از خانه که بودید با فشار دادن دکمه های کنترل شومینه را خاموش یا روشن کرده و میزان حرارت آن را کم یا زیاد کنید. عملکرد شومینه برقی به گونه ای است که نسبت به انواع دیگر عمری طولانی دارد.

در ساختار این نوع شومینه از سوخت هایی مثل چوب، گاز و غیره استفاده نشده و همین دلیل عمر طولانی شومینه برقی می باشد. مزیت دیگر شومینه برقی این است که به دلیل نداشتن دودکش تمای گرمای تولید شده وارد محیط اطراف می‌ کند و تمام انرژی برق دریافتی به گرما تبدیل شده و هدر نمی رود.

معایب شومینه برقی

یکی از معایب شومینه برقی است که به دلیل روشن بودن مداوم آن در فصل‌ های سرد سال هزینه برق مصرفی، به شدت بالا خواهد رفت. در مقایسه با هزینه چوب یا گاز ممکن است کمتر یا بیشتر شود. البته این موضوع بستگی به تنظیم درجه حرارت شومینه دارد.

در دمای خیلی بالاتر مسلما مصرف برق بیشتر خواهد شد.‌ بهتر است دما را طوری تنظیم کنید که حدود 700 الی 800 وات در ساعت برق مصرف شود. درست است که انواع دیگر شومینه مشکلاتی از قبیل دود کردن، گرفتگی دودکش، نشت گاز و غیره دارند اما شومینه برقی نیز کاملا بی خطر نیست.

اتصالات برقی آن را هر چند وقت یکبار باید چک کنید زیرا در صورت بروز مشکل خطر برق گرفتگی وجود دارد. یکی دیگر از عیب های شومینه برقی نداشتن حس واقعی آتش است.‌ دیگر نمی توان کنار این شومینه نشست و از سوختن آتش و نگاه کردن به آن لذت برد. شاید دلیل گرایش مردم به خرید شومینه‌های سنتی همین مورد باشد.

انواع شومینه از نظر شکل ظاهری

با توجه به متریال مورد استفاده در ساخت شومینه می توان آن را به مدل های زیر تقسیم نمود:

شومینه سنگی حس زیبای طبیعت!

زیباترین طرح شومینه سنگی از انواع شومینه

این شومینه ها هیچ موقع از مد نمی افتند و همیشه مورد توجه بوده اند و در ایران نیز این شومینه مرسوم است. یکی از عوامل زیباسازی دکوراسیون داخلی منازل، شومینه سنگی است. این نوع شومینه علاوه بر تاثیر روی چیدمان منزل، کارایی بسیار زیادی در گرمایش خانه در فصول سرد سال دارد. شومینه سنگی به دلیل طرفداران زیادی که دارد، هم در دکوراسیون خانه‌های قدیمی و هم در خانه های مدرن کاربرد دارد.

از ذغال و چوب به عنوان سوخت در شومینه سنگی استفاده می‌شود و شعله آن را می‌توان با کم و زیاد کردن چوب و زغال تنظیم کرد. در اکثر مواقع هدف از کار گذاشتن  شومینه سنگی در منازل، استفاده از جنبه تزئینی آن است. در ساخت این نوع شومینه معمولا از سنگ‌ های آنتیک، مرمر، مرمریت، گرانیت و تراورتن استفاده می‌ کنند.

شومینه آجری ساده اما زیبا!

ساده ترین طرح شومینه آجری

شومینه اجری نیز در ایران بسیار زیاد میباشد در حالی که میتوان برای دکوراسیون خانه نیز از آن استفاده کرد چون با آجری که برای دیوار استفاده شده است هم خوانی دارد

شومینه هیزمی تجربه حضور در دل جنگل!

شومینه هیزمی از انواع شومینه توکار

آسان ترین و سنتی ترین نوع شومینه میباشد و استفاده از آن بسیار آسان ولی دود ه های آن بسیار زیاد است
شومینه گازی
این مدل از شومینه از گار شهری استفاده میکند و بسیار کم درد سر تر از شومینه سنتی میباشد

شومینه دیواری مدرن و چشم نواز!

شومینه دیواری مدرن

شومینه دیواری اندرون دیوار جایگیری می شود و با حفظ حرارت سبب گرمایش فضای محیط میگردد. بر اساس دکوراسیون خانه و چیدمان داخلی منزل, انتخاب نوع و ابعاد شومینه های قابل نصب در دیوار نیز متفاوت است.

شومینه دیواری با قابلیت نصب بر روی دیوار, جلوه و گرمابخشی خاصی را به منزل شما می دهد. شومینه دیواری چون فضای اندکی را اشغال می کند, انتخاب درستی برای خانه و آپارتمان هایی با متراژ کم می باشد. جنس شومینه های دیواری از چدن و فولاد است و می توان با توجه به نیاز از اتاقی به اتاق دیگر منتقل نمود.

اجزای مهم شومینه دیواری

 • سطح شومینه: سطح شومینه بر اساس سلایق شخصی افراد, کوچک یا بزرگتر ساخته میشود. بعضی اوقات سطح شومینه را با توجه به چیدمان درون منزل شکل می دهند.برای نمونه برای بزرگتر نشان دادن محیط اطراف,بدنه شومینه را تا حدالامکان کوچک میسازند.
 • آتشدان: بخشی که آتش در آن روشن می گردد, آتشدان نامیده میشود.
 • دودکش: ابعاد دودکش بر طبق نوع شومینه و اندازه آن مشخص میشود. به عنوان مثال اگر در شومینه های چوبی, ابعاد دودکش صحیح نیاشد, دود به داخل محیط باز می گردد و تمام محیط را اشغال میکند, البته در حال حاضر شومینه های دیواری مدرن ژلاتینی به دودکش احتیاجی ندارند.

شومینه دیواری چیست؟

شومینه دیواری جدید

شومینه دیواری در درون دیوار جایگذاری شده و با حفظ حرارت سبب گرمایش فضای محیط می گردد. بر اساس دکوراسیون خانه و چیدمان داخلی منزل, انتخاب نوع و ابعاد شومینه های قابل نصب در دیوار نیز متفاوت است.

شومینه دیواری با قابلیت نصب بر روی دیوار, جلوه و گرمابخشی خاصی را به منزل شما می دهد. شومینه دیواری چون فضای اندکی را اشغال می کند, انتخاب درستی برای دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری محسوب می شوند. جنس شومینه های دیواری از چدن و فولاد است و می توان با توجه به نیاز از اتاقی به اتاق دیگر آنها را منتقل نمود.

اجزای مهم شومینه دیواری
 • سطح شومینه: سطح شومینه بر اساس سلایق شخصی افراد, کوچک یا بزرگتر ساخته میشود. بعضی اوقات سطح شومینه را با توجه به چیدمان درون منزل شکل می دهند.برای نمونه برای بزرگتر نشان دادن محیط اطراف,بدنه شومینه را تا حدالامکان کوچک میسازند.
 • آتشدان: بخشی که آتش در آن روشن می گردد, آتشدان نامیده میشود.
 • دودکش: ابعاد دودکش بر طبق نوع شومینه و اندازه آن مشخص میشود. به عنوان مثال اگر در شومینه های چوبی, ابعاد دودکش صحیح نیاشد, دود به داخل محیط باز می گردد و تمام محیط را اشغال میکند, البته در حال حاضر شومینه های دیواری مدرن ژلاتینی به دودکش احتیاجی ندارند.

انواع شومینه دیواری از نوع انرژی مصرفی

هر مدل از شومینه ها می توانند خود دارای زیر دسته بندی های مختلفی باشند. شومینه دیواری خود دارای انواع هیزمی، گازی و برقی است.

شومینه دیواری هیزمی

در شومینه های دیواری هیزمی از چوب برای ایجاد حرارت استفاده می شود و نوعی شومینه قدیمی محسوب میشود اما هم اکنون نوع مدرن آن نیز در بازار پیدا میشود.

همچنین شومینه های هیزمی سبب تشکیل دوده در محیط میشوند و به تمیز کردن پیوسته فضای پیرامون خود نیاز دارند. اما به دلیل فضای دلپذیر و جلوه زیبای شومینه های هیزمی از پرطرفدارترین شومینه ها هستند.

این نوع شومینه یکی از مدل های قدیمی اما پرطرفدار محسوب می‌ شوند. البته به تازگی انواع مدرن شومینه دیواری هیزمی نیز تولید می شود و برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی منازل کاربرد زیادی دارد. بزرگ ترین عیب این شومینه نگهداری سخت و هزینه بالای آن برای تامین سوخت است. به علاوه این که سوخت چوب دوده زیادی تولید می کند و باعث کثیف شدن فضای خانه می شود.

شومینه قدیمی(کلاسیک) از قدیم الایام به عنوان بخشی از خونه های ایرانی بوده است ولی امروزه با مدرن شدن تجهیزات این شومینه به عنوان دکور مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد گرمایشی آن چنانی ندارد
این شومینه از مواد قدیمی مثل سنگ و آجر و….. ساخته می شود

شومینه دیواری گازی

 

شومینه گازی دیواری لوکس

از مزایای شومینه دیواری گازی این است که باعث ایجاد دوده نمیشود و گرمای بالاتری را تولید میکنند. گرمای تولید شده به وسیله شومینه گازی با کم و زیاد کردن میزان گاز قابل کنترل است. هزینه گاز مصرفی در شومینه گازی در مقایسه با بقیه انرژی های مصرفی در شومینه های دیواری, کمتر است و از لحاظ اقتصادی به صرفه تر می باشد.

همچنین ساخت و نصب آسان شومینه گازی مزیت دیگری است که شومینه سنتی چوب سوز از آن بی بهره است.

حرارت شومینه دیواری گازی بسیار بالاتر از مدل های دیگر است و مانند شومینه چوبی دوده تولید نمی کند. استفاده از این نوع شومینه از لحاظ هزینه سوخت مصرفی از انواع دیگر کمتر است. همچنین نصب راحتی دارد و حتما باید از دودکش استفاده شود زیرا هنگام سوختن گاز، مونوکسید کربن و دی اکسید کربن باید از محیط خانه توسط دودکش خارج شوند.

شومینه دیواری الکل سوز

 

استفاده از شومینه دیواری الکل سوز

سوخت مورد نیاز برای شومینه دیواری الکل سوز, اتانول است. به علت اینکه به هواکش نیازی ندارد, نصب آن آسان میباشد. شومینه الکل سوز دوده ای تولید نمیکند و بسیار تمیز و بدون بو هستند. اما باید به این نکته توجه کرد که گرمای تولید شده از شومینه الکل سوز, در مقایسه با دیگر شومینه ها , کمتر میباشند. اما تنوع بالایی در شومینه الکل سوز است که با توجه به هر سلیقه و هزینه ای یافت میشود.

در این شومینه از اتانول به عنوان سوخت استفاده می‌شود. نیازی به دودکش ندارد و به راحتی نصب می شود. شومینه دیواری الکلی هیچ دوده ای تولید نمی کند و بسیار تمیز و بی بو می باشد. گرمای تولید شده این نوع شومینه از انواع دیگر کمتر است اما تنوع زیاد آن در طرح و سایز، باعث شده که برای هر بودجه و دکوراسیونی گزینه مناسبی باشد.‌

شومینه دیواری برقی

شومینه دیواری برقی از انواع شومینه

شومینه برقی  به صورت اورجینال  از طریق مقائمت  المنت داخل در برابر انرژی برق گرم میشود و گرما تولید میکند. همچنین شعله های آن توسط ال سی دی  و یا ال ای دی تولید میشوند و واقعی نیستند

شومینه های برقی دارای قابلیت تنظیم گرما هستند و میتوان تعادل گرمایی در محیط به وجود آورد. اکثر شومینه های برقی دارای یک کنترل از راه دور هستند که برای روشن و خاموش کردن شومینه و کنترل گرما به کار برده میشود.

شومینه های دیواری برقی از لحاظ قیمت در مقایسه با بقیه شومینه ها ارزان هستند و نصب آن ها نیز راحت است و برخلاف شومینه های گازی و چوبی به تعمیر و نگهداری احتیاج ندارند.

شومینه برقی برای تولید حرارت و فنرهایی که داخل آن تعبیه شده از انرژی برق استفاده می کند. میزان گرمای این نوع شومینه را می‌توانید روی درجه کم یا زیاد تنظیم کنید و دمای محیط را به تعادل برسانید. یکی از مزایای مهم و جالب شومینه دیواری برقی این است که دارای سیستم کنترل از راه دور می باشد و در هر نقطه ای که باشید می توانید با کنترل از راه دور، دمای شومینه را کنترل کنید و یا آن را خاموش و روشن نمایید.

شومینه دیواری و رومیزی ژلی

استفاده از شومینه دیواری ژلی

 

شومینه ژلی رومیزی از انواع شومینه

یکی از انواع دیگر شومینه دیواری که طرفداران کمتری نسبت به انواع دیگر دارد، شومینه دیواری ژلی است. این شومینه حرارت کمتری ایجاد می کند. برای ایجاد حرارت در این شومینه از سوخت ژل که درون قوطی به فروش می رسد، استفاده می‌شود. سوخت ژلی از بقیه سوخت ها گران تر است. هنگام نصب شومینه دیواری ژلی هیچ نیازی به اتصالات برق، دودکش یا لوله ای نیست.

سایر انواع شومینه از لحاظ  ظاهر و شیوه جایگذاری

شکل ظاهری شومینه در دکوراسیون داخلی منزل, یک عامل تاثیرگذار می باشد. طرح شومینه یکی از معیار های دسته بندی انواع مختلف شومینه است. انواع شومینه از لحاظ شکل و فرم ظاهری و طریقه نصب و اجرا عبارتند از:

 • شومینه دیواری زیر تلویزیون
 • شومینه سنتی
 • شومینه طاقچه دار
 • شومینه ایستاده
 • کوره چوب سوز
 • شومینه محفظه شیشه ای
 • شومینه توکار
 • شومینه کنجی
 • شومینه رومیزی
 • شومینه دوطرفه
 • شومینه معلق

ایده های طراحی شومینه در دکوراسیون داخلی

کاربرد شومینه در دکوراسیون داخلی

1- بین وسایل موجود تطابق ایجاد کنید!

وقتی  که قصد دارید درقسمت فوق شومینه وسیله ای را بگذارید و یا تابلویی روی دیوار بالایی شومینه نصب کنید، تلاش داشته باشید متریال هایی که با رنگ شومینه تطلابق داشته باشد.

سعی کنید اطراف شومینه چندان شلوغ نباشد.چون شلوغ بودن اطراف شومینه باعث میشه تا شومینه به چشم نیادو نمای بدی به خانه میده.

رنگ هایی که انتخاب میکنید باید با دیزاین شومینه تطابق داشته باشه چون در این صورت دیزاین شومینه بد جلوه میده وسعی کنید رنگی برای محیط اطراف شومینه انتخاب کنید که با شومینه هم خوانی داشته باشد

2- متریال خاصی انتخاب کنید!

متریال شومینه هیزمی دیواری

دیواره پشت شومینه را از متریالی انتخاب کنید که به چشم بیاید و با شومینه تطابق بیشتری داشته باشد. این همخوانی زیبایی محیط اطراف هیزم سوزتان را چندین برابر خواهد کرد. به طور مثال در طرح های جدید دکوراسیون استفاده از کاغذ دیواری بالای شومینه به شدت رواج یافته تا زیبایی محل قرارگیری هیزم سوز بیشتر متمایز شود. از این رو انتخاب متریال مناسب برای شومینه بسیار حائز اهمیت بوده و باید به آن دقت کنید.

3- وسایل اتاق را به صورت مرتب بچینید!

سعی کنید عناصری که در اتاق شومینه میچینید به صورت مرتب و منظم باشد هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ طراحی یه بهترین شکل باشد و بتواند نظم خاصی را برای شما ایجاد کند.

حرف آخر

نصب انواع شومینه زیبا و مُدرن برای افرادی که به خاص بودن دکوراسیون منزل خود اهمیت می دهند بسیار توصیه می شود. البته باید شرایط مختلفی را برای انتخاب بهترین مدل شومینه در نظر گرفت. انواع شومینه از نظر نوع سوخت مورد استفاده در آن ها شامل شومینه گازی برقی و الکلی می شود. آشنایی با مدل های شومینه از نظر ظاهری نیز در انتخاب نهایی به شما کمک می کند که شامل شومینه سنگی، آجری، هیزمی و دیواری می باشد. فروشگاه شومینه هنر از جمله تولیدکنندگان انواع شومینه گازی مدرن و برقی است. شما با مراجعه به وب سایت این مجموعه می توانید با جدیدترین طرح های شومینه آشنا شوید.

سوال متداول

چه سوخت هایی برای روشن کردن انواع شومینه استفاده می شود؟

انواع شومینه از نظر سوخت شامل شومینه های گازی برقی و الکل سوز می شود که با توجه به شرایط محیط و کارایی مورد نظر باید بهترین مدل را انتخاب نمود.

شومینه ها با چه متریالی قابل ساخت هستند؟

برای ساخت انواع شومینه در مدل های مختلف از سنگ و آجر و گچ برای دکوراسیون کلاسیک و یا شیشه برای دیزاین داخلی مدرن استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *