شومینه

طراحی و سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی خانه مدرن

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی، در واقع به معنای استفاده از ساده ترین وسایل در دکوراسیون خانه است. در این نوع دیزاین شما حس آرامش و سادگی را به راحتی از تمام وسایل محیط دریافت می کنید. به همین دیل این روزها افراد در میان انواع سبک در دکوراسیون داخلی بیشتر علاقه مند به استفاده از سبک های مینیمال هستند. یکی از دلایل مهمی که افراد را راغب می کند به سمت طرح های ساده طرح های داخلی بروند، وجود شلوغی های مختلف ذهنی و رفتاری در فضای کار و بیرون از محیط خانه است. شما با تعریف یک شومینه در محیط اتاق نشیمن یا خواب خود علاوه بر ایجاد یک ترکیب زیبا در خانه تان از یک سبک مینیمال مدرن نیز برای دیزاین محیط خانه تان بهره گرفته اید.

مفهوم طراحی مینیمال چیست؟

تاثیر دکوراسیون سبک مینیمال

به طور کلی دکور مینیمال یعنی رها شدن از زندگی شلوغ صنعتی و رفتن به سمت آرامش درونی حرکت کنید. این دیزاین الهام گرفته از معماری ژاپنی است، که در آن از دکوریجات ساده برای تزیین استفاده شده و قالبا اتاق ها به صورت کشویی به هم متصل می شوند. به دلیل استفاده از المان های ساده، در این سبک از طراحی داخلی شما از شلوغی های ذهنی زیر رهایی پیدا می کنید

  • رها شدن از نگرانی های روزمره
  • وجود حس رهایی از شلوغی های محیط بیرون و فضای کار
  • رهایی از وسوسه خریدهای بیهوده (بدون کاربرد)

طراحی و سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی

سادگی در دکوراسیون مینیمال

در طراحی داخلی مینیمال یکسری اصول اولیه همواره دیده می شود. در این دیزاین شما نباید از وسایل غیرضروری برای تزیینات منزل خود استفاده کنید. در این مدل از معماری داخلی بیشتر از 5 المان اصلی وجود دارد. این المان ها عبارتند از:

  • رنگ
  • نور
  • بافت
  • فرش
  • مبلمان

در طراحی داخلی از طرح های هندسی عجیب و غریب و شلوغ خبری نیست، علاوه بر این شما می توانید با کمک وسایلی چون یک شومینه گازی، ضمن تامین گرمایش فضای اتاق نشیمن خود زیبایی آن را دو چندان کنید. این سبک از وسایل گازسوز به شدت پر طرفدار هستند.

ویژگی های سبک مینیمال در معماری داخلی

در این مدل از معماری داخلی از 5 المان اصلی متناسب با فضای خانه های مینیمال استفاده می شود. این بدین معناست که حتی در دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری نیز می توانید به سادگی از سبک خانه مینیمال بهره بگیرید و یک طراحی چشم نواز و پر از آرامش را در محیط خانه خود ایجاد کنید.

تاثیر رنگ در طراحی داخلی سبک مینیمال

تاثیر رنگ در دکور مینیمال

بیشتر طراحان مدل مینیمال از تناژ رنگی خنثی به عنوان یک پایه اصلی در دیزاین مینیمالیستی بهره می گیرند. رنگ های سفید، خاکستری، قهوه ای روشن، کرمی و … معمولا جز موارد پرکاربرد در این سبک دکوراسیون داخلی هستند. رنگ ها در این مدل دکوراسیون قالبا در یک طیف رنگی بوده و مشابه هم می باشند. پالت های رنگی در این طرح حداکثر سه رنگ در نظر گرفته می شود تا از شلوغی فضا بکاهد.

بررسی نورپردازی در سبک مینیمال

معمولا در این مدل طراحی، پنجره های خانه بزرگ در نظر گرفته می شود تا بیشترین نور طبیعی وارد فضای خانه شود. البته در این مدل معماری شما می توانید از نورپردازی های مصنوعی توکار نیز بهره بگیرید. (استفاده از نورهای روکار مثل لوستر و انواع چراغ های شلوغ می تواند محیط شما را بیش از اندازه درهم ریخته نماید، در این حالت بهتر است از لامپ های مدرن استفاده کنید).

برای ایجاد یک فضای گرم با نور دلنشین شما می توانید از انواع مدل های شومینه برقی بهره بگیرید. این سبک از شومینه را می توان به صورت روکار و توکار استفاده کرد.

تاثیر مبلمان در دکور مینیمال

تاثیر مبلمان در دکوراسیون مینیمال

با کمک یک مبلمان مناسب می توانید یک فضای مسحورکننده در اتاق نشیمن یا سایر فضاهای خانه خود ایجاد کنید. سعی نمایید از وسایل شیک که در گذر زمان کمتر از مد می افتند کمک بگیرید. مبلمان های چرمی بزرگ چندان گزینه خوبی برای این مدل از طراحی نیستند.

از مبلمان و صندلی استفاده کنید که دارای پایه های کوچکی بوده و دارای عمق زیادی نباشند. گروه مبل های سلطنتی نیز برای این طرح گزینه مناسب نخواهند بود. دقت کنید که اگر می خواهید در اتاق خواب خود از این مدل طراحی بهره بگیرید، بهترین انتخاب استفاده از مبل و صندلی های تک نفره و جمع و جور می باشد.

کمک گرفتن از بافت های مختلف

استفاده از پارکت در سبک مینیمال

استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون مینیمال

شما با استفاده از بافت های مختلف می توانید فضایی متفاوت را در محیط خانه خود ایجاد نمایید. استفاده از انواع کفپوش ها یا طرح های پارکت چوبی، یکی از جذاب ترین ایده ها برای طراحی دکور خانه به سبک مینیمال است. انتخاب این طرح ها میتاوند فضای خانه شما را بزرگ تر از آنچه به نظر می سد، نمایش دهد.

در کنار پارکت، می توانید از مدل های مختلف کاغذ دیواری نیز کمک بگیرید. انتخاب کاغذ دیواری مناسب علاوه بر تامین زیبایی، به چشم نوازی فضای پذیرایی شما نیز کمک می کند. دقت کنید که که از کاغذ دیواری در کل فضای پذیرایی نشود، چون بیشتر محیط را شلوغ می نماید، در مقابل می توانید از طرح چیدمان کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک در پشت شومینه یا بر روی یکی از دیوارهای پذیرایی بهره بگیرید.

استفاده از فرش در دکور مینیمال

استفاده از فرش در دکور مینیمال

فرش و انواع زیر اندازها، معمولا جزء دسته کفپوش ها محسوب می شوند. در دکور مینیمال بیشتر از فرش و قالیچه های مدرن با طیف رنگی خنثی استفاده می شود. این فرش ها قالبا تک رنگ نبوده و خود دارای دو تا سه رنگ ترکیبی می باشند. به این ترتیب دست شما در انتخاب رنگ و اندازه فرش یا قالیچه باز خواهد بود و می توانید متناسب با رنگ سایر وسایل اتاق پذیرایی تان بهترین انتخاب را داشته باشید. شما با انتخاب طرح های زیر یک طراحی داخلی جذاب برای فضای خانه تان ایجاد می کنید.

استفاده از موکت و فرش های ساده

سبک مینیمال برای خانه های لوکس

شما با انتخاب موکت های بدون الگو و ساده به راحتی یک دکوراسیون مینیمال شیک و لوکس در خانه تان درست می کنید. به خصوص اگر در انتها این موکت از یک شومینه گازی دو طرفه نیز بهره گرفته باشید.

قالیچه هایی با الگوهای هندسی

استفاده از قالیچه با الگوی هندسی لوزی

استفاده از قالیچه هایی که روی آنها اشکال هندسی ترسیم شده و دارای رنگ بندی تیره و روشن هستند، نیز می تواند برای شما کمک کننده باشد.

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی، در چه فضایی کاربرد دارد؟

طراحی داخلی به سبک مینیمال را می توان در همه یا بعضی از بخش های خانه پیاده سازی کرد. شما می توانید از این مدل معماری در محیط های زیر بهره بگیرید:

آشپزخانه

استفاده از سبک دکور مینیمال در آشپزخانه

برای استفاده از طرح مینیمال در محیط آشپزخانه می توانید از ترکیب رنگ های سفید یا رنگ های مکمل بهره بگیرید. این کار کمک می کند تا علاوه بر زیبایی، فضایی آرامش بخش در محیط آشپزخانه خود داشته باشید. استفاده از گلدان های کوچک گل نیز می تواند حس لذت را در شما زمان حضور در این محیط دوچندان نماید.

اتاق های خواب

استفاده از سبک لوکس مینیمال در اتاق خواب

سعی کنید از حداقل لوازم ضروری در اتاق خواب تان استفاده کنید. وجود دیوارهای سفید یا دیوارهایی که تناژ رنگی خنثی دارند، برای اتاق های خواب پیشنهاد می شود.

حمام و سرویس بهداشتی

استفاده از سبک مینیمال در سرویس بهداشتی

شما با استفاده عناصر طبیعی چون گیاهان می توانید فضای سرویس بهداشتی خود را دگرگون کنید. در سبک مینیمال هیچ ضرورتی ندارد که در فضای سرویس بهداشتی خود انواع لوازم بهداشتی را قرار دهید. شما می توانید با تعریف یک باکس مناسب، لوازم مورد نیاز خود را در آن قرار داده و شلوغ کردن بیهوده فضا بپرهیزید. به طور مثال تعریف یک فضا برای صابون یا مایع و تعریف بخش دیگر برای قرار دادن شانه و مسواک ها، فقط محیط شما را شلوغ می نماید. تمام این موارد را در سبک مینیمال درون یک باکس قرار دهید یا به صورت ستونی زیر هم.

نتیجه گیری

سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی، نوعی از چیدمان داخلی منزل است که در آن از حداقل وسایل بهره گرفته می شود، این مدل از دکوراسیون داخلی در عین سادگی جزء پرطرفدارترین مدل های معماری داخلی محسوب می شوند. در این سبک شما با کمک گرفتن از چند المان اصلی چون فرش، مبل، رنگ ، نورپردازی و … به راحتی یک پذیرایی لوکس و چشم نواز در خانه مینیمال مدرن خود ایجاد می کنید.

شما با تعریف یک شومینه در محیط خانه مینیمال مدرن تان علاوه بر درست کردن یک دکوراسیون داخلی مینیمال، می توانید یک فضای لوکس و مدرن را نیز تواما تجربه کنید. برای تهیه یک شومینه گازی مناسب برای منزل تان، می توانید از مشاورین مجموعه بزرگ شومینه هنر کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *