شومینه

انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک چگونه است؟

کاغذ دیواری لوکس برای خانه های کوچک

در انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک، آنچه در ابتدا اهمیت پیدا می کند، نوع چیدمان وسایل و زمینه رنگی آنها است. رنگ ها می توانند فضای خانه شما را دلبازتر یا کوچک تر از آنچه است، به مهمان شما نشان دهند. شما برای زیباتر کردن خانه تان می توانید از عناصر مختلفی همراه رنگ بهره بگیرید. مثل استفاده از یک دیوارپوش مناسب در پذیرایی، با استفاده از یک شومینه برقی زیر تلویزیون زیبایی مضاعفی را در سالن نشیمن خود ایجاد کنید.

اصول انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

مدل های مختلف کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

استفاده از یک کاغذ دیواری مناسب برای آپارتمان های کوچک، علاوه بر آنکه باعث می شود خانه بازتر به نظر برسد، به چشم نوازی آن هم کمک می کند. در گذشته طراحان معمولا با استفاده از رنگ و المان های نقاشی تلاش می کردند، فضای خانه ها را تغییر دهند. اما امروزه با پیشرفت های چشمگیری صنایع تولید کاغذ دیواری، در اکثر خانه ها اولویت اول برای دیزاین انواع دیوارپوش است.

شما با رعایت اصول انتخاب دیوارپوش برای خانه تان، به سادگی می توانید در آن تغییرات جدی ایجاد کنید.

اولین فاکتور مهم، انتخاب رنگ

استفاده از کاغذ دیواری مخملی بنفش

استفاده از رنگ آبی در کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری خنثی در پذیرایی

انتخاب رنگ مناسب، یکی از اصولی ترین راهکارهای دلباز کردن فضای خانه ها می باشد. برگزیدن یک رنگ بندی جذاب برای کاغذ دیواری خانه 60 متری می تواند سالن پذیرایی شما را بسیار بزرگتر نمایش دهد.

1. رنگ سرد

رنگ های سرد ،معمولا فضاهای کوچک را بزرگ تر نمایش می دهند. طیف رنگی: آبی، سبز، بنفش.

2. طیف رنگی گرم

طیف رنگ های قرمز، نارنجی و زرد در مقابل این حس را به شما منتقل می کنند که در فضای کوچکی زندگی می کنید.

3. تناژ رنگی خنثی

به کارگیری رنگ های خنثی، رنگ هایی مانند خاکستری، کرم، سفید، نسکافه ای جز این دسته هستند. طیف رنگی خنثی نیز کمک می کنند تا فضای اتاقی که در آن قرار دارید دلباز تر به نظر برسد.

دومین فاکتور انتخاب یک طرح

استفاده از یک طرح مناسب در کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری طرح گل جدید

انتخاب مدل کاغذ دیواری برای خانه های کوچک بسیار دارای اهمیت است. اگر فضای آپارتمان شما کوچک باشد و از طرح های بسیار شلوغ و درشت استفاده کنید، این موضوع می تواند علاوه بر دلگیر کردن فضای خانه شما، سبب شلوغ به نظر رسیدن خانه تان شود. برای حل این مشکل پیشنهاد می شود از طرح های ساده و مینیمال و کوچک برای محیط زندگی خود استفاده کنید.

اگر به طرح های کلاسیک علاقه دارید، مدل های دیوارپوش پتینه و بافت دار برای شما گزینه مناسبی خواهند بود. در صورتی که به دنبال طرح های مدرن برای منزل خود هستید، می توانید از مدل های مینیمال و ساده استفاده نمایید.

همچنین برای دیزاین دکوراسیون سالن مهمانی تان می توانید از طرح های کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی هم بهره بگیرید.

استفاده ترکیبی از چند کاغذ دیواری لوکساستفاده از طرح های ترکیبی

در صورتی که تمایل دارید از چند مدل دیوارپوش برای منزل تان استفاده کنید. باید به اصول انتخاب کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک پایبند باشید. این دو اصل به شما کمک می کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. در این حالت اگر قصد دارید فضای سالن نشیمن خود را کاغذ دیواری کنید، بهتر است دیوارپوش طرح دار خود را بر روی دیوار اصلی سالن پذیرایی تان نصب کرده و در سایر دیوار ها از طرح های ساده بهره بگیرید.

در این حالت به کارگیری مخلوط رنگ روغن و دیوارپوش هم یک نمای جذاب در فضای پذیرایی شما ایجاد خواهد کرد.

تاثیر کاغذ دیواری در پشت شومینه

استفاده از کاغذ دیواری پشت شومینه برقی

استفاده از شومینه در زیر تلویزیون

استفاده از کاغذ دیواری پشت تلویزیون

وقتی در پذیرایی خود یک شومینه داشته باشید، نقطه کانونی فضای سالن شما محلی است که شومینه در آن قرار دارد. در نتیجه استفاده از یک دیوارپوش مناسب زیبایی محیط تان را چندین برابر می کند. پیشنهاد می شود در این حالت از کاغذ دیواری به عنوان دکور بالای شومینه خود بهره بگیرید.

اگر منزل شما کوچک بوده و تصمیم داشتید از یک شومینه برای بهبود زیبایی محیط زندگی خود بهره بگیرید. بهتر است از قانون چیدمان کاغذ دیواری برای آپارتمانهای کوچک استفاده کنید. در این قانون مناسب ترین مکان برای کاغذ دیواری طرح دار شما نزدیک یا روی شومینه است.

اگر شومینه تان در زیر تلویزیون قرار گرفته است، قطعا این نقطه یکی از نقاط اصلی برای نصب دیوارپوش محسوب می شود. استفاده از کاغذ دیواری پشت تلویزیون برای خانه های کوچک یک ایده عالی به حساب می آید پس با خیالی آسوده تی وی خود را در این فضا نصب کنید.

تاثیر ارتفاع سقف در انتخاب کاغذ دیواری

در صورتی که سقف محل زندگی شما ارتفاع کمتری داشته باشد. توصیه می شود برای بلند جلوه دادن ارتفاع از دیوارپوش های عمودی استفاده نمایید. این موضوع در انتخاب کاغذ دیواری خانه 60 متری به شدت تاثیر گذاشته و بعد از نصب دیوارپوش ها به چشم می آید.

بهترین طرح کاغذ دیواری خانه 60 متری

استفاده از کاغذ دیواری در خانه های کوچک 60 متری

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی جذاب

در آپارتمان های کوچک بهره گرفتن از دیوارپوش های سه بعدی تاثیر عمیقی بر روی وسعت خانه می گذارد. این طرح از کاغذ دیواری به دلیل ایجاد خطای دید عمق خانه شما را افزایش می دهد. طرح های مدرن، کلاسیک و گرافیکی این محصولات مناسب دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری هستند. با این حال برای انتخاب کاغذ دیواری لوکس خوب است از مشاورین خبره کمک بگیرید.

آیا کاغذ دیواری برای خانه های کوچک دارای پارکت مناسب است؟

استفاده از کاغذ دیواری طرحدار

در خانه هایی کوچکی که دارای کفپوش پارکت هستند. در صورتی که طرح کفپوش شلوغ باشد، توصیه می شود از دیوارپوش های ساده تر و با نقش های ریزتر بهره بگیرید.

اگر کفپوش شما ساده است. با حفظ اصول انتخاب طرح، اقدام به خرید محصول مدنظر برای خانه خود کنید.

تاثیر الگوهای هندسی در دیوارپوش خانه های کوچک

استفاده از اشکال هندسی- انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

 

الگوهای هندسی به عنوان مدرن ترین طرح های دیوارپوش شناخته می شوند. می توانید از آنها به عنوان یک کاغذ دیواری مناسب برای آپارتمان ها کوچک بهره بگیرید. اما دقت کنید تناسب این طرح با چیدمان وسایل اتاق تان چگونه است. طرح های دایره ای می تواند وسعت بیشتری نسبت به الگوهای مثلثی به خانه شما بدهد.

نصب کاغذ دیواری برای خانه 60 متری

نصب آسان کاغذ دیواری

نصب دیوارپوش در خانه های کوچک کار چندان سختی نیست. شما باید در گام اول محاسبه کنید که به چه تعداد رول کاغذ دیواری نیاز دارید. با محاسبه دقیق این بخش علاوه بر صرفه جویی اقتصادی از هدر رفت دیوارپوش ها نیز جلوگیری می کنید. در مرحله بعد با استفاده از چسب مخصوص یا کندن برچسب پشت برخی از پوسترهای دیواری به سادگی رول ها را به ناحیه مدنظر خود بچسبانید.

تاثیر براقی کاغذ دیواری در فضای کوچک

استفاده از کاغذ دیواری براق

اگر نوردهی محل زندگی شما چندان مناسب نیست، می توانید با انتخاب یک دیوارپوش براق، میزان انعکاس نور را در خانه خود افزایش دهید. دقت کنید که نوردهی در این مدل کاغذ دیواری خانه های لوکس و کوچک به شدت به طرحی بستگی دارد که انتخاب می نمایید. طرح های درست می تواند انعکاس نور بیشتری را داشته باشد.

نتیجه گیری

امروزه یکی از دغدغه های خانواده ها انتخاب یک کاغذ دیواری برای خانه های کوچک است. در انتخاب کاغذ دیواری برای منازل کوچک رعایت دو اصل کلی ضرورت دارد. اصل اول رنگ و اصل دوم طرح دیوارپوش.

بهره گرفتن از طیف های رنگی سرد و خنثی می تواند به افزایش عمق فضای شما کمک کرده و آن را دلباز تر نمایش دهد. در عین حال استفاده از طیف های رنگی گرم برای آپارتمان های کوچک چندان پیشنهاد نمی شود. طرح های درشت و شلوغ نیز می تواند باعث شود، فضای زندگی شما محدودتر از آنچه هست به نظر بیاید.

برای افزایش جذابیت پذیرایی تان می توانید از یک شومینه برقی زیر تلویزیون بهره گرفته و دیوارپوش خود را نیز در این نقطه نصب نمایید. چون شومینه معمولا در نقطه کانونی فضای نشیمن قرار دارد. استفاده از جدیدترین کاغذ دیواری پشت تلویزیون می تواند زیبایی دو چندان به پذیرایی شما ببخشد. برای خرید یک شومینه برقی مدرن می توانید به سایت فروشگاه شومینه هنر مراجعه کرده و با انواع طرح های شومینه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *