شومینه

مدل های جذاب کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی

کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی

کاغذ دیواری ها، جزء لوازمی هستند که زیبایی خاصی در طراحی منزل ما ایجاد می کنند. این کاغذها با طرح های جذاب مدت هاست مهمان خانه ما هستند. شما می توانید به سادگی با استفاده از چند کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی خود، سالن نشیمن را بسیار جذاب نمایش دهید. اگر به دنبال تغییرات اساسی در دکوراسیون منزلتان می باشید، این محصول می تواند گزینه مناسبی برای شما محسوب شود. ضمنا اگر در منزل خود شومینه دارید و علاقمند هستید فضای اطراف این وسیله گرمایشی را جذاب تر و چشم نوازتر نمایید، بازهم استفاده از کاغذ دیواری می تواند گزینه ای مناسبی برایتان باشد.

طرح های کاغذ دیواری متناسب با اینکه در چه فضایی می خواهد استفاده شود، متفاوت است. مثلا در اتاق خواب بهتر است از طرح های ساده و آرامش بخش استفاده کنید. همچنین شما برای سالن نشیمن خود می توانید از طرح های کاغذ دیواری جدید پذیرایی با سبک های طبیعت و مخملی بهره بگیرید.

انواع کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی

کاغذ دیواری طرح ها و سبک های مختلفی دارد و شما باید متناسب با دیزاین پذیرایی خود اقدام به انتخاب طرح و رنگ و مدل آن نمایید.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری یه بعدی جدید برای پذیرایی

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی طرح گل

کاغذ دیواری سه بعدی، سبک از پوستر دیواری بسیار جدید بوده و بسته به نوع طرح می تواند حس سرزندگی یا ابهام پر از تحسین را در مهمانان شما در پذیرایی ایجاد کند. این طرح ها حتی برای منازل کوچک نیز پیشنهاد می شود، چون فضا را وسیع تر از آنچه هست نمایش می دهد. به این نوع از دیوارپوش، کاغذ دیواری چاپی نیز می گویند.

محبوب ترین نوع دیوارپوش ها، کاغذ دیواری وینیل (Vinyl wallpaper)

کاغذ دیواری طرح وانیلی

جدیدترین طرح کاغذ دیواری برای پذیرایی

جدیدترین طرح کاغذ دیواری برای پذیرایی

طرح وینیل یا پی وی سی، این مدل از پوستر دیواری از ترکیب وینیل یا کاغذ چاپی تهیه می شود. این مدل از کاغذ دیواری ها نسبت به خش محکم هستند. این محصول نصب آسانی دارد و قابل شستشو می باشد به طوری که با یک اسفنج مرطوب تمیز می شود. برای مناطق مرطوب بسیار کاربردی است. این طرح از کاغذ دیواری ها برای تمام نقاط خانه مناسب هستند.

کاغذ دیواری با طرح علفزار(GRASSCLOTH)

استفاده از کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی

استفاده از کاغذ دیواری چمنزار

استفاده از طرح کاغذ دیواری چمنزار

 

طرح کاغذ دیواری علفزار، این مدل از پوستر دیواری معمولا از چوب پیکان، کنف، چوب پنبه، نی و چمن ساخته می شود. الیاف چمن در این مدل از دیوارپوش به کمک یک آسیاب درون ترکیب کاغذ دیواری قرار می گیرد. به این ترتیب شما در خانه خود یک پوستر دیواری جذاب با الیاف طبیعی دارید. نصب این دیوار پوش نسبت به سایر انواع آن سخت تر بوده و به شدت مستعد آسیب است، به همین دلیل برای نقاط پر تردد مثل راه پله مناسب نخواهد بود، اما برای اتاق نشیمن، این مدل کاغذ دیواری پذیرایی جدید است و طرح ساده آن بسیار جلب توجه می کند.

مناسب ترین محل کاغذ دیواری برای پذیرایی های جدید

استفاده از رنگ های همخوان برای کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی

کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی

استفاده از کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی

اگر به تازگی منزل خود را بازسازی کرده و قصد دارید از کاغذ دیواری برای طراحی بهتر دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. بهتر است متناسب با چیدمان و ترکیب رنگ وسایل منزلتان در اتاق نشیمن، اقدام به خرید کاغذ دیواری پذیرایی جدید برای خود نمایید.

به کارگیری کاغذ دیواری هایی با طرح های افقی

در صورتی که سقف پذیرایی شما کوتاه است، پیشنهاد می کنیم از طرح های دارای خطوط افقی استفاده کنید، چون این طرح ها فضای سالن نشیمن منزلتان را بسیار وسیع تر نمایش می دهد.

تاثیر استفاده از خطوط عمودی در دیوارپوش ها

بهره گرفتن از مدل پوستر دیواری با خطوط عمودی در سالن پذیرایی، کمک می کند تا سقف طاق نمای شما بلندتر دیده شود. زمان استفاده از این مدل دیوارپوش، سعی کنید حتما از تابلوهای زیبا در محیط پذیرایی خود استفاده کنید تا کاغذ دیواری شما چشم نوازتر باشد.

آیا از مدل کاغذ دیواری پذیرایی جدید خود، باید در تمام دیوارهای سالن نشیمن استفاده کنیم؟

کاغذ دیواری طرح گل مناسب پذیرایی

استفاده از کاغذ دیواری شیک و جدید برای پذیرایی

کاغذ دیواری طرح پلنگی برای تزیین پذیرایی

شما نباید در استفاده از دیوارپوش ها افراط کنید. چون این موضوع نه تنها اتاق مهمان شما را زیبا نمی کند، بلکه از چشم نوازی آن نیز می کاهد. پیشنهاد می شود برای دل انگیزتر کردن فضای پذیرایی از کاغذ دیواری روی بزرگ ترین دیوار اتاق خود بهره بگیرید و سعی کنید مبلمان و صندلی های خود را نیز اطراف همان فضا بچینید.

مدل کاغذ دیواری پذیرایی جدید برای دیوار شومینه

مدل کاغذ دیواری برای طرح روی دکور شومینه

شومینه ها معمولا در نقطه مرکزی اتاق ها قرار دارند و به نوعی طراحی می شوند که کانون توجه هستند. شما با استفاده از یک کاغذ دیواری جذاب می توانید زیبایی اتاق پذیرایی خود را چندین برابر نمایید. همچنین بهره گرفتن از دیوارپوش هایی با طرح های آجری و چوبی، برای دکور بالای شومینه علاوه بر زیبایی، حس و حال سنتی شومینه شما را نیز حفظ می کند.

کاغذ دیواری با بافت برجسته، طرحی چشم نواز برای پذیرایی

جدیدترین طرح برجسته کاغذ دیواری برای پذیرایی

پوستر دیواری بافت برجسته، یک مدل کاغذ دیواری پذیرایی جدید بوده، که دارای طرح و نقش های برامده روی سطح خود است. این محصول از باقی مانده پارچه های پشمی و مخمل خرد شده تهیه می شود. البته امروز این طرح از کاغذ دیواری را با با پلی استر، نایلون یا ابریشم نیز می سازند. در زمان نصب این بافت طرح دار باید نهایت دقت را داشته باشید، چون به سادگی روی آن لکه می شود. این طرح برای دیوار اتاق خواب نیز بسیار زیباست.

استفاده از رنگ بهتر است یا دیوارپوش برای پذیرایی؟

اگر فردی به شدت تنوع طلب هستید، پینشهاد می کنیم کمتر از کاغذ دیواری استفاده کنید. چون باید دائما در حال تغییر دیوارپوش های منزل خود باشید و این برای شما از نظر اقتصادی می تواند به صرفه نباشد.

کاغذ دیواری رنگ کردن دیوار
تنوع در طرح و نقش محدود بودن در ترکیب
استفاده در بخش های مختلف منزل باید تمام خانه یکدست باشد تا بهتر دیده شود
ایجاد فضای نسبتا تاریک افزایش روشنایی خانه
محدود نشان دادن فضا وسیع نشان دادن فضا
مات براق
ارزانتر گرانتر

 

اگر جزو افرادی هستید، که هر چند سال یکبار دست به تغییرات اساسی در منزل می زنید. یک کاغذ دیواری جدید پذیرایی شما را به شدت متحول کرده و باعث می شود دیگران برای طراحی دکوراسیون زیبای منزل تان شما را همواره تحسین کنند.

ساده ترین نوع نصب کاغذ دیواری جدید پذیرایی (Peel and stick wallpaper)

این طرح از پوستر کاغذی به راحتی جدا و در عین حال به سادگی به دیوار مورد نظر شما می چسبد. شما به راحتی می توانید پشت آن را جدا کنید و در جایی که می خواهید، قرار دهید. اما نیاز هست به چند نکته کوتاه توجه کنید.

  • روی دیوار صاف آن را قرار دهید
  • در زمان مناسب که دیوار مد نظر شما خشک و تمیز بود، اقدام به چسباندن نمایید.
  • قبل از اینکه پوستر دیوار به صورت کامل بچسبد، تمام نقاط آن را صاف و یکدست کنید، تا کاغذ دیواری شما حالت پِف دار و موجی به خود نگیرد.

پوستر دیواری قابل رنگ آمیزی (Paintable wallpaper)

کاغذ دیواری های قابل رنگ آمیزی، طرح جدیدی از پوستر دیواری هستند، که به شما کمک می کنند به دیوارهای سالن نشیمن خود بافت اضافه کنید. برای شما این فرصت فراهم است که میزان رنگ آن را نیز کنترل کنید. بافت این نوع کاغذ از وینیل بوده که میتوان آن را با رنگ براق یا مسطح رنگ آمیزی کرد.

سِت کردن وسایل با کاغذ دیواری جدید پذیرایی

ست کردن کاغدذ دیواری برای نشیمن

استفاده از رنگ سبز برای کاغذ دیواری پذیرایی

استفاده از کاغذ دیواری طرح ابر و باد برای ست پذیرایی

 

اگر پذیرایی منزل شما دارای دکوراسیون مدرن و جدید است، سعی کنید رنگ دیوارپوش خود را به گونه ای انتخاب کنید که با سایر وسایل همخوانی داشته باشد نه اینکه عینا همرنگ باشد. می توانید از کاغذ دیواری هایی با رنگ های مکمل استفاده کنید. در صورتی که ترکیب رنگ وسایل شما بیشتر تیره است، حتما از دیوارپوش هایی با طیف رنگی روشن و مکمل استفاده کنید، در غیر این صورت فضای منزل شما بی نهایت دلگیر و تاریک و مات خواهد بود.

سخن آخر

کاغذ دیواری جز محصولاتی است که هواخواه زیادی دارد. بسیاری از افراد مایلند از کاغذ دیواری جدید برای پذیرایی خود استفاده کنند. به این ترتیب یک زیبایی دو چندان به اتاق نشیمن خود بدهند. اگر در پذیرایی خود شومینه دارید، می توانید از یک کاغذ دیواری بالای شومینه خود بهره بگیرید. به این ترتیب چشن نوازی سالن نشیمن شما دو چندان خواهد شد. اگر به دنبال تهیه یک شومینه برای افزایش زیبایی سالن نشیمن خود هستید می توانید از فروشگاه شومینه هنر بازدید کنید.

کاغذ دیواری ها در طرح ها و سبک های مختلف ارائه می شوند و شما باید سعی کنید متناسب با متراژ منزل و چیدمان و رنگ وسایل تان اقدام به خرید کاغذ دیواری نمایید. اگر منزل شما کوچک است پیشنهاد میکنیم از دیوارپوش هایی با خطوط افقی استفاده کنید، آنها فضای خانه شما را وسیع تر نمایش می دهند. برخی از انواع کاغذ دیواری عبارتند از: پوستر دیواری طرح برجسته، وینیل.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *