شومینه

میزان مصرف برق شومینه برقی چقدر است؟

برق مصرفی شومینه برقی

مصرف برق شومینه برقی از عواملی است که همواره ذهن خریداران این محصول لوکس و کاربردی را درگیر می کند. امروز می خواهیم شما را برای همیشه از دو راهی خرید یا عدم خرید هیزم سوز برقی خارج کنیم. با توجه به اینکه شومینه برقی یکی از پرطرفدار ترین وسایل گرمایشی در خانه محسوب می شود.

این سبک هیزم سوز در حالت استاندارد دارای برق مصرفی بین 700 تا 2000 وات می باشند، علاوه بر این قطعه ای به نام ماژور در برخی از آنها تعبیه شده که کمک می کند مصرف برق این وسیله شیک و مدرن به میزان قابل توجهی کاهش یابد. عواملی دیگری هم برای کاهش مصرف برق این وسیله وجود دارد که در ادامه آنها را مفصل شرح می دهیم.

استانداردترین مدل شومینه برقی از نظر مصرف برق

انواع شومینه برقی مدرن

میزان مصرف برق شومینه برقی در مدل های استاندارد بین 700 تا 2000 وات در ساعت می باشد. این میزان برق مصرف شده می تواند یک اتاق به ابعاد 40 متر مربع را به خوبی گرم نماید.

دقت داشته باشید که برخی از این هیزم سوزهای برقی مصرف برق شان 1.5 کیلو وات در ساعت (1500 وات) می باشد.

ویژگی های تاثیرگذار در مصرف برق شومینه برقی

مصرف برق شومینه برقی

وقتی شما از یک شومینه برقی در پذیرایی منزل خود استفاده می کنید. باید دقت کنید که عوامل زیادی بر میزان مصرف برق شومینه شما اثرگذار است، از جمله این عوامل عبارتند از:

مصرف انرژی

میزان برق مصرفی شومینه برقی دارای برچسب انرژی A باشد.

کیفیت در بدنه

دارای یک بدنه با کیفیت باشد که بتواند به خوبی گرما را به محیط منتقل کند. برخی از طرح های چدنی به خوبی قادر نیستن گرمای تولید شده توسط شومینه را به خوبی به محیط منتقل نماید.

تنظیم دما

دارای قابلیت تنظیم دما باشد. این یعنی شما به سادگی بتوانید متناسب با دمای محیط، دمای شومینه برقی خود را تغییر دهید، به این ترتیب مصرف برق هیزم سوز شما کاهش می یابد.

ابعاد محیط

ابعاد محیط تاثیر مستقیمی بر مصرف برق شومینه برقی شما دارد. هر چقدر فضای شما بزرگ تر باشد به وسیله گرمایشی بزرگ تری برای گرم کردن آن نیاز دارید. پس دقت داشته باشید اگر برای یک اتاق با ابعاد 40 متر مربع از یک شومینه برقی کوچک استفاده نمایید قاعدتا مصرف برق شما نمودار افزایشی را تجربه خواهد کرد و در ادامه شاهد افزایش هزینه برق خود هم خواهید بود.

تاثیر ماژور بر روی مصرف برق شومینه برقی

ماژور قطعه ای است که فعال بودن آن روی هیزم سوز شما سبب می شود، مصرف برق به طرز چشم گیری کاهش یابد. این قطعه کوچک به راحتی می تواند مصرف انرژِی برق را در محیط زندگی تان بهینه کرده بدون اینکه از قدرت گرمایش آن بکاهد.

به طور مثال اگر ماژور روی هیزم سوز الکتریکی شما نباشد، مصرف برق این وسیله حدود 80 وات در ساعت خواهد بود، اما اگر این قطعه روی شومینه شما فعال باشد، میزان مصرف برق را به حدود 8 وات در ساعت کاهش می دهد. این قطعه به سادگی گرمایش هیتر شومینه را نیز بهینه می نماید.

هزینه مصرف برق شومینه برقی

محاسبه هزینه برق شومینه برقی

محاسبه هزینه مصرف برق در شومینه های برقی به عوامل زیادی بستگی دارد. که بعضی از آنها را به صورت مجزا بررسی می کنیم. این عوامل عبارتند از:

محاسبه مصرف برق در قطعات الکتریکی هیزم سوز برقی

در شومینه های برقی، آتش واقعی وجود ندارد و شما شاهد نمایش شعله های آتش به صورت تصویری هستید، معمولا برای تولید این شعله های آتشین از لامپ های ال ای دی (LED) استفاده می شود که دارای مصرف برق پایینی بوده و نور قابل توجهی را نیز تولید می کنند.

هزینه برق این قطعات بسیار ناچیز است. ماکزیمم مصرف انرژی این شعله های جذاب که گاها رنگی نیز هستند (بسته به آنکه شما چه سبکی از این هیزم سوز را سفارش داده باشید) به صورت تقریبی 25 ئات در ساعت است.

محاسبه مصرف برق در شومینه برقی در سیستم گرمایشی

بیشترین مصرف برق هیزم سوزهای برقی مرتبط با بخش تولید گرمای این وسیله لوکس و مدرن می باشد. معمولا این وسیله ها دارای 2 حالت برای گرمایش هستند که به صورت مینیمم و ماکزیمم تعریف می شوند. در حالت مینیمم میزان مصرف برق حدود 750 وات در ساعت بوده و در حالت ماکزیمم نیز به صورت تقریبی 1500 وات در ساعت انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کنند.

برای محاسبه هزینه میزان برق خود با شومینه برقی کافی است، میزان ساعات استفاده از هیزم سوز برقی خود را از هزینه برق مصرفی خود بر روی قبض تان کسر نمایید.

تاثیر ابعاد محیط بر توان مصرفی شومینه

با توجه به اینکه توان مصرفی هیزم سوزهای برقی ارتباط مستقیمی با ابعاد فضایی دارد که قرار است در آن استفاده شود. هر چقدر محیط بزرگتر باشد باید از شومینه ای با توان مصرفی بالاتر بهره بگیرید

اتاق هایی با ارتفاع سقف کمتر از 2.5 متر

ابعاد اتاق

توان شومینه برقی

10

1000

15

1500

20

2000

25

2500

30

3000

این مدل هیزم سوز برقی را به راحتی می توان به عنوان یک دکوری مجلل برای دکوراسیون خانه های کوچک 60 متری استفاده کرد.

اتاق هایی با ارتفاع سقف بیشتر از 2.5 متر (بیشتر مناسب فروشگاه ها و فضاهای وسیع)

ابعاد اتاق

توان شومینه برقی

8

1000

12

1500

16

2000

20

2500

24

3000

در خانه هایی با دکوراسیون داخلی سبک روستیک مدرن به سادگی می توان از این مدل لوازم گرمایشی بهره گرفت. چون این مدل منازل غالبا دارای سقف هایی بلند هستند.

کلام آخر

در صورتی که تمایل دارید با خرید یک هیزم سوز مدرن برقی، پذیرایی خانه خود را به یک مکانی لوکس و زیبا تبدیل نمایید اما نگران هزینه های مصرف برق شومینه برقی می باشید.

باید بگوییم این وسایل مدرن و جذاب اگر به صورت استاندارد تولید شده باشند و از کیفیت خوبی برخوردار باشند، مصرف انرژی بالایی ندارند و در عین حال گرمای مطبوعی را نیز در محیط خانه شما ایجاد می کنند. شومینه های استاندارد توان مصرفی بین 700 تا 2000 وات در ساعت دارند.

اگر روی شومینه برقی شما یک ماژور نصب شده باشد، شما به سادگی می توانید میزان برق مصرفی آن را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

یکی از مجموعه های بزرگی که تولید کننده شومینه برقی می باشد، شرکت بزرگ شومینه هنر است. این مجموعه با تولید انواع شومینه در طرح های متنوع و با کیفیت و توان مصرفی مناسب همواره به دنبال جلب رضایت مشتریان و طرفداران این سبک از وسایل گرمایشی می باشد.

سوالات متداول

چقدر زمان طول می کشد تا شومینه برقی یک اتاق را گرم کند؟

متراژ اتاق شما با توان مصرف برق شومینه برقی ارتباط مستقیم دارد. هر چقدر محیط مورد نظرتان بزرگتر باشد باید هیزم سوزی با توان بالاتری انتخاب نمایید. پس در زمان خرید شومینه حتما علاوه بر ابعاد محصول، ابعاد فضا و توان مصرفی آن را در نظر بگیرید.

میزان مصرف برق شومینه برقی، در مدل های مختلف یکسان است؟

میزان مصرف برق در شومینه های برقی مختلف متفاوت است، این موضوع به برند شکرت سازنده، قطعاتی که در شومینه به کار رفته، سایز و استاندارد بودن وسیله بستگی دارد.

یک شومینه برقی چقدر گرما می دهد؟

شومینه های برقی با برق شهری با ولتاژ 220 و 240 ولت معمولا کار می کنند. میزان گرمای تولید شده توسط آنها بین 4600 BTU تا 8900 BTU (واحد حرارتی بریتانیا) گرما تولید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *