شومینه

استفاده از سبک روستیک مدرن در خانه های مختلف

استفاده از سبک روستیک مدرن در خانه

سبک روستیک مدرن، یک مدل از طراحی خانه است که در آن برای دیزاین داخلی محیط از لوازم طبیعی و وسایلی با قدمت تاریخی استفاده می شود. در این مدل چیدمان شما شاهد وجود مبلمان در فضای داخلی خانه خواهید بود که معمولا برای تولید آنها از پوست طبیعی حیوانات استفاده شده است. در فضای بیرونی این خانه ها نیز می توانید عناصر و المان های چوبی و طبیعی را ببینید.

در سبک روستیک مدرن، وسیله گرمایشی چون شومینه سنتی جز ثابتی در فضای خانه محسوب می شود. اگر در محیط شما گاز کشی صورت گرفته، به راحتی می توانید از یک تولید کننده شومینه گازی مدرن و معتبر، جدیدترین طرح هیزم سوز را برای خانه خود تهیه و نصب کنید.

سبک روستیک مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

استفاده از پنجره های بزرگ در سبک روستیک مدرن

استفاده از سبک روستیک مدرن در آشپزخانه

این مدل طراحی از دیزاین خانه های روستایی الهام گرفته است. برای بهبود فضای زندگی در این مدل خانه های سنتی تلاش شده که با سبک مدرن تلفیق شود، تا حس راحتی شما همچنان حفظ شود. ویژگی های سبک روستیک عبارتند از:

1. به کارگیری پنجره هایی با ابعاد بزرگ

همه طراحان و سازندگان خانه معتقدند طراحی مدرن روستایی باید دارای پنجره های متعدد و بزرگ باشد. در نتیجه شما در این مدل دیزاین پنجره های بزرگ و یکسره را زیاد خواهید دید. این پنجره های بزرگ معمولا در محل مناسب داخلی نصب می شوند، به طوری که نور زیادی از آنها می تواند عبور کند. در این دیزاین غالبا پرده کاربردی ندارد. اما اگر از پرده استفاده شود، جنس این پارچه عموما از تور و رنگ آن سفید خواهد بود.

2. استفاده از المان های تاریخی

در این طراحی، تلاش می شود تا از ظروف و المان های تاریخی و سنتی استفاده شود. این لوازم می توانند شامل لوازم عتیقه، قدیمی و … باشد.

3. استفاده از فراورده های حیوانات در دیزاین

در طراحی جدید روستایی تلاش می شود علاوه بر ایجاد حس سنتی بودن در مخاطب، امکانات رفاهی مناسبی برای افراد ایجاد شود. معمولا در دکوراسیون این منازل می توانید لوازم زیادی را ببینید که از حیوانات تهیه شده است. مثل عاج فیل، پوست گاو و گوسفند به عنوان رومبلی یا فرش و … البته این المان ها به گونه ای در خانه به کار می روند که باعث ایجاد حس آزار و انزجار در افراد نشود.

4. به کارگیری چوب در داخل و خارج از محیط زندگی

جدیدترین طراحی سبک مدرن روستایی

استفاده از چوب در خارج خانه سبک روستیک مدرن

پرکاربردترین وسیله ای که در خانه هایی با طراحی روستایی مدرن قابل مشاهده می باشد، انواع چوب با ابعاد مختلف است.

استفاده از شومینه در دیزاین روستیک مدرن

استفاده از شومینه در طراحی سبک مدرن روستایی

تاثیر شومینه در سبک روستیک

یکی از المان هایی که به بهبود سبک روستایی مدرن در معماری داخلی خانه کمک می کند، به کارگیری یک شومینه گازی یا هیزمی در محیط است. این وسیله نه تنها جزو دسته وسایل گرمایشی محسوب شده و برای گرم کردن محیط کارآمد می باشد. در افزایش زیبایی سالن نشیمن و اتاق های شما نیز بسیار کاربردی است.

شومینه ها انواع مختلفی داشته و شما متناسب با فضایی که در اختیار دارید می توانید بهترین مدل آن را از بین طرح های شومینه برقی، گازی و الکلی انتخاب نمایید. پیشنهاد می شود در سبک روستایی جدیدی که مدنظر دارید، دیزاین شومینه کمی کلاسیک و با چوب و سنگ باشد. تا حس طبیعی بودن را بیشتر در فضا ایجاد کند.

نکات قابل توجه در اجرای سبک قدیمی

جدیدترین طراحی سبک مدرن روستایی

بهترین طراحی سبک روستیک

در اجرای طرح روستایی در منازل، دو عامل به شدت تاثیرگذار می باشند. اول انتخاب رنگ، دوم استفاده از پارچه های یک رنگ و یکدست

1. تاثیر رنگ در دیزاین مدرن روستایی

انتخاب یک پالت رنگی خنثی برای دیوارها و سقف، از گام های ابتدایی برای طراحی یک خانه به سبک روستیک مدرن است. رنگ های خنثی چون خاکستری و سفید کمک می کنند تا لوازم و اکسسوری هایی که بر روی دیوارها استفاده می کنید، بهتر دیده شوند.

اگر قصد استفاده از رنگ های ترکیبی را دارید، پیشنهاد می کنیم از رنگ هایی بهره بگیرید که در طبیعت بیشتر یافت می شوند. مثل رنگ سبز جنگلی، قهوه ای پر رنگ. همچنین رنگ هایی چون قرمز، مشکی و آبی کمک می کنند تا لوازمی که بر روی دیوار ها یا کنج های خانه استفاده می کنید، نمای بهتری داشته باشند. با زدن قطعات چوبی یا قاب عکس های ساده به دیوار می توانید یک دیزاین چشم نواز در محیط خود ایجاد کنید.

2. استفاده از پارچه های یک رنگ و یکدست

تلاش کنید پارچه هایی را در محیط خود به کار برید که از جنس الیاف طبیعی باشند مثل نخ، پنبه، کتان، پشم و انواع طرح های بافتی و … این دست پارچه ها باعث می شوند، حس روستایی محل زندگی تان حفظ شود. در این دیزاین می توانید از خزهای طبیعی و مصنوعی برای افزایش زیبایی محیط اطراف خود استفاده کنید.

تفاوت بین سبک روستایی با سبک روستیک مدرن؟

جدیدترین دیزاین برای سبک روستایی مدرن

  • در سبک روستایی بیشتر از عوامل سنتی استفاده می شود. اما در سبک روستایی مدرن شما می توانید از المان هایی مانند مبلمان یا لوستر بهره بگیرید. فقط بهتر است در طراحی های آنها از پارچه هایی چرمی و پوست حیوانات استفاده کنید.
  • در سبک روستایی از چوب بیشتری استفاده می شود، اما در طراحی مدرن شما شاهد استفاده از چوب در کنار آجر خواهید بود.
  • در مدل روستایی احتمال اینکه شومینه هیزمی استفاده شود، بسیار است اما در طراحی های روستیک مدرن این وسیله گرمایشی می تواند یک شومینه گازی، برقی یا الکلی باشد.
  • در چیدمان روستایی شما غالبا شلوغی و به هم ریختگی را در چیدمان وسایل حس خواهید کرد، اما در مدل مدرن لوازم دارای نظم چشم نوازی هستند.

لوازم پرکاربرد در سبک مدرن روستایی

در طرح روستیک شما شاهد ترکیب دو فضای سنتی و مدرن به طرز دلنشینی هستید. وجود برخی لوازم در طراحی روستایی جدید به شما کمک می کند، ضمن بهره گرفتن از آرامشی که در کل محیط زندگی تان ایجاد شده، از امکانات خانه های جدید هم بهره مند شوید.

استفاده از مبل

مبل ها جزو دسته وسایل مدرن زندگی امروزی محسوب می شوند. شما برای استفاده از این وسایل در طراحی روستایی خانه تان می توانید از مبل های چرمی یا چوبی بهره بگیرید. پیشنهاد می شود طرح های مبل تان ساده باشد تا حس و حال سادگی را در فضا از بین نبرد. می توانید از انواع خزهای مصنوعی برای تزیین روی مبل خود بهره بگیرید.

به کارگیری لوستر چوبی

شیک ترین لوستر در طراحی روستیک مدرن

استفاده از لامپ در سبک مدرن روستایی

با استفاده از لامپ های جدید، که معمولا از پایه چوب، نخ کنفی، لامپ و … ساخته می شوند، می توانید یک فضاسازی مدرن را در خانه خود داشته باشید. این مدل لامپ ها در کل فضای خانه شما قابل استفاده خواهند بود.

استفاده از کابینت سبک روستایی

در صورتی که قصد دارید از سبک روستایی مدرن برای خانه خود استفاده کنید. می توانید در فضای آشپزخانه تان از المان های چوب بیشتری بهره بگیرید. این کمدهای داخل آشپزخانه اکثرا با چوب های دارای خطوط بسیار طراحی می شوند. تا حس سنتی بودن را بیشتر در فضا ایجاد کند.

استفاده از گلدان های چوبی

همانطور که در فضای خانه های روستایی انواع گل و گیاه استفاده می شود. در صورت داشتن امکانات می توانید پایه گلدان های خود را به مدل حصیری یا چوبی تغییر دهید. تا همخوانی بیشتری با فضای سنتی شما داشته باشد.

نتیجه گیری

سبک روستیک مدرن یکی از سبک های دکوراسیون داخلی است. در این دیزاین شما شاهد ترکیب المان های طبیعی با عناصر مدرن هستید. ترکیب این وسایل به گونه ای است که آرامش خاصی را در فضا ایجاد می کند. از ویژگی های مهم طراحی روستیک می توان به داشتن پنجره های بزرگ، استفاده از لوازم عتقیه و تاریخی و … اشاره کرد. یکی از المان های پرکاربرد در دیزاین روستیک چوب است، این عنصر خود به تنهایی باعث افزایش آرامش در فضای داخلی خانه می شود.

از دیگر لوازمی که باعث بیشتر شدن جذابیت سبک روستیک مدرن می شود، استفاده از شومینه است. شما برای افزایش چشم نوازی و دلنشینی فضای پذیرایی خود می توانید از یک شومینه گازی، برقی یا الکلی استفاده نمایید. بهتر است این وسیله گرمایشی را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. مجموعه شومینه هنر از جمله تولید کنندگان محصولات گرمایشی می باشد که تولیداتی چون شومینه گازی و هیمه سوز برقی مدرن را سبد تولیدات خود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *