شومینه

کاغذ دیواری مینیمال چیست؟ (ویژگی ها، فضاهای نصب و بهترین طرح ها)

این روزها اکثر افراد سبکی مینیمال و ساده را در دکوراسیون داخلی خانه یا فضای کاری خود انتخاب می کنند. ایجاد فضایی آرام و خلوت و بدون زرق و برق از ویژگی های شاخص این سبک می باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. برای اجرای دکوراسیون مینیمال لازم است تا عناصری کلیدی طراحی با ویژگی های این سبک انتخاب شوند. از خرید مبلمان، پرده، شومینه برقی شیک و مدرن گرفته تا موکت و دیگر المان های شاخص طراحی. در این بین طراحی دیوارهای خانه یا فضای کاری نیز نقشی پررنگ در خلق این دکوراسیون ایفا می کند.

کاغذ دیواری مینیمال انتخابی است که دیزاین خانه یا فضای کاری شما را از سبک های تجملاتی و پر زرق و برق دور می کند. این مدل کاغذهای دیواری بر پایه سادگی و استفاده از کمترین طرح و نقش طراحی شده اند. اگر در جستجوی ایجاد فضایی آرامش بخش و دلنشین در فضای دلخواه خود هستید، بهتر است بیشتر با ویژگی های این سبک کاغذ دیواری آشنا شوید.

کاغذ دیواری مینیمال چیست؟

استفاده از لوکس ترین کاغذ دیواری مینیمال

در بین انواع سبک در دکوراسیون داخلی، سبک مینیمال طرفداران زیادی دارد. این سبک اشاره به یک دیزاین خلوت در خانه دارد. این سبک به دوری از تنوع و پایبندی به یکنواختی تاکید دارد. استفاده از کمترین رنگ، وسایل و نقش و نگارها در سبک مینیمال پردازش هر فضایی را برای چشم مخاطب آسان تر کرده و آرامش بیشتری برای ذهن او به ارمغان می آورد. طراحی کاغذ دیواری مینیمال هم با توجه به همین مفهوم انجام شده است.

این نوع کاغذ دیواری ها طرحی ساده و تنوع رنگی محدودی دارند. طرح موجود در این کاغذها به گونه ای است که کمترین شلوغی را ایجاد می کند. این سبک کاغذ دیواری شلوغی و زرق و برق سایر محصولات مشابه را ندارد. طراحی ساده و بافت های ظریف این مدل کاغذهای دیواری فضایی خلوت، دلباز و به دور از هر گونه پیچیدگی ایجاد می کند. استفاد از این سبک طراحی دیوار به ویژه در خانه های کوچک انتخاب ایده آلی است.

مینیمالیسم = سادگی (کمترین نقش و نگار، کمترین تنوع رنگی و کمترین شلوغی)

مهم ترین ویژگی های این نوع کاغذ دیواری عبارت است از:

  • طرح های ساده (به صورت آبرنگی و یا خطوط هندسی)
  • تک رنگ (عموما رنگ های روشن)
  • دارای بافتی مرغوب و بادوام

مزایای استفاده از کاغذ دیواری سبک مینیمال

استفاده از کاغذ دیواری مدرن مینیمال

دیزاین مینیمال

  • طرح و رنگ های محدود این مدل کاغذهای دیواری خاصیتی آرامش بخش دارد و چشم ها را خسته نمی کند.
  • با هر نوع دکوراسیونی از جمله مدرن و کلاسیک هماهنگ و سازگار است. پس با تغییر دکوراسیون خانه چالشی برای تغییر کاغذ دیواری نخواهید داشت.
  • سبک مینیمال در مقایسه با سایر کاغذ دیواری ها تکراری به نظر نمی رسد. بنابراین، در فواصل زمانی کوتاه نیازی به تعویض آنها نیست.
  • دکوراسیونی ساده و در عین حال لوکس و چشمگیر در هر فضایی ایجاد می کند.
  • با استفاده از کاغذ دیواری مینیمال چیدمان فضاهای مختلف راحت تر انجام می شود.

کاغذ دیواری های مینیمال در چه فضاهایی قابل استفاده هستند؟

ایده استفاده از کاغذ دیواری مینیمال

استفاده از کاغذ دیواری مینیمال مدرن

امروزه افراد زیادی این سبک را در معماری خانه های خود انتخاب می کنند. حتی در یک دکوراسیون کلاسیک و نسبتا شلوغ و تجملاتی، استفاده از کاغذ دیواری سبک مینیمال علاوه بر تعدیل کردن شلوغی بصری فضا، زیبایی خانه را هم تکمیل می کند.

با نصب یک کاغذ دیواری ساده در دیوارهایی که دارای پنجره یا شومینه است می توان ترکیبی جذاب را در طراحی خلق کرد. اما کاربرد این سبک از کاغذهای دیواری تنها محدود به فضاهای در دسترس مانند اتاق های پذیرایی و خواب نمی شود؛ استفاده از این محصولات در فضاهایی چون سرویس بهداشتی و حمام نیز مد شده است. ممکن است تصور کنید که تزئین این محیط های مرطوب با کاغذ فقط هدر دادن پول است؛ اما اینگونه نیست! با پیشرفت صنعت دکوراسیون کاغذ دیواری های خصوصی طراحی شده اند که در برابر رطوبت و گرما دوام مناسبی دارند.

کاغذ دیواری مینیمال فقط قابلیت زیبا کردن دیوارهای یک خانه مسکونی را ندارد؛ در محیط های کاری، رستوران ها، مراکز تفریحی و تجاری هم می توان طرحی مناسب از این کاغذها را انتخاب کرد و ابهت خاصی به آن بخشید.

طرح های ایده آل کاغذ دیواری برای یک دکوراسیون مینیمال

جهت اجرای سبک مینیمال در طراحی داخلی باید تمام المان های دکوراسیون با این سبک تناسب داشته باشند. انتخاب طرح و مدل کاغذهای دیواری هم باید متناسب با این دیزاین باشد. در بین مدل های متنوع این المان طراحی، انواع زیر بهترین انتخاب برای یک دکوراسیون مینیمال هستند:

تکسچردار ساده: یکی از ایده آل ترین انواع کاغذ دیواری های مینیمال همین طرح است. با توجه به بافت ساده این مدل به راحتی می توان آن را با سایر المان های ساده محیط هماهنگ کرد.

طرح آجر: این مدل کاغذ دیواری با تناژ رنگ روشن و طرحی از بلوکه های آجری یکی دیگر از انواع مدل های سبک مینیمال کاغذ دیواری است.

آبرنگی: طرح هایی از نقاشی آبرنگ در سبک مینیمال کاغذهای دیواری بسیار پرکاربرد است.

هندسی: این مدل کاغذ دیواری سبکی مدرن را در دکوراسیون فضای مورد نظر ایجاد می کند. در عین حال، طرح هایی با خطوط ساده هندسی را می توان از انواع سبک مینیمال کاغذ دیواری معرفی کرد.

طرح سه بعدی: یکی از مدل های جدید و متفاوت کاغذ دیواری مینیمال است. این مدل کاغذ دیواری ها برجسته نیستند. اما طراحی آنها به شکلی است که تماشای آن از دور حجم های سه بعدی روی دیوار را در چشم بیننده تداعی می کند. در این مدل طراحی نیز ویژگی های سبک مینیمال کاغذ دیواری یعنی سادگی، طرح و بافت و نقش کمتر حفظ شده است.

3 نکته طلایی جهت دکوراسیون خانه با سبک مینیمال کاغذ دیواری

هر فرد با توجه به سلیقه و نوع کاربری می تواند انتخاب های متفاوتی جهت خرید این سبک از کاغذهای دیواری داشته باشد. مهم ترین نکته قبل از خرید این محصولات داشتن یک ارزیابی کلی جهت نیازسنجی فضای مورد نظر است.

سوپرایز کردن بیننده با انتخاب دیوار مناسب

ایده کاغذ دیواری مینیمال

طرح و نقش موجود در کاغذ دیواری های مینیمال توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بنابراین بهتر است نصب این نوع کاغذ دیواری بر روی دیوارهایی باشد که بیشتر در معرض دید هستند. توجه به این موضوع نه تنها در زیبا بخشی محیط تاثیر دارد، بلکه ذوق و سلیقه صاحب خانه را نیز نشان می دهد. دیوارهای اصلی خانه، دیوار پشت تلویزیون یا دیوارهای اطراف میز ناهارخوری گزینه های مناسبی برای نصب این کاغذها هستند.

طرح کاغذ دیواری و تناسب آن با فضای مدنظر

کاغذ دیواری مینیمال شیک برای اتاق خواب

طرحی که برای کاغذ دیواری انتخاب می شود باید متناسب با ابعاد و دکوراسیون فضای مورد نظر باشد. برای فضاهای کوچک بهتر است طرح های خلوت و ساده با بافت هایی ظریف و تم رنگی روشن انتخاب شود. طرح های سه بعدی کاغذ دیواری های مینیمال به دلیل عمق بخشیدن به فضا انتخاب خوبی برای استفاده در فضاهای کوچک هستند.

دوام زیبایی دکوراسیون با انتخاب جنس باکیفیت

کاغذ دیواری مینیمال لوکس

نکته مهم دیگر در دکوراسیون خانه با این سبک کاغذ دیواری دوام زیبایی ایجاد شده در محیط است. با انتخاب یک جنس مرغوب می توان به این هدف رسید. استفاده از متریال با کیفیت در طراحی کاغذ دیواری نه تنها باعث حفظ زیبایی ظاهری محصول در بلند مدت می شود، بلکه از خرج کردن هزینه های اضافی در آینده نیز پیشگیری می کند.

در پایان، یک دکوراسیون مدرن با کاغذ دیواری سبک مینیمال

کاغذ دیواری مینیمال مدرن برای اتاق

حتما این جمله معروف را شنیده اید که زیبایی در سادگی است. کاغذ دیواری های سبک مینیمال با تکیه بر همین اصل طراحی شده اند؛ سبکی ساده و کم جزئیات که ظاهر محیط را عوض می کند و فضایی چشم نواز را در چشم بیننده به وجود می آورد. کاغذ دیواری مینیمال بهترین انتخاب برای افرادی است که علاقمند به ایجاد یک دکوراسیون خلوت، آرام و در عین حال لوکس هستند. طرح های ساده و خلوت این سبک کاغذ دیواری همیشه شیک و زیبا به نظر می رسد و سلیقه اکثر افراد را پوشش می دهد.

آرامش ذهنی، تمرکز بیشتر و فضایی روشن و دلباز مهم ترین مزیتی است که  استفاده از این المان طراحی در دکوراسیون محیط مورد نظر به ارمغان می آورد. ست کردن آسان وسایل با این مدل کاغذهای دیواری، هماهنگی آن با دکوراسیون های مختلفی چون کلاسیک و مدرن و طرح های متنوع آن از دیگر ویژگی های مثبت این المان طراحی هستند. با انتخاب این محصولات فضایی همیشه زیبا و مدرن را در محیط خانه یا دفتر کار خود تجربه می کنید.

اگر به حوزه طراحی و دکوراسیون داخلی علاقمند هستید، با مراجعه به بلاگ شومینه هنر می توانید مطالب ارزشمندی را مطالعه کنید.

سوالات متداول

ویژگی های شاخص سبک مینیمال کاغذ دیواری چیست؟

طراحی ساده و کم نقش و نگار، تنوع رنگی محدود، ایجاد فضایی خلوت، دلباز و به دور از هر گونه پیچیدگی

کاغذ دیواری سبک مینیمال شامل چه رنگ هایی است؟

این نوع کاغذ دیواری ها عموما شامل تم رنگی روشن و سفید هستند و تعداد رنگ کمی در طراحی آنها به کار رفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *