شومینه

۱۲تا از بهترین مدل های آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

دکوراسیون داخلی خانه یکی از مهمترین مسائلی است که امروزه در ساختمان سازی به آن دقت می شود. یکی از محل های مهم در ساختمان که به نحوه دکور آن توجه ویژه ای می شود محل قرار گیری و یا نصب تلویزیون است. امروزه علاوه بر استفاده از پوستر، کناف، رنگ های زیبا و… برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون، از كاغذ ديواري آینه کاری پشت تلویزیون نیز می توان استفاده نمود. اجرای آینه کاری در مدل های متنوع تاثیر بسیاری در زیبایی منزل شما خواهد داشت. بهترین نمونه های آینه کاری دیوار پشت تلویزیون را در ادامه مشاهده می نمایید.

معرفی بهترین مدل آینه کاری پشت تلویزیون

در سال های اخیر شاهد استفاده از آینه ها در دکوراسیون بوده ایم. طرح های متنوعی از آینه کاری با جذابیت های مختلف که هر کدام جلوه ای خاص به محیط می دهند. همانطور که گفتیم بخش مهمی از دکوراسیون منزل مربوط به دیوار پشت تلویزیون است که بسیار در کانون توجه قرار دارد. زیباترین طرح های آینه کاری دیوار پشت تلویزیون به شرح زیر هستند:

 1. آینه کاری دیوار پشت تلویزیون بصورت نامنظم و نامتقارن
 2. مدل مدرن برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون
 3. استفاده از آینه های لوزی در آینه کاری
 4. دیزاین دیوار پشت تلویزیون با آینه های مربعی
 5. طرح مستطیلی برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون
 6. طرح های شکسته در آینه کاری
 7. مدل های سه بعدی آینه کاری
 8. آینه کاری شش ضلعی برای دیوار پشت تلویزیون
 9. آینه با قاب استیل برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون
 10. استفاده از آینه های ریموتی در آینه کاری
 11. آینه کاری با آینه های لمسی
 12. آینه کاری دیوار پشت تلویزیون روی ورق های پی وی سی

تزیین دیوار پشت تلویزیون با آینه بصورت نامنظم و نامتقارن

آینه کاری دیوار پشت تلویزیون بصورت نامنظم و نامتقارن

یکی از جدیدترین طرح های آینه کاری دیوار پشت تلویزیون، مدل نامنظم و نامتقارن است. این طرح که توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب نماید، می تواند دیزاینی جذاب را برای شما ایجاد کند. در این مدل آینه کاری، آینه ها در شکل ها و اندازه های مختلف به صورت نامنظم در کنار یکدیگر قرار می گیرند. البته در عین حال که اشکال آینه ها تقارنی ندارند؛ اما با استفاده از یک الگوی خاصی نصب می شوند که جلوه جذابی را به وجود می آورند.

مدل مدرن برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

مدل مدرن برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون می توانید از مدل دکوراتیو و مدرن استفاده نمایید. طرح مدرن یک طرح جوان پسند و امروزی است که خود دارای مدل های مختلفی است. برای مثال شما با آینه کاری مدرن می توانید از طرح های هندسی متنوع، پازل یا جورچینی، حجمی و… استفاده کنید. با کمک این آینه ها می توانید فضایی لوکس را در منزل خود ایجاد نمایید. برخی از طرح هایی که در ادامه مشاهده می کنید، به نوعی زیرمجموعه همین طراحی مدرن هستند.

استفاده از آینه های لوزی در آینه کاری

استفاده از آینه های لوزی در آینه کاری

استفاده از مدل آینه های لوزی در آینه کاری جزو محبوب ترین طرح های آینه کاری برای دکوراسیون است. این طرح معمولا قیمت پایین تری دارد و در عین سادگی نیز محیطی زیبا را به وجود می آورد. از طرفی چون این آینه یک طرح ساده دارد، باعث می شود تا محیط شلوغ و خسته کننده نباشد. استفاده از آینه های لوزی در آینه کاری چندین سال است که رواج دارد و همچنان نیز از آن استفاده می شود.

استفاده از آینه های لوزی در آینه کاری

استفاده از آینه های لوزی در آینه کاری

دیزاین دیوار پشت تلویزیون با آینه های مربعی

دیزاین دیوار پشت تلویزیون با آینه های مربعی

نمونه ای دیگر از آینه کاری دیوار پشت تلویزیون استفاده از آینه های مربعی است. این طرح نیز بسیار شبیه آینه کاری لوزی است با این تفاوت که آینه های مربعی در دو صورت قابل استفاده هستند. این آینه ها را هم می توانید به صورت صاف روی دیوار نصب کنید و هم می توانید با کمی چرخش آن ها را شبیه لوزی به دیوار متصل نمایید. در هر دو صورت یک طرح ساده اما جذاب را خواهید داشت.

طرح مستطیلی برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

طرح مستطیلی برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

استفاده از شکل هندسی مستطیل نیز در آینه کاری رواج دارد. از این مدل معمولا برای دیوارهایی که پهنای زیادی دارند اما ارتفاع آن ها کم است استفاده می شود. آینه های مستطیلی می توانند هم به صورت اندازه های یکسان کار شوند و هم از آینه های مستطیلی شکل با ابعاد مختلف می توان استفاده نمود. در هر دو صورت این طرح می تواند فضای مدنظر شما را منحصر به فرد کند.

طرح مستطیلی برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

طرح مستطیلی برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

طرح های شکسته در آینه کاری

طرح های شکسته در آینه کاری

مدل طرح های شکسته در آینه کاری از جمله مدل های خاص برای دکوراسیون منزل است. همانطور که از اسم این مدل مشخص است، آینه های مختلف که گویا تکه های شکسته شده از یک آینه بزرگ هستند در کنار یکدیگر قرار می گیرند. پس از اجرای این طرح روی دیوار به خوبی شما یک آینه بزرگ خواهید داشت که ظاهر شکسته دارد.

مدل های سه بعدی آینه کاری

مدل های سه بعدی آینه کاری

نمونه ی بسیار جذاب و شیک از طرح های مدرن آینه کاری دیوار پشت تلویزیون، استفاده از طرح های سه بعدی است. این آینه ها با نصب در زوایای مختلف یک دکور سه بعدی برای شما ایجاد می کنند. میزان درخشندگی و بازتاب نور در این مدل ها معمولا بیشتر است. این مسئله باعث می شود علی رغم زیبایی آینه کاری عادی، درخشندگی و جذابیت بیشتری را تجربه نمایید.

آینه کاری شش ضلعی برای دیوار پشت تلویزیون

آینه کاری شش ضلعی برای دیوار پشت تلویزیون

در میان اشکال هندسی مختلف، استفاده از آینه های شش ضلعی نیز در آینه کاری رواج دارد. این آینه ها می توانند یک طرح منظم برای شما ایجاد کنند و سادگی خاصی دارند. ابعاد مختلفی از این آینه ها وجود دارد که ترکیب آن ها و یا حتی یک اندازه ثابت در آینه کاری قابل استفاده است. معمولا از این مدل برای دیوارهایی که عرض کم اما ارتفاع زیادی دارند استفاده می شود.

آینه کاری شش ضلعی برای دیوار پشت تلویزیون

آینه با قاب استیل برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون

آینه با قاب استیل برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون

استفاده از آینه هایی که یک قاب دور آن ها قرار دارد نیز طرحی متفاوت در آینه کاری است. شما می توانید برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون خود از آینه هایی استفاده کنید که یک قاب استیل دارند. در نظر داشته باشید که این قابل استیل می تواند رنگ های طلایی، نقره ای، مسی و… داشته باشد. به تناسب رنگ مناسب برای پشت تلوزیون و لوازم منزل خود می توانید رنگ مناسب برای قاب آینه ها را انتخاب نمایید.

آینه با قاب استیل برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون

استفاده از آینه های ریموتی در آینه کاری

استفاده از آینه های ریموتی در آینه کاری

ترکیب آینه با نورپردازی می تواند جلوه ای لوکس و خاص برای شما فراهم کند. آینه های ریموتی این قابلیت را دارند که شما با مدیریت نورپردازی در هر لحظه بتوانید دکور خود را تغییر دهید. در طرح آینه کاری با آینه های ریموتی شما از طریق یک ریموت می توانید در هر زمان نور را خاموش یا روشن نمایید. همچنین قابلیت تغییر افکت های نور نیز وجود دارد.

آینه کاری با آینه های لمسی

طرحی خاص و جذاب برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون می تواند استفاده از آینه های لمسی باشد. در این طرح مدرن داخل آینه ها یک برد لمسی تعبیه می شود. در این حالت شما می توانید صرفا با لمس کردن آینه نور آن را خاموش یا روشن نمایید. حتی قابلیت کم و زیاد کردن نور نیز به صورت لمسی در این آینه ها وجود دارد.

آینه کاری دیوار پشت تلویزیون روی ورق های پی وی سی

یکی از چالش هایی که برخی از افراد برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون خود دارند، این است که در خانه اجاره ای زندگی می کنند و ممکن است بخواهند پس از پایان قرارداد جابه جا شوند. در این شرایط هم ممکن است صاحبخانه اجازه نصب آینه ها را ندهند و هم شخص نخواهد هزینه ای برای دکوراسیون خانه اجاره ای بکند. بهترین راه حل استفاده از آینه کاری روی ورقه های پی وی سی است؛ زیرا این ورقه ها را می توانید روی دیوار نصب کنید و در هر زمان که خواستید قابلیت جابه جایی را خواهید داشت. طرح های مختلف قابل اجرا روی این ورقه ها هستند.

مزایای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

اکنون که با طرح های مختلف آینه کاری دیوار پشت تلویزیون آشنا شدید، بهتر است از مزایا این کار نیز آگاهی یابید تا با اطمینان خاطر برای دکوراسیون منزل خود تصمیم بگیرید. مزایای مختلفی را می توان برای این کار مطرح نمود؛ اما اصلی ترین مزایا آینه کاری دیوار پشت تلویزیون می تواند موارد زیر باشد:

 • بزرگ نشان دادن فضا
 • ساخت نقطه کانونی در خانه
 • پر نور شدن محیط
 • ایجاد فضای سنتی و مدرن
 • هماهنگی با سایر دیزاین خانه
 • سهولت در تمیزی
 • مقاومت بالا
 • نصب آسان و مقرون به صرفه

بزرگ نشان دادن فضا

یکی از مزایای خوب آینه کاری دیوار پشت تلویزیون آن است که فضای خانه شما را بزرگتر نشان می دهد. در واقع زمانی که از آینه کاری برای دکوراسیون استفاده می کنید، نه تنها خانه شما شلوغ تر نمی شود؛ بلکه حس می کنید فضای بیشتری را در اختیار دارد. دلیل این اتفاق آن است که انعکاس محیط در آینه ها فضای بزرگتری را به شما نشان خواهد داد.

ساخت نقطه کانونی در خانه

از دیگر مزایایی که آینه های پشت دیوار تلویزیون برای خانه شما به همراه دارند، تبدیل کردن اطراف تلویزیون به نقطه ای مهم و کانونی در پذیرایی منزل شما است. این مسئله می تواند زیبایی خیره کننده ای را برای خانه شما به ارمغان داشته باشد. زیبایی بی نظیر این آینه ها نیز باعث می شود جایی که همه بیشتر به آن توجه می کنند، زیباتر باشد.

پر نور شدن محیط

همانطور که می دانید میزان انعکاس آینه ها بسیار زیاد است و همین مسئله باعث می شود آینه ها در زمان خاموش بودن تلویزیون با انعکاس نور، محیط اطراف خود را به صورت روشن تری نمایان کنند. در واقع این انعکاس نور به شما کمک می کند بدون اضافه کردن لامپ و حتی مصرف برق، محیطی روشن تر را در اختیار داشته باشید.

ایجاد فضای سنتی و مدرن

در میان دکوراسیون های مختلف، آینه کاری از جمله مواردی است که به شما هم در ایجاد فضای سنتی و هم در ایجاد فضایی مدرن کمک می کند. استفاده از آینه برای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون در هر سبکی از جمله سنتی و یا مدرن زیبا است و می تواند طراحی خاص و منحصر به فردی را برای شما رقم بزند.

هماهنگی با سایر دیزاین خانه

ایجاد دکور پشت تلویزیون باید هماهنگ با سایر اقلام خانه باشد. استفاده از آینه ها راحت ترین کار برای ایجاد و حفظ این هماهنگی است؛ چرا که طرح های دیگر هر کدام محدودیت هایی را برای شما خواهند داشت. شما می توانید با طرح های متنوع آینه کاری دیوار پشت تلویزیون، بهترین و بیشترین همخوانی را در فضای منزل خود ایجاد نمایید.

سهولت در تمیزی

یکی از مزایای خوب آینه کاری دیوار پشت تلویزیون آن است که شما به راحتی می توانید تنها با یک دستمال و شیشه پاک کن آن ها را تمیز و براق کنید. دقیقا این مسئله برعکس دکورهای شلوغ چوبی است؛ زیرا نظافت طبقه ها و کشوهای مختلف مخصوصا اگر وسایل زیادی را در آن ها چیده باشید، کار دشواری خواهد بود

مقاومت بالا

آینه ها به واسطه جنس مرغوبی که دارند خیلی کمتر از سایر دیزاین های دیگر مانند کناف و پوستر در معرض آسیب های مختلفی مانند پوسیدگی و یا تغییر شکل و رنگ قرار دارند. همچنین نسبت به نور و حرارت مقاوم تر هستند؛ در نتیجه شما می توانید با یک بار هزینه تا سال های طولانی از یک دکور جذاب استفاده کرده و لذت ببرید.

نصب آسان و مقرون به صرفه

از نظر اقتصادی نیز استفاده از آینه کاری دیوار پشت تلویزیون بسیار مقرون به صرفه است. در واقع آینه کاری دیوار پشت تلویزیون به نسبت دیگر شیوه های دیزاین این دیوار برای شما هزینه کمتری را خواهد داشت. از طرفی آینه کاری دکوراسیون نصب ساده و آسانی دارد؛ در نتیجه شما خیلی سریع و بدون دردسر می توانید دکور مدنظر خود را پیاده سازی کنید.

نتیجه گیری؛ دیوار پشت تلویزیون یکی از مهم ترین قسمت ها در دکوراسیون منزل است. برای دیزاین این دیوار، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از جذاب ترین آن ها استفاده از آینه کاری است. آینه کاری دیوار پشت تلویزیون می تواند به شما دکوری متفاوت و متنوع دهد. ضمن اینکه مزایای زیادی از جمله قیمت کمتر، مقاومت بالاتر، طرح های متنوع، بزرگ نشان دادن فضای خانه و… نیز دارد. در این مقاله ۱۲ مورد از بهترین طرح های آینه کاری برای دیزاین دیوار پشت تلویزیون را خدمت شما معرفی کردیم. اگر شما نیز پیشنهادی در این رابطه دارید، حتما آن را در بخش نظرات مطرح نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *