شومینه

ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری در خانه برای دکوراسیونی خاص!

ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری

در زمان های قدیم از آینه کاری یا mirror design، در کاخ های مجلل و منازل اشرافی استفاده می شده است؛ اما امروزه، ترکیب آینه کاری و کاغذ دیواری به یکی از عنصر های موثر در چیدمان و تزئینات ساختمان تبدیل شده، از علت های توجه به این موضوع محبوبیت کاغذ دیواری به دلیل تنوع در طرح و مقاومت آن در برابر رطوبت می باشد و به همین دلیل بیشترین استفاده را در دکوراسیون داخلی دارد.

همچنین ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری زیبایی محیط زندگی را دو چندان می کند. شما با آینه کاری دیوار پشت تلویزیون و مکان های دیگر در خانه به سادگی می توانید نقص های آن را بپوشانید، به علاوه که این کار سبب می شود تا فضای داخلی خانه تان لوکس و مدرن جلوه به نظر برسد.

البته استفاده از کاغذ دیواری و آینه کاری های مجلل یا مدرن، به تنهایی برای تغییر دیزاین داخلی کارآمد نیست؛ مگر آنکه به تمام المان های موجود در محیط دقت کرده و به درستی انتخاب شوند. به عنوان مثال انتخاب سیستم سرمایشی و گرمایشی جدید مانند شومینه دیواری می تواند هارمونی جذابی با این سبک دکوراسیون ایجاد کند. برای خرید یک شومینه قیمت مناسب می توانید به یک  تولید کننده شومینه گازی مدرن مراجعه کرده و مدل مورد نظرتان را از بین تنوع بالایی از محصولات خریداری نمایید.

تلفیق آینه کاری و کاغذ دیواری در کدام قسمت های خانه به کار می رود؟

آینه کاری مدرن در پذیرایی

استفاده از آینه کاری لوکس در اشپزخانه

استفاده از آینه در اتاق خواب

دیوار آینه کار یپشت تلویزیون

آینه کاری فانتزی

ترکیب آینه کاری در کاغذ دیواری

ترکیب کاغذ دیواری و آینه

آینه کاری ساده

تلفیق آینه کاری و کاغذ دیواری را می توانید بدون هیچ محدودیتی برای استفاده، در تمام نقاط داخلی خانه استفاده کرد.

این ترکیب خاص در دکوراتیو های زیر به کار برده می شود.

 • آشپزخانه
 • پذیرایی
 • سرویس خواب
 • انتهای راهرو
 • آینه کاری پشت تلویزیون
 • بالای شوفاژ و…

نمونه هایی از ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری جدید در محیط داخلی منزل

طرح های زیبا و ساده از این سبک دکوراسیون را به شما ارائه کرده ایم تا براحتی بتوانید آنها را در خانه خود اجرا کنید.

1. قرار دادن آینه روی کاغذ دیواری

تاثیر آینه در دکوراسیون

جای گذاری آینه در کاغذ دیواری با توجه به سلیقه و فضای مورد نیاز، اشکال و ویژگی های مختلفی دارد. انواع ترکیب های کاغذ دیواری با آینه کاری عبارتند از: ساده، مدرن، سنتی، نامنظم، دکوراتیو پذیرایی، سقف پذیرایی و طراحی دیوار پذیرایی با آینه.

این سبک دکوراسیون مدرن برای نصب، نیاز به افراد متخصص و ماهر دارد؛ چون هر چه قدر طرح، ظریف تر و کوچک تر شود، کار سخت و حساس تر می شود؛ در نتیجه احتمال شکستگی آینه در حین نصب بالا می رود.

2. آینه کاری ساده در دیوار یا کاغذ دیواری

استفاده از آینه های متنوع در پذیرایی

آینه کاری ساده در اتاق خواب

تزیین دیوار با آینه های ساده و شیک

استفاده از آینه در اتاق خواب

ترکیب کاغذ دیواری آینه کاری در کنار هم راهی ساده برای تغییر ظاهر یک فضاست، چراکه کاغذ دیواری با آینه کاری می تواند به محیط منزل حس عمق و بزرگتر نشان دادن فضا را بدهد. همچنین اگر حوصله آلودگی صوتی و ریخت و پاش در محیط خانه را ندارید، می توانید به راحتی از کاغذ دیواری های آینه ای استفاده کنید.

3. نمونه کاغذ دیواری کار شده با آینه دکوراتیو

انواع آینه کاری مدرن پذیرایی

آینه کاری در پذیرایی با کاغذ دیواری

 

ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری

آینه کاری مدرن و کاغذ دیواری پشت تلویزیون

آینه روی کاغذ دیواری

آینه های دایره در پذیرایی روی کاغذ دیواری

آینه های دکوراتیو، با استفاده از تکنولوژی روز، با طرح هایی متنوع و خلاقانه ساخته می شوند؛ این آینه ها که به شدت حساس هستند، بدون حضور متخصص به تمیزی و زیبایی شکل نمی گیرند و احتمال شکستگی بالایی دارند.

4. آینه کاری روی کاغذ دیواری

ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری

استفاده از آینه کاری سنتی

آینه کاری به سبک سنتی

آینه کاری سنتی روی کاغذ دیواری

آینه کاری نوع کلاسیک یا سنتی، هنری به جا مانده از دوران ساسانیان است، که تا به امروز سبک خود را حفظ کرده، و اکنون از شاخه های هنری، تزئینی در رشته های دانشگاهی ایران به شمار می رود. قاب گیری و استفاده از طرح های هندسی از ویژگی های ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری سنتی است. برای جای گذاری آینه ها در این سبک، از فریم هایی با جنس گچ، چوب و فلز استفاده می شود، سپس با نقش و طرح هایی با رنگ های گرم، گل و پتینه کاری آن را تزئین می نمایند.

5. میرور ورک مدرن

استفاده از آینه های رنگی د رپذیرایی های لوکس

کاغذ دیواری و آینه کاری

دیوار آینه کاری مدرن

استفاده از آینه کاری مدرن در پذیرایی

آینه کاری روی دیوار پذیرایی

استفاده از آینه کاری در آشپزخانه

دیوار آینه کاری شده

آینه کاری نوین، یکی از محبوب ترین سبک ها است که اگر آن را با کاغذ دیواری تلفیق کنید، یک دیزاین چشمگیر و جذاب در خانه تان ایجاد خواهد شد. از مهم ترین ویژگی ها و مزایای آن می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 1. استفاده از قطعات آینه با ابعادی بزرگ تر نسبت به آینه کاری سنتی
 2. قطعات آینه ای زیبا و منظم با دستگاهی خاص برای برش
 3. به کار بردن رنگ های روشن و یکسان (بیشتر رنگ های سفید نقره ای و رنگ شامپاین برنزی)
 4. جلوه ای هماهنگ،شفاف و درخشان دارد و نمایی خاص و جدیدی را به خانه می دهد.
 5. در هر خانه ای بدون محدودیت قابل اجراست.
 6. تنوع بسیار در طرح و سبک

6. ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری در سقف پذیرایی

آینه کاری در سقف

آینه کاری سقف پذیرایی یک روش لوکس برای دکوراسیون داخلی منزل محسوب می شود، که با بهره مندی از قطعات آیینه به شکل و رنگ های مختلف، نمای فضای پذیرایی را شکیل و جذاب می کند. این ترکیب در سقف پذیرایی، نور را در فضای خانه منعکس کرده و همین موضوع باعث روشن شدن محیط سالن نشیمن و بزرگ تر دیده شدن فضای داخلی خانه می شود.

با استفاده از این سبک در دکوراسیون، می توانید به محیط خانه حسی نو و تازه ببخشید؛ همچنین فضای جدید و متفاوتی را برای خانواده خود فراهم کنید. این کار باعث می شود که شما روحیۀ بهتری پیدا کرده و از بودن در کنار خانواده لذت بیشتری ببرید.

7. دیزاین آینه به صورت نامنظم

آینه کاری نامنظم لوکس برای پذیرایی

استفاده از آینه کاری نامنظم در اتاق خواب

آینه مدرن در پذیرایی

آینه های پرگاری لوکس

آینه کاری پشت تلویزیون

آینه کاری نامنظم در اتاق خواب

آینه کاری لوکس نامنظم

استفاده از ترکیب آینه هیا نامنظم

میرورورک نامنظم، یکی از انواع ترکیب آینه کاری و کاغذ دیواری در دکور منازل است، این سبک از دیزاین بسیار جدید و مدرن محسوب می شود. استفاده کردن از آینه هایی با الگوی نامشخص و رنگ های مختلف، سبب ایجاد یک هماهنگی و هارمونی خاص در فضای خانه می شود. در این طراحی شما می توانید با توجه به سلیقه، قطعات و شکل آینه را طراحی کنید و در نهایت مدلی جالب و منحصر به فرد را در محیط زندگی خود بسازید. همچنین با ترکیب آینه کاری با سایر عناصر دکوراتیو مانند لوستر، گلدان، تابلو، شومینه و… آپارتمانتان به شدت لوکس و مدرن به نظر خواهد رسید.

کلام آخر

با نصب ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری در دکوراسیون داخلی محیطی تازه و خانه ای لوکس داشته باشید؛ همچنین آسیب یا نقص های دیوار را بدون بازسازی پوشش دهید. این ترکیب، دارای انواع و طرح های بسیار متنوعی است. به طور مثال میرور ورک ساده در دیوار یا کاغذ دیواری، دکوراتیو پذیرایی جذاب خواهد شد، همچنین تلفیق کاغذ دیواری و آینه کاری سنتی نیز با این مدل چشم نواز خواهد شد. مدل دیگری از این سبک دیزاین Mirrors مدرن و نامنظم است، که برای داشتن دکوراسیونی خاص معمولا استفاده می شود. معمولا این تلفیق در خانه هایی که نور کمی دارند به کار رفته تا نور پردازی محل اصلاح شود.

برای داشتن یک دکوراسیون خاص، تنها عوض کردن پوشش دیوار و خانه کافی نیست، بلکه گاهی برای ایجاد هماهنگی و هارمونی بهتر نیاز است، لوازم و وسایل خانه را هم عوض کنیم.

یکی از لوازمی که تاثیر زیادی در جذابیت دکور و انرژی مثبت در خانه دارد، استفاده از شومینه می باشد؛ شرکت شومینه هنر بزرگ ترین و معتبر ترین تولید کننده شومینه گازی مدرن در ایران بوده، که انواع شومینه ها را در طرح و انواع مختلف تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *