شومینه

لمس زیبایی در یک خانه فرانسوی روستایی با سبک فرنچ کانتری

سبک فرنچ کانتری

همه ما دوست داریم تا دکوراسیون محل زندگی مان با سبکی خاص و زیبا چیدمان شده باشد. در بین استایل های مختلف طراحی داخلی منزل، برخی از سبک های اروپایی از این ویژگی برخوردارند. سبک فرنچ کانتری یکی از این انواع است؛ یک طراحی دکوراسیون داخلی که با الهام از خانه های روستایی فرانسوی اجرا می شود. ترکیبی از عناصر و جزئیات قدیمی و مدرن در این نوع طراحی داخلی، زیبایی و تجمل باشکوهی را به معرض نمایش می گذارد. توجه به ظرافت های ساده، وسایلی قدیمی، سبک و راحت از یک سو و المان هایی مجلل و نسبتا لوکس از سوی دیگر باعث شده است تا این طراحی داخلی برای روحیات متفاوت انتخاب شایسته ای باشد.

اگر الهام از طبیعت و اصالت را در دکوراسیون داخلی خانه خود دنبال می کنید،  بدون شک فرنچ کانتری بهترین انتخاب برای شما خواهد بود؛ سبکی که با بیشترین المان های تزئینی طبیعت، اصالت و قدمت به دور از اشرافی گری را دنبال می کند. با اجرای این نوع دکوراسیون داخلی، زندگی در خانه های روستایی فرانسوی را تجربه می کنید.

سبک فرنچ کانتری چیست؟

سبک فرنچ کانتری مبلمان

دکور داخلی سبک فرنچ کانتری

استفاده از وسایل قدیمی در دکور فرنچ کانتری

پذیرایی مجلل به سبک کشور فرانسه

اتاق خواب های لوکس در دکور داخلی کشور فرانسه

French Country از انواع سبک در دکوراسیون داخلی است که با الهام از خانه های روستایی فرانسوی طراحی شده است.

در این سبک پرطرفدار اروپایی وسایل قدیمی و سنتی خانه های فرانسوی و عناصری با منشا طبیعی جهت دیزاین استفاده می شوند. این نوع دکوراسیون داخلی در عین قدیمی بودن، سبکی مجلل، لوکس و شیک است که با استفاده از اکسسوری ها، لوازم دکوری و دیگر المان های طراحی فرانسوی اجرا می شود.

متریال و نقوش طبیعی و وسایل پتینه و کهنه یا وینتیج مهم ترین اجزای دکوراسیون در این سبک هستند. این ویژگی باعث شده است تا استایل دکوراسیون  French Country حال و هوایی نزدیک به سبک دکوراسیون شابی شیک، وینتیج و روستیک داشته باشد.

French Country را می توان تلفیقی از سبک مدرن و سنتی فرانسوی معرفی کرد. تاریخچه خلق این سبک به قرن 18 میلادی باز می گردد. در این دوره زمانی به دلیل اقامت خانواده های اشرافی فرانسوی در مناطق طبیعی، خانه های روستایی ساخته شده با چوب، آجر و سنگ با لوازم لوکس دکور شدند. به این ترتیب آنچه امروز با عنوان فرنچ کانتری شناخته می شود در معماری این خانه ها شکل گرفت.

از مهم ترین المان های طراحی در این نوع دکوراسیون می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متریال های طبیعی مانند چوب و سنگ در سقف یا کف خانه
 • مبلمان های چوبی قدیمی
 • فرش کتان
 • لوازم تزئینی حصیری
 • کوسن های بزرگ
 • وسایل قدیمی و عتیقه
 • اکسسوری های چوبی کنده کاری شده
 • لوازم دکوراتیو از جنس برنج
 • پارچه های با طراحی راه راه، شطرنجی و گلدار برای پرده، روکش مبلمان، یا کوسن
 • پرده های کتانی و روتختی های تزئین شده
 • ظروف چینی و سفال
 • لوسترهای سنتی و شمعدانی های آویز
 • گلدان های شیشه ای یا مسی
 • شومینه های سنگی

اصول انتخاب اجزای طراحی داخلی به سبک فرنچ کانتری

استفاده از لوازم لوکس و قدیمی

استفاده از اکسسوری های جذاب

شومینه در معماری داخلی فرنچ

فرنچ کانتری هم مانند انواع دیگر دکوراسیون های داخلی بر اساس اصول و قواعدی خاص اجرا می شود. برای حفظ اصالت و ایجاد یک دکوراسیون منحصر به فرد در این استایل طراحی داخلی بهتر است با قواعد انتخاب اجزای طراحی آن آشنا شوید.

طرح و نقش های رمانتیک در طراحی فضا

از مشخصات منحصر به فرد French Country ایجاد فضایی زنده و رمانتیک با ترکیبی از طرح و نقش های قدیمی و پارچه های ساده و گلدار است. استفاده به اندازه از این طرح ها جهت ایجاد فضایی لذت بخش و به دور از شلوغی اهمیت زیادی دارد. طرح هایی به رنگ آبی فرانسوی و رنگ های روشن از محبوب ترین طرح ها در سبک فرنچ کانتری هستند. انواعی از پارچه های حریر، کرباس، کتان، تور و …در طرح ها و بافت های مختلف در بخش های پارچه ای خانه چون کوسن، رومیزی، روتختی و … می تواند زیبایی مسحورکننده ای ایجاد کند.

طراحی دیوارهایی پر نقش و نگار

دیوارکوب سبک کانتری فرنچ

دیوار نگار سبک فرنچ کانتری

یکی دیگر از مشخصه های خانه های به سبک French Country طراحی دیوارهای پر نقش است. منبت کاری، گچ بری و استفاده از رنگ های ملایمی چون سفید به وفور در طراحی دیوارهای این نوع دکوراسیون داخلی مشاهده می شود. کاغذ دیواری های رنگارنگ یا با طرح های گلدار از دیگر المان هایی هستند که در این دکوراسیون به چشم می خورند. در خانه های طراحی شده به سبک فرانسوی کانتری طاقچه های پهن و پر عمق در کنار پنجره هایی باریک و بلند قرار گرفته اند. گل و گلدان هایی مجلل روی این طاقچه زیبایی این سبک دکوراسیون را تکمیل می کند.

مبلمان های پتینه کاری

استفاده از مبلمان در دکور داخلی فرنچ کانتری

استفاده از شومینه در سبک فرنچ کانتری

تاثیر مبلمان در سبک طراحی کشور فرانسه

استفاده از مبلمان شیک در سبک دکور کشور فرانسه

مبلمان هایی که در سبک فرنچ کانتری مشاهده می شوند، از انواع سنتی با فرم هایی ساده و تزئیناتی کمتر هستند. مبلمان های استفاده شده در خانه های کانتری فرانسوی ظاهری قدیمی دارند و پتینه کاری شده اند. این مبلمان ها با خطوطی منحنی برش زده می شوند و طرح هایی ظریف با پایه ها و دسته های حکاکی شده دارند.

انتخاب صندلی های حصیری، مبلمان هایی با لکه های طبیعی و روکش هایی رنگ و رو رفته در این سبک فرانسوی روستایی کاربرد فراوانی دارد. چوب های طبیعی مانند چوب درخت گردو، خیزران، افرا، چوب بامبو و ماهون از بهترین متریال برای ساخت مبلمان های این سبک هستند. چوب هایی به رنگ روشن و یا در ترکیب رنگی آبی و سفید، سبز و سفید و قرمز و سفید انتخابی ایده ال در رنگ آمیزی مبلمان های این سبک دکوراسیون تعریف می شوند.

اکسسوری های قدیمی و عتیقه در دیزاین

ظروف قدیمی شیک در دکور داخلی فرنچ

استفاده از دکوریجات مجلل در پذیرایی

 

استفاده از صندلی های نیمکت مانند

ویژگی شاخص استایل فرنچ کانتری در دکوراسیون خانه استفاده از وسایل قدیمی و عتیقه است. انتخاب وسایلی کهنه و فرسوده با منشا تاریخی یا وسایلی پتینه و ترمیم شده از جذابیت های این مدل دکوراسیون داخلی است. این ویژگی آرامشی از گذشته را به فضای خانه منتقل می کند.

برخی از اکسسوری های رایج این نوع طراحی داخلی عبارتند از:

 • لوستر و آینه هایی فلزی با نقوش حکاکی شده
 • نیمکت ها و میزهای چوبی
 • اکسسوری های چوبی و سفالی
 • گلدان های سرامیکی
 • تابلوهای نقاشی رنگ روغن با موضوعات تاریخی
 • سبدهای بافته شده
 • وسایل چوبی قدیمی مانند ویترین، کابینت و یا کتابخانه

نورپردازی با انتخاب لوسترهایی شیک و باشکوه

استفاده از نورپردازی در فرنچ کانتری

نورپردازی های مجلل در سبک دکور کشور فرانسه

نورپردازی در سبک فرنچ اب لوسترهای سنتی

استفاده از لوسترهای مجلل در دکوراسیون کشور فرانسه

در سبک فرنچ کانتری تاکید زیادی بر استفاده نور می شود. با توجه به روستایی بودن این سبک، نورپردازی آن هم باید همین حال و هوا را ایجاد کند. فضای خانه های کانتری فرانسوی به گونه ای طراحی می شود که بیشترین نور طبیعی وارد شود. پرده هایی ظریف و بلند با رنگ روشن در طرح های کلاسیک فرانسوی و گلدار گزینه هایی برای ایجاد فضایی پرنور در این نوع دکوراسیون هستند.

در این مدل از طراحی داخلی بکارگیری سیستم های روشنایی به طور چشمگیری قابل توجه است. استفاده از آباژورها، شمع، فانوس های تزئینی، لوسترهایی لوکس و دیوارکوب های کریستال مهم ترین المان های انتخاب شده جهت نورپردازی این سبک دکوراسیون می باشد. به طور معمول این المان ها از جنس برنج انتخاب می شوند تا نور را بهتر در فضای خانه منعکس کنند.

پالتی از رنگ های گرم در لوازم دکوراتیو

از ویژگی های استایل کانتری فرانسوی انتخاب رنگ هایی گرم و خاکی در وسایل و لوازم تزئینی و دکوری است. رنگ قرمز، زرد، طلایی و سفید پالت رنگی اختصاصی این سبک است. قرمز و سفید، آبی و سفید و سبز و سفید نیز پرکاربردترین ترکیب های رنگی این نوع دکوراسیون داخلی محسوب می شوند.

پوششی از متریال های طبیعی در بخش های مختلف خانه

استفاده از لوازم طبیعی در سقف

استفاده از سقف های چوبی در معماری فرنچ

استفاده از دکرویجات طبیعی و چوبی

در سبک فرنچ کانتری از متریال طبیعی برای پوشش کف یا سقف بخش های مختلف خانه استفاده می شود. مهم ترین مصالح این نوع دکوراسیون داخلی چوب است. چوب های استفاده شده در وسایل مختلف اغلب دارای طرح ها و حکاکی هایی ظریف هستند. سنگ های طبیعی و آجر نیز از دیگر متریال هایی هستند که در خانه های به این سبک مشاهده می شوند. استفاده شده از فرش هایی با جنس نخ پنبه و پشم نیز به عنوان یک المان طراحی در معماری این خانه ها به چشم می خورد.

در پایان

سبک فرنچ کانتری در طراحی داخلی خانه بهترین ایده برای افرادی است که علاقمند به ایجاد فضایی راحت و مملو از آرامش هستند. به کار بردن وسایل و المان هایی با منشا طبیعی و اجرای رویکردهایی با الهام از طبیعت مهم ترین اصول در اجرای این سبک طراحی داخلی تعریف می شوند. استفاده از المان های طراحی در خانه های روستایی و دنیای قدیم فرانسه ویژگی بارز این نوع دکوراسیون است. نور فراون، متریال طبیعی چون سنگ، چوب و … و ترکیب های رنگی منشا گرفته از طبیعت از شاخصه های اصلی خانه های روستایی فرانسوی است که در این سبک به چشم می خورد. این معماری داخلی فضایی پر از را برای شما به ارمغان می آورد.

این نوع دکوراسیون داخلی در عین سادگی و راحتی، زیبایی و مجلل بودن را تجربه می کنید. با اجرای این نوع معماری داخلی ظرافت، آرامش و شادی را در خانه های خود به ارمغان خواهید آورد. به شما پیشنهاد می کنیم با خرید یکی از انواع شومینه به خصوص سبک های سنگی از فروشگاه شومینه هنر این سبک نوستالژیک و زیبا را تکمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *