شومینه

معایب شومینه برقی و مزایای آن را بشناسید!

معایب شومینه برقی

سیستم های گرمایشی مختلفی امروزه در خانه‌ ها به کار گرفته می شوند که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. در سال های اخیر شاهد ورود شومینه های برقی به منازل به عنوان یک وسیله گرمایشی پرطرفدار بوده‌ایم. این نوع شومینه‌ ها با زیبایی ظاهری و کارایی بالایی که دارند نظر بسیاری را به خود جلب کرده ‌اند.

با این حال معمولا قبل از خرید افراد تردید دارند که آیا شومینه برقی بخرند یا خیر؟ یکی از دلایل این تردید مصرف برق این وسیله لوکس می باشد، اکثر مردم فکر می کنند این هیزم سوز مصرف برق بالایی دارد، البته این در صورتی است که این محصول را برندی بی نام تولید نماید و تولیدات آن فاقد برچسب انرژی باشد. اگر این محصولات را از شرکت های معتبر خریداری کنید، دیگر دغدغه ای برای مصرف برق آن نخواهید داشت. علاوه بر این در این مقاله سعی کرده ایم، مزایا و معایب شومینه برقی را به طور مفصل بررسی نماییم. پس اگر شما نیز می خواهید از ایرادات شومینه برقی و یا فواید آن مطلع شوید، مطالعه این متن را از دست ندهید!

مزایا و معایب شومینه برقی

بررسی معایب و مزایای شومینه برقی

چنانچه قصد خرید شومینه‌های برقی را برای منزل خود دارید، بهتر است از قبل با مزایا و معایب آنها آشنا شوید. به عبارتی شناختن معایب شومینه‌های برقی به شما کمک می‌کند تا با آگاهی بیشتری اقدام به خرید نمایید.

همچنین بررسی مزیت‌های این نوع شومینه می‌تواند به شما برای خرید اطمینان خاطر دهد. برای معایب شومینه برقی و مزایای آنها می‌توان موارد مختلفی را معرفی نمود که اصلی ترین آنها عبارت است از:

مزایا

معایب

طراحی ظاهری زیبا

مصرف برق زیاد

پر کردن فضای کم از محیط خانه

قیمت بالا

طول عمر بالا

وابستگی به برق و احتمال قطعی

کنترل و استفاده آسان

غیرطبیعی بودن

نصب راحت و انعطاف‌پذیر

خطر در صورت استفاده از اتصالات غلط

راندمان بالا در تولید گرما

ایمنی بالا به دلیل عدم استفاده از گاز

قابلیت جابه‌جایی و حمل ساده

نداشتن آلودگی و دود

معایب شومینه برقی تا چه اندازه اهمیت دارد؟

شاید برایتان سوال باشد که معایب شومینه برقی تا چه اندازه به هنگام خرید می‌تواند تاثیرگذار باشد؟ به عبارتی آیا با وجود این ایرادات در شومینه های برقی، آیا باز هم باید از این سیستم گرمایشی استفاده نمود؟ در ادامه هر یک از این معایب را توضیح می‌دهیم تا از اهمیت و تاثیر آنها مطلع شوید. توضیحات معایب شومینه برقی به شرح زیر است:

مصرف برق زیاد

اولین عاملی که در زمان خرید شومینه های برقی باید به آن توجه نمایید، مصرف برق زیاد این دستگاه است. معمولا همین عامل افراد را برای خرید به تردید می‌اندازد. توصیه می‌کنیم شما نیز قبل از خرید حتما از نظر میزان مصرف برق دستگاه خود را ارزیابی کنید. برای اطلاع دقیق از مصرف برق شومینه برقی کلیک کنید.

با این شرایط خرید شومینه برقی برای مناطقی که هزینه برق در آنها زیاد است، اصلا توصیه نمی‌شود. ضمن اینکه برای مساحت‌های زیاد نیز استفاده از شومینه برقی می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل نماید.

قیمت بالا

میزان قیمت شومینه های برقی نیز معمولا به عنوان یک ایراد برای این دستگاه ها شناخته می‌شود. این شومینه ‌ها بسته به نوع و طرحی که دارند، ممکن است قیمت بالایی نیز داشته باشند. توصیه می کنیم به هنگام خرید از تناسب قیمت دستگاه با قابلیت ها و شرایط آن اطمینان کسب نمایید.

وابستگی به برق و احتمال قطعی

از جمله معایب شومینه برقی که شاید در نظر شما نیز تاثیرگذار باشد، وابستگی این دستگاه به برق برای ایجاد گرما است. این مسئله می ‌تواند در زمان قطعی های احتمالی برق شما را دچار مشکل نماید. اگر در منطقه ای هستید که قطعی برق زیادی را تجربه نمی ‌نمایید و در هوای سرد مشکلی جهت تامین برق دستگاه نخواهید داشت، می ‌توانید از این ایراد چشم پوشی کنید.

غیرطبیعی بودن

برای برخی از افراد شعله های طبیعی شومینه های سنتی احساس لذت ‌بخشی دارد. اگر جزو افرادی هستید که وجود شعله های طبیعی برایتان اهمیت زیادی دارد، نمی‌ توانید با شومینه برقی به آن برسید اما اگر روی این مسئله حساسیت زیادی ندارید، شومینه های برقی با زیبایی ظاهری خود می ‌توانند فضای جذابی را برای شما به ارمغان بیاورند.

خطر در صورت اتصالات غلط

یکی از مشکلات هیزم سوز های برقی، وجود اشکال در اتصالات و سیم کشی غلط برای این دستگاه است. با توجه به مصرف بالای برق از سوی این دستگاه، چنانچه سیم‌ کشی مناسبی نداشته باشد، استفاده از این وسیله برای شما خطر آفرین خواهد بود.

برای مثال امکان آتش گرفتن سیم ها وجود خواهد داشت. بهتر است حتما از پریز جدا و سیم کشی مناسبی برای این سیستم گرمایشی استفاده نمایید.

مزیت های شومینه برقی

مزیت های نصب شومینه برقی

با وجود مواردی که به عنوان اشکالات شومینه برقی مطرح کردیم، مزایای این سیستم گرمایشی می ‌تواند شما را ترغیب به خرید آن نماید. آگاهی از این موارد به شما برای خرید اطمینان خواهد داد. قابلیت های زیادی را می توان برای مزایای شومینه برقی مطرح نمود اما بهترین آنها عبارتند از:

طراحی ظاهری زیبا

طراحی ظاهری زیبا در شومینه های برقی

اولین چیزی که نظر هر کسی را به خرید این نوع از شومینه ها جلب می کند، طراحی های بسیار جذاب و زیبای این دستگاه ها است. شاید همین طراحی های منحصر به فرد باعث شود که شما از معایب شومینه برقی چشم پوشی نموده و اقدام به خرید نمایید. شما می توانید این دستگاه را در طرح و رنگ های مختلف و خاص متناسب با فضای خود خریداری کنید.

کم حجم بودن

یکی از چالش هایی که افراد برای استفاده از شومینه های سنتی دارند، فضای زیادی است که این وسیله ها از محیط اشغال می کنند. این در حالی است که شما می ‌توانید با به کارگیری شومینه های برقی فضای کمی از محیط خود را به سیستم گرمایشی اختصاص دهید.

دوام زیاد

طول عمر بالا و دوام زیادی که شومینه های برقی دارند، از جمله دیگر مزایای آنها محسوب می شود. این مسئله نیز می ‌تواند برتری مزایا بر معایب شومینه برقی را نشان دهد. شاید شما در ابتدای خرید ناچار به پرداخت هزینه زیاد برای این هیزم سوز ها باشید اما در دراز مدت به دلیل طول عمری که این شومینه ‌ها دارند، به‌ صرفه تر خواهند بود.

کنترل و استفاده آسان

یکی از معیار هایی که افراد برای خرید شومینه به آن دقت دارند، راحتی استفاده کردن از آن است. شومینه های برقی امکان کنترل از راه دور و ساده ‌ای را برایتان فراهم کرده ‌اند. با این قابلیت شما خیلی راحت می توانید سیستم گرمایشی خود را کنترل نموده و از آن لذت ببرید. در مقایسه با سختی استفاده از شومینه ‌های سنتی، دیگر معایب این سبک از هیمه سوز اصلا به چشم نخواهد آمد.

نصب راحت و انعطاف پذیرنصب راحت شومینه برقی

شما می ‌توانید به تناسب سلیقه خود و در هر کجا که دلخواهتان است، شومینه برقی را نصب نمایید. در واقع طرح های مختلف و متنوعی که شومینه های برقی دارند، بیشتر از هر چیزی می تواند به شما آزادی عمل در نصب و استفاده دهد.

راندمان بالا در تولید گرما

شاید مصرف بالای برق از جمله معایب شومینه برقی باشد اما این مصرف برق منجر به هدر رفت انرژی نخواهد شد. به عبارتی بازدهی شومینه های برقی معمولا بالا است و از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند. این مسئله می تواند به شما اطمینان دهد که گرمای مورد نظر و مطلوب را از این دستگاه ها در ازای مصرف برق پایین دریافت خواهید کرد.

ایمنی بالا به دلیل عدم استفاده از گاز

استفاده از شومینه ‌های سنتی به خصوص در خانه ‌هایی که کودکان خردسالی حضور دارند، می تواند خطر آفرین باشد. با این وجود هیزم سوز های برقی ایمنی بیشتری را برای شما به همراه خواهند داشت، چون نیازی به دودکش ندارند.

قابلیت جا به جایی و حمل ساده

قابلیت حمل شومینه های برقی برگ برنده‌ای است که برای آنها می‌ توان در نظر گرفت. البته ممکن است نمونه ‌هایی از شومینه های برقی چون مدل های کلاسیک که ابعاد بزرگی دارند حمل چندان ساده ای نداشته باشند اما در شرایط کلی، قابلیت جا به‌ جایی این نوع دستگاه ها یکی از مزیت های آنها است.

نداشتن آلودگی و دود

از معایب دیگری که شومینه ‌های سنتی دارند، ایجاد دود و آلودگی است. مزیتی که هیمه سوز های برقی می ‌توانند برای شما با خود به همراه داشته باشند، نداشتن دود و آلودگی است. این مسئله به شما امکان می‌ دهد تا شومینه های برقی را در هر کجای منزل که مایل بودید استفاده نمایید.

کلام پایانی

از جمله سیستم های گرمایشی پرطرفدار، شومینه های برقی هستند که در طرح‌ های مختلف و زیبایی می ‌توانید آنها را خریداری نمایید. بعضا برخی معایب شومینه برقی می ‌تواند شما را از خرید آن منصرف نماید مثل مصرف برق بالای این وسیله اما در عین حال مزایای بسیاری که این دستگاه‌ زیبا دارد، بیش از اشکالات آن می باشد.

از جمله مزایای این لوازم برقی این می باشد که می توان مصرف برقشان را بهینه نمود، به علاوه این هیزم سوز های برقی قابلیت جا به جایی داشته و شما در هر فضایی می توانید از آنها استفاده کنید. با  خرید این لوازم گرمایشی از معتبرترین مرکز فروش شومینه برقی دیگر نباید نگران برق مصرفی خود باشید. مجموعه های بزرگی چون شومینه هنر که حدود 30 سال است در تولید انواع محصولات گرمایشی فعالیت دارند، یکی از با کیفیت ترین مدل های شومینه از جمله طرح های شومینه برقی دو طرفه، سه طرفه را نیز تولید می نمایند.

در این مقاله به طور کامل معایب شومینه برقی و مزایای آن را مطرح کردیم. با مطالعه این موارد به خوبی می‌ توانید برای خرید تصمیم ‌گیری کنید. اگر همچنان برای خرید تردید دارید می توانید با کارشناسان مجموعه شومینه هنر ارتباط گرفته و از یک مشاوره رایگان نیز برای خرید شومینه بهره مند شوید. همچنین ما پاسخگوی سوالات شما در بخش نظرات هستیم.

سوالات متداول

1.به چه دلایلی نباید در منزل از شومینه استفاده کنیم؟

در جواب این سوال باید پاسخ داد که، بستگی به نوع شومینه شما دارد. اگر شومینه شما برقی باشد بدون خطر بوده و نیازی به نگرانی در استفاده از آن در خانه نداشته باشید. ولی اگر شومینه شما هیزمی باشد به دلیل تردد کودکان در محیط خانه باید دائم حواستان باشد که مشکلی پیش نیاید.

2.آیا شومینه برقی گرما دارد؟

شومینه برقی ها، دو نوع شومینه برقی گرمایشی و شومینه برقی نمایشی هستند. در جواب این سوال اگر شومینه شما گرمایشی باشد، بله گرما دارد ولی اگر نمایشی باشد بدون گرما بوده و گرمایی تولید نمی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *