شومینه

مناسب ترین دکوراسیون کافی شاپ کوچک

دکوراسیون کافی شاپ کوچک

کافی شاپ یکی از مکان هایی است که مردم برای آرامش و گذراندن تایمی خوش کنار دوستان و عزیزانشان به آنجا می روند؛ بنابراین انتخاب دیزاین مناسب برای آن اهمیت بالایی دارد. از جذاب ترین مواردی که می توانید برای دکوراسیون کافی شاپ کوچک از آنها استفاده کنید چیدمان بوهو، مدرن، وینتج، مینیمال و… است. استفاده از سبک بوهو در دکوراسیون به شما کمک می کند تا با استفاده از المان و شاخصه های منحصر به فرد، coffee shop تان را خاص و شیک کنید.

نکات مهم در دکوراسیون کافی شاپ کوچک

برای چیدمان دکور یک کافی شاپ کوچک توجه کردن به موارد زیر می تواند بسیار کارساز باشد:

 • سبک چیدمان منطبق با فضا
 • انتخاب مناسب رنگ های خاص
 • نورپردازی صحیح
 • طرحی مناسب دیوارها و سقف
 • انتخاب درست مبلمان

1. انتخاب سبک چیدمان اولین گام برای دکوراسیون کافی شاپ کوچک

سبک ها مختلفی برای دکور کردن وجود دارند که هر یک از آنها در فضاهای خاص خودشان بیشتر کاربرد داشته و مکان بهتر و آرام بخش تری را برای افراد فراهم می کنند. 6 سبک زیر برای دیزاین کافی شاپ کوچک طرفداران زیادی دارند:

 • بوهو
 • صنعتی
 • وینتیج
 • مینیمال
 • مدرن
 • روستیک

سبک دکوراسیون بوهو یا بوهمین

سبک دکوراسیون بوهو یا بوهمین1

بوهو شاخه ای از سبک های هنری است که به قانون شکن شهرت دارد. در این نوع از دکوراسیون، الگو، بافت و ساختار مشخصی وجود ندارد و شما آزادید از هر نوع المان و وسیله دلخواه، از شومینه گرفته تا لوسترهای چوبی و حصیری، استفاده کنید. در بوهمین بر خلاف دیگر سبک ها نیاز به اجرای جز به جز در آن وجود ندارد و قابل تنظیم براساس قالب های فکری هر فرد می باشد.

سبک دکوراسیون بوهو یا بوهمین

سبک دکوراسیون بوهو یا بوهمین3

سبک دکوراسیون بوهو یا بوهمین4

سبک دکوراسیون صنعتی

سبک دکوراسیون صنعتی2

دکوراسیون صنعتی رایج ترین سبک برای کافی شاپ های کوچک است که می تواند با بودجه محدود اعمال شود. در ایـن روش دیزاین، لامپ های بزرگ، دیوارهای آجری و رنگ های خاکستری پایه و طبیعی بیشتر به چشم می خورند. همچنین وسایل آنتیک، کاربردی در آن زیاد است و برای پوشش دهی سطوح مختلف از فلز و چوب استفاده می شود.

سبک دکوراسیون صنعتی

دکوراسیون سبک وینتیج

دکوراسیون سبک وینتیج

وینتیج یکی دیگر از انواع دیزاین است که در قسمت خاصی از دکوراسیون کافی شاپ کوچک مورد استفاده قرار گرفته و با استفاده از اشیاء قدیمی و عتیقه ایجاد می شود. vintage یک روش طراحی داخلی خاص با حال و هوایی نوستالژیک و خاطره انگیز می باشد که مهم ترین مشخصه آن استفاده از وسایل قدیمی برای دکور کردن محیط است. استفاده از الیاف و مصالح طبیعی با رنگ های ملایم در این دکوراسیون باعث ایجاد آرامش و حس خوب در افراد می شود.

دکوراسیون سبک وینتیج

دکوراسیون سبک وینتیج

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک مینیمال به دلیل فضای خالی زیادی که در اختیارتان قرار می دهد و تاکید بر اصل کاربردی بودن، یکی از مناسب ترین گزینه ها در دکوراسیون کافی شاپ کوچک خواهد بود. Minimal نوعی طراحی داخلی مدرن است که بر عملکرد و هماهنگی عناصر مختلف در فضا تاکید دارد. این سبک باعث کاهش بی نظمی یا عناصر غیرضروری در طراحی می‌شود و فضایی راحت و آرامش‌بخش را ایجاد می‌کند. طراحان داخلی سبک مینیمال عقیده دارند که تنها چند عنصر برای برجسته کردن یک فضا کافی است.

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکوراسیون مینیمال

سبک دکور مدرن

سبک دکور مدرن

با کمک سبک مدرن، می توانید دکور مناسب کافی شاپ کوچک خود را هر طور که می خواهید ایجاد کنید و هر چیدمانی در آن کارساز خواهد بود. در این مدل از دیزاین، فضای ذخیره سازی مثل کمد و قفسه مشخص است و از خطوط صاف و یکدست پیروی می شود. رنگ ها به صورت تک و طبیعی در هر بخش استفاده می شوند و دارای هدف و مکان معینی هستند.

سبک دکور مدرن

سبک دکور مدرن

سبک دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون روستیک

از ترکیب چوب و گیاهان برای ایجاد دکوراسیون روستیک استفاده می شود که یک سبک محبوب برای طراحی کافی شاپ با فضای محدود است. این روش طراحی، معمولاً با استفاده از مواد طبیعی و عناصری از دنیای روستا و مزرعه‌ و متریالی مانند سنگ، چوب، چرم، پشم و سفال به وجود می‌آید.

سبک دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون روستیک

سبک دکوراسیون روستیک

2. طراحی کافی شاپ کوچک با رنگ های خاص

طراحی کافی شاپ کوچک با رنگ های خاص2

در دکوراسیون کافی شاپ کوچک بهتر است از رنگ های روشن یا خنثی استفاده شود تا فضا بزرگتر به نظر برسد. از طرف دیگر، رنگ‌های تیره باعث می‌شود فضا در کافی شاپ کوچک شما کوچک‌ تر و کمی خفه ‌تر شود.

طراحی کافی شاپ کوچک با رنگ های خاص

طراحی کافی شاپ کوچک با رنگ های خاص

3. نورپردازی در کافی شاپ کوچک

نورپردازی در کافی شاپ کوچک

یکی از مهم‌ترین ملاحظات طراحی برای یک کافی‌شاپ کوچک، نورپردازی است. اگر برای طراحی کافی شاپ از چوب استفاده شده است می توانید نورپردازی ملایمی را طراحی نمایید و فضای کافه را به محیطی آرامش بخش و ایده آل تبدیل کنید. نورهای آویز به صورت سقفی در کنار چوب، فضای کافه را دوستانه و صمیمی کرده و به تامین روشنایی محیط کمک می کنند. استفاده از نوارهای نوری یا نقطه ای دیوارها، برای جلوه هنری نیز بسیار تاثیرگذار هستند.

نورپردازی در کافی شاپ کوچک

4. طرحی مناسب دیوارها و سقف موثر در دکوراسیون کافی شاپ کوچک

طرحی مناسب دیوارها و سقف موثر در دکوراسیون کافی شاپ کوچک

در نظر گرفتن سادگی برای دیوارها، عناصر دکور و سایر بخش های دکوراسیون، اصلی پیچیده است و اهمیت دادن به آن باعث ایجاد دیزاینی خاص و جذاب می شود که بدون داشتن فضای خیلی بزرگ می توان آن را خلق کرد. سقف نیز جزئی از دیزاین کافه کوچک است، که می تواند طراحی داخلی شما را از رقبایتان متمایز کند. با انتخاب یک تزئین ساده برای فضای افقی و عمودی و سپس یک دکور زیبا برای سقف، می توان محیطی هماهنگ ایجاد کرد.

پیشنهاد می کنیم برای بهتر کردن دکوراسیون کافی شاپ های کوچک در سقف آن ها از موارد زیر استفاده کنید.

 • آویزان کردن آثار دکوری از سقف
 • نصب وسایل روشنایی معلق
 • استفاده از گل و گیاه ها

طرحی مناسب دیوارها و سقف موثر در دکوراسیون کافی شاپ کوچک2

طرحی مناسب دیوارها و سقف موثر در دکوراسیون کافی شاپ کوچک5

5. انتخاب مبلمان مناسب برای کافی شاپ کوچک

انتخاب مبلمان مناسب برای کافی شاپ کوچک

در ابتدای ورود به یک کافه مبل ها و چیدمان فضا بسیار خودنمایی می کنند. راحتی استفاده از مبل ها برای اینکه فرد بتواند روی آنها استراحت کند و از خوراکی ها لذت ببرد، اهمیت بالایی داشته و رضایت مشتری را در پی خواهد داشت. در کافی شاپ های کوچک مبل های ال به دلیل پوشش بهتر فضاهای گوشه ای، از بهترین انتخاب ها به شمار می روند که در عین استفاده بهینه از بخش های پرت، آنها را به مکانی دنج تبدیل می کنند.

ایده های جذاب برای محیط کافی شاپ

بعضی موارد و المان هایی هستند که باعث جذاب تر شدن دکوراسیون کافی شاپ کوچک شما می شوند. برای به کار بردن آنها نیاز است ابتدا سبک دیزاین و تم coffee shop را تعیین کنید و بر اساس آن، از این ایده ها استفاده کنید.

 • رعایت سادگی و پرهیز از شلوغ کردن بیش از حد محیط
 • عدم استفاده زیاد از حد از علائم داخلی و خارجی
 • استفاده از دیوار شیشه ای
 • داشتن گالری عکس
 • استفاده از تخته سیاه در طراحی کافی شاپ
 • فرش های جذاب با طراحی منحصر به فرد
 • داشتن فضای مطالعه و کتابخانه
 • کلکسیون ماگ
 • منوی نوآورانه
 • نیمکت پشت پنجره
 • نصب پنجره بیرون بر
 • استفاده از آینه
 • استفاده از گیاهان

سخن پایانی

برای انتخاب بهتر دکوراسیون کافی شاپ کوچک در نظر گرفتن نکاتی مثل رنگ فضا، نورپردازی، انتخاب سبک دکور، طراحی دیوارها و انتخاب مبلمان مهم است. رعایت این نکات باعث می شود کافه شما با کمترین هزینه به فضایی آرامبخش و دلنشین تبدیل شود. سبک های بوهو، صنعتی، مینیمال، مدرن و … از جذاب ترین دیزاین ها برای کافی شاپ ها به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *