شومینه

نحوه اجرای آینه کاری مدرن روی دیوار (بهترین ایده ها و مهم ترین اصول)

آینه کاری مدرن روی دیوار

آینه کاری مدرن روی دیوار یکی از جذاب ترین روش های زیباسازی فضای داخلی خانه و محیط های کاری است که بر اجرای ایده های نو و خلاقانه می باشد. طراحی ایده های به روز و مطابق با جدیدترین ترندها باعث شده است این روش زیباسازی دکوراسیون مورد توجه افراد زیادی قرار گیرد. بخش مهمی از گیرایی این روش آینه کاری با تناسب سایر المان های دکوراسیون در فضای مورد نظر ارتباط پیدا می کند؛ از انتخاب طرح و رنگ مبلمان و پرده و موکت گرفته تا طرح و مدل کاغذ دیواری بالای شومینه، لوستر، یک شومینه برقی و سایر وسایل دکوراتیو موجود و دیگر عناصر موثر در زیبایی محیط.

پیاده سازی این روش آینه کاری به روش درست و اصولی در درخشش و جذابیت فضا نقش موثری دارد. برای رسیدن به این هدف باید با ایده های به روز آینه کاری این سبک و بهترین فضاهای داخلی برای اجرا آشنایی کاملی داشته باشید.

آینه کاری مدرن روی دیوار به چه معناست؟

آینه کاری مدرن با طرح مثلثی

آینه کاری یکی از روش های دکوراسیون فضاهای مختلف از زمان های گذشته است. امروزه با پیشرفت صنعت طراحی، آینه کاری از روش سنتی خارج شده و جای خود را به شیوه های مدرن داده است. این روش زیباسازی تنها مختص خانه های شیک و بزرگ نیست؛ بلکه یک روش پرکاربرد برای تزئین خانه هایی با متراژ کم محسوب می شود.

آینه کاری به سبک مدرن را در دو تعبیر مختلف می توان تعریف کرد:

 • سبک هایی از آینه ها که برای محیط هایی با معماری مدرن مناسب هستند.
 • سبک های جدید آینه کاری کلاسیک

مهم ترین ویژگی های این سبک آینه کاری عبارت است از:

 • این سبک آینه کاری بهترین روش زیباسازی خانه هایی با فضای کوچک است.
 • در آینه کاری مدرن هیچ محدودیتی در انتخاب اشکال این المان تزئینی وجود ندارد.
 • این متد با انتخاب اشکال منتظم و غیر منتظم آینه ها اجرا می شود.
 • اشکال مستطیل، لوزی، سه ضلعی و شش ضلعی از پرطرفدارترین ایده های آینه کاری در این روش هستند.
 • این روش آینه کاری فقط مختص استفاده در سالن پذیرایی نیست؛ بلکه برای اتاق خواب، سرویس های بهداشتی و حمام نیز کاربرد فراوانی دارد.

مزایای استفاده از سبک مدرن آینه کاری

 • این سبک مانند سایر روش های آینه کاری تاثیر زیادی در دلباز شدن و انعکاس بیشتر نور در محیط دارد.
 • فضاهای تزئین شده به این سبک آینه کاری بزرگتر دیده می شوند.
 • محیط های آینه کاری شده به سبک مدرن بیننده را به وجد می آورد و محیط را باشکوه تر نشان می دهد.
 • زیبایی محیط در نتیجه آینه کاری مدرن روی دیوار مهم ترین مزیتی است که افراد را به استفاده از این المان سوق می دهد.

بهترین مکان ها برای استفاده از دکوراسیون مدرن آینه کاری

زیباسازی محیط با استفاده از آینه کاری مدرن برای محیط های مختلفی قابل استفاده است. از دیوارهای آشپزخانه و سالن پذیرایی گرفته تا اتاق خواب و سرویس بهداشتی همگی گزینه های مناسبی برای استفاده از این روش آینه کاری هستند. این سبک زیباسازی محیط حتی برای استفاده در لابی ساختمان، مغازه، اداره، تالار و رستوران نیز ایده آل به نظر می رسد.

آشپزخانه

در سال های اخیر استفاده از آینه کاری مدرن روی دیوار آشپزخانه به ویژه در فضای بین کابینت ها بسیار رواج پیدا کرده است. یکی از اشکال جذاب این المان ها استفاده از آنها به جای کاشی است. طرح های شش ضلعی، لوزی و مربع رایج ترین انواع آینه کاری در دیوار آشپزخانه هستند.

پذیرایی

آینه کاری مدرن بر روی دیوار با آینه لبه رنگی

استفاده از آینه مدرن برای پذیرایی

سالن پذیرایی یکی از بهترین مکان ها برای آینه کاری است. دیوارهای تک، پشت تلویزیون و پشت میز ناهارخوری بهترین انتخاب ها برای اجرای آینه کاری پذیرایی هستند. برای تاثیرگذاری بیشتر این سبک آینه کاری در زیباسازی فضای پذیرایی بهتر است آینه کاری در قسمتی انجام شود که تصویر لوستر در آن مشخص باشد. با قرار دادن وسایل تزئینی در دیوار روبرویی آینه کاری تاثیر زیبایی این المان چند برابر می شود. نورپردازی اصولی در کنار این المان دکوراتیو هم یک نکته مهم دیگر برای درخشش بیشتر فضای پذیرایی است.

راهرو

راهرو از رایج ترین فضاهای نصب آینه است. با آینه کاری در راهرو علاوه بر جذابیت بخشیدن به این فضا می توان آن را عریض تر و بلندتر جلوه داد. به این منظور آینه ها در مساحت بیشتری از دیوار راهرو به کار برده می شوند. استفاده از این المان های تزئینی به صورت چند نوار در راهرو، ارتفاع این فضا را بلندتر نشان می دهد. بهترین طرح های انتخابی آینه های راهرو، انواع پازلی هستند.

اتاق خواب

آینه کاری در فضای اتاق خواب

آینه ها از المان های ضروری اتاق خواب هستند. انتخاب یک یا دو مدل آینه کاری مدرن روی دیوار بلااستفاده اتاق در زیباسازی، پرنور شدن و بزرگنمایی آن نقش موثری دارد. دیوار بالا یا اطراف تخت خواب یا روی کمد انتخاب هایی مناسب برای استفاده از این المان دکوراتیو هستند. برای آینه کاری دیوارهای کنار تخت بهتر است دو آینه هم اندازه و یک شکل در دو سمت تخت نصب شوند تا تاثیر بیشتری در بزرگنمایی اتاق داشته باشد.

سرویس بهداشتی

آینه کاری در دیوارهای سرویس بهداشتی درخشش زیبایی ایجاد می کند. برای انتخاب طرح های مدرن آینه ها در این فضا بهتر است از تایل های کوچک استفاده شود.

ستون

ستون های خانه های دوبلکس و تریپلکس یکی دیگر از مکان های نصب آینه ها هستند. برای آینه کاری ستون ها معمولا از قطعات خرد شده و ریز شیشه ها استفاده می شود. چیدمان با سلیقه ای از این قطعات ریز تاثیر بسزایی در زیباسازی فضا دارد.

سقف

در معماری خانه های امروزی علاوه بر آینه کاری مدرن روی دیوار، اجرای آن در سقف ها نیز مشاهده می شود. استفاده از آینه ها در سقف خانه باعث لوکس شدن و بزرگ تر نشان دادن فضا می شود. بیشترین کاربرد این نوع آینه کاری در سقف حمام و پذیرایی است. انتخاب متریالی باکیفیت و یک پیمانکار مجرب مهم ترین نکته ای است که در اجرای این نوع زیباسازی باید مدنظر قرار گیرد.

ایده های آینه کاری مدرن

استفاده از ایده های مختلف برای آینه کاری

آینه کاری به سبک مدرن مدرن در طرح ها و انواع مختلفی اجرا می شود. با توجه به سلیقه، دکوراسیون موجود در فضای مورد نظر و بودجه ای که در نظر دارید می توانید طرحی مناسب را انتخاب کنید و نمایی زیبا در محیط ایجاد نمایید.

آجری، برای دوستداران معماری های قدیمی

آینه کاری با اشکال آجری یک انتخاب مناسب برای افرادی است که به دنبال ایجاد فضایی خاطره انگیز در خانه برای مرور خاطرات قدیم و تماشای نمایی از دیوارهای آجری هستند. در این سبک خاص و متفاوت تکه های آینه مانند نمای آجر ساختمان روی دیوار نصب می شود. این مدل آینه کاری برای استفاده در فضای بین کابینت های آشپزخانه گزینه مناسبی است.

لوزی، محبوب ترین مدل آینه کاری مدرن

اشکال لوزی یکی از بورس ترین روش های آینه کاری به سبک مدرن است. استفاده از تکه های لوزی شکل آینه ها با اندازه های یکسان یا متفاوت به ویژه بر روی دیوار راهرو یا سالن پذیرایی زیبایی و درخششی دو چندان در این فضاها ایجاد می کند.

اشکال نامنظم، سبکی خاص و متفاوت

استفاده از اشکال نامنظم آینه روی دیوار

یکی از خاص ترین انواع آینه کاری مدرن روی دیوار استفاده از اشکال نامنظم است. در این مدل آینه کاری طرح هایی با اشکال هندسی غیر منظم در کنار هم قرار می گیرند و سبکی متفاوت را در دکوراسیون ایجاد می کنند. اجرای این ایده برای دیوار پشت تلویزیون انتخابی مناسب است.

آینه کاری جورچین، پازلی از اشکال متنوع هندسی

این مدل آینه کاری اشاره به استفاده از قطعات نسبتا بزرگ تر آینه دارد. این قطعات در اشکال متنوعی چون لوزی، مربع، مستطیل و سایر اشکال هندسی مانند پازل در کنار یکدیگر قرار می گیرند. از پرطرفدارترین طرح های این مدل می توان به طرح کندوی عسل اشاره کرد که عموما در دیوار سالن پذیرایی خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

آینه های پرآذین، یک سبک کلاسیک در خانه های مدرن

این ایده آینه کاری مدرن روی دیوار شامل استفاده از آینه هایی است که با نقش و نگارهای منعکس کننده سبک های دوره رنسانس فرانسه تزئین شده اند. اجرای یک آینه دیواری پر نقش و نگار به عنوان یک طرح کلاسیک به خوبی با سبک دکوراسیون مدرن خانه های امروزی ست می شود.

آینه های سبک صنعتی، یک طراحی چشمگیر

استفاده از آینه های متنوع صنعتی روی دیوار

این مدل آینه ها شامل فلزاتی چون آهن و فولاد ضد زنگ هستند. تلفیق این نوع فلزات با طرحی از شیشه های بزرگ پنجره ای ابهتی از یک خانه صنعتی را ایجاد می کند. برای افزایش جلوه کلی آینه های صنعتی، استفاده از رنگ های مسی و برنزی آنها پیشنهاد می شود.

آینه های پنجره ای، خلق دکوراسیون سنتی در ملکی مدرن

طراحی آینه هایی با اشکال قاب پنجره در تضاد با خانه های مدرن و آپارتمان های شهری نیست. اگر در جستجوی یک ظاهر سنتی و حسی کلاسیک در معماری مدرن خانه خود هستید، آینه ای با سبک پنجره قوس دار بهترین انتخاب برای شما می باشد.

آینه های محدب و مقعر

یکی دیگر از ایده های اجرای آینه کاری مدرن استفاده از آینه های محدب و مقعر است. استفاده از این نوع آینه ها در اندازه های مختلف و قرار دادن آنها به صورت جفت یا سه تایی در کنار هم تاثیر منحصر به فردی در زیبایی دیوار ایجاد می کند.

سایر ایده های پرطرفدار

مربعی: این طرح برای دیوار بالای میز کنسول یا دیوارهایی کوتاه انتخاب مناسبی است.

دایره: این طرح شامل اجزای پراکنده ای از اشکال دایره ای است. اجرای این مدل آینه کاری مدرن روی دیوار بالای مبل بهترین انتخاب است.

طرح شکسته: عموما روی دیوارهای تک و کم عرض اجرا می شود.

مورب: در فضای اتاق خواب، نشیمن و پذیرایی کاربرد فراوانی دارد.

بهترین رنگ ها در آینه کاری به سبک مدرن

جهت زیبا سازی فضا با استفاده از آینه ها علاوه بر انتخاب طرح، استفاده از رنگ متناسب نیز تاثیر بسزایی دارد.آینه کاری مدرن روی دیوار در رنگ های مختلفی انجام می شود. هر کدام از این رنگ ها تغییرات ظاهری متفاوتی در محیط مورد نظر ایجاد می کنند.

 • سفید: از پرطرفدارترین رنگ آینه ها برای ایجاد دکوراسیون ساده و متفاوت است.
 • طلایی: یکی از بهترین رنگ های آینه کاری در دکوراسیون مدرن است. نمای سلطنتی در دیوار ایجاد می کند. برای خانه های بزرگ و شیک، سالن های زیبایی و رستوران ها بهترین رنگ گرمی است که می تواند انتخاب شود.
 • نقره ای: این رنگ آینه بیشترین بزرگنمایی را در محیط ایجاد می کند. بنابراین، برای دلباز کردن خانه هایی با فضای کوچک بهترین انتخاب می باشد.
 • دودی: بیشترین کاربرد این رنگ آینه کاری مدرن در ساختمان های تجاری است. در قسمت های مختلف ساختمان از جمله دیوارهای راهرو، پشت تلویزیون و اجاق گاز هم جلوه زیبایی ایجاد می کند.
 • شامپاینی: از رنگ های گرم محسوب می شود و در طراحی های مدرن آینه کاری محبوبیت زیادی دارد.

آینه کاری مدرن شیوه ای نوین برای زیباسازی دکوراسیون

آینه کاری مدرن برای انواع دکوراسیون

آینه ها یک ابزار دکوراتیو کم هزینه جهت زیبا کردن منازل، ساختمان های تجاری و اداری هستند. این المان دکوراتیو علاوه بر لوکس کردن محیط باعث افزایش نور و وسعت و عمق فضا می شود. در آینه کاری مدرن روی دیوار به شرط انتخاب طرح و مدل مناسب و بکارگیری ایده های خلاقانه می توان جلوه بصری زیبا و متفاوتی در فضای خانه یا محیط کار ایجاد کرد.

با انتخاب یک شومینه شیک می توانید زیبایی فضای دلخواه خود را دو چندان کنید. مجموعه شومینه هنر با عرضه انواع شومینه های مدرن و لوکس این هدف را برای شما محقق می سازد.

سوالات متداول

طرح های رایج آینه کاری به سبک مدرن کدامند؟

لوزی، پازلی، مربعی و اشکال هندسی نامنظم

کدام فضاها برای آینه کاری مناسب هستند؟

راهرو، اتاق خواب، پذیرایی، سرویس بهداشتی، سقف و ستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *