شومینه

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی؛ ردپایی از مدرنیته و کلاسیک در معماری خانه

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی یکی از انواع پرطرفدار معماری خانه های اروپایی است که ریشه در سنت قدیم و فرهنگ بریتانیا دارد. این نوع طراحی داخلی به گونه ای است که در عین مجلل و لوکس بودن، فضایی با احساس راحتی و آرامش را برای ساکنان خانه به ارمغان می آورد. ارجحیت راحتی بر خاص بودن اصلی اساسی است که در این نوع معماری بیشتر به آن پرداخته می شود.

در سبک دکوراسیون خانه های انگلیسی می توان ویژگی های متضادی چون مدرنیته و کلاسیک، شلوغی و مینیمال بودن و رسمی و دوستانه بودن را مشاهده کرد. تلفیقی از طرح های کلاسیک و خاص در کنار ایده های مدرن در وسایل و لوازم دکوراتیو از مهم ترین نکات در دیزاین داخلی خانه هایی به این سبک است. انواع شومینه برقی و سنگی، کاغذ دیواری های پر نقش و نگار، فرش های ابریشمی، پارچه های گلدار، کمدها و کتابخانه های چوبی از جمله عناصری هستند که در دیزاین این خانه ها خودنمایی می کنند.

اگر ترکیبی از مدرنیته و سنت را در دیزاین خانه خود ترجیح می دهید، دکوراسیون به سبک انگلیسی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. با شناخت ویژگی ها و المان های طراحی این مدل دکوراسیون داخلی تجربه بودن در این فضای گرم و صمیمی را از دست ندهید.

تعریفی از دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکورداخلی جذاب به سبک انگلیسی

اتاق خواب جذاب به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکوراسیون به سبک انگلیسی یکی از انواع سبک در دکوراسیون داخلی است که با تکیه بر استایل های طراحی سلطنتی و سنتی، فضایی دلچسب و آرامش بخش را ایجاد می کند. در این نوع دیزاین می توان در کنار یک فضای خاص قدیمی مدرنیته را نیز شاهد بود. ادغامی منحصر به فرد از ایده های مدرن و کلاسیک در این دکوراسیون جذابیتی دو چندان به آن می بخشد. تلفیقی از ایده های کلاسیک خاص در کنار ایده های مدرن چیدمان منزل باعث شده است تا دکوراسیون انگلیسی هر سلیقه ای را پوشش دهد.

این سبک دکوراسیون بر پایه راحتی افراد طراحی شده است تا شرایط را برای صمیمی تر کردن دورهمی ها و نشست اعضای خانواده فراهم کند. در معماری خانه های انگلیسی می توان چند طرح رسمی و غیر رسمی را در چیدمان مشاهده کرد. همین ویژگی ها باعث شده است تا به یکی از استایل های پرطرفدار دکوراسیون منزل به سبک اروپایی تبدیل شود. برخی از المان های شاخص دکوراتیو در این نوع طراحی داخلی عبارتند از:

 • قالی های متلون
 • آینه های بزرگ با قاب های شیک
 • فرش های دستباف و ابریشمی با طرح  های گلدار
 • کاغذ دیواری های پر نقش و نگار
 • تابلوهای نقاشی
 • شومینه
 • کمدهای چوبی و اثاثیه کشودار
 • کتابخانه چرمی یا چوبی
 • دیوارهای پانلی
 • وسایل دکوراتیو سنتی و قدیمی
 • قاب عکس های سبک قدیمی و عتیقه
 • چیدمانی از ست های قوری و فنجان با طرح های گلدار
 • چراغ ها و آباژورهای بلند
 • پرده های بلند مخمل
 • گلدان های طلاکوب و شمعدانی های نقره

ویژگی های دکوراسیون به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی ترکیبی از زیبایی یک طراحی کلاسیک و لوکس را ایجاد می کند. این سبک بر استفاده از المان های دکوراتیو فراوان و متریال های باکیفیت در فضای خانه تاکید می کند. برای درک بهتر این نوع دکوراسیون داخلی و تصمیم گیری در مورد مناسب بودن یا نبودن این طراحی برای فضای موردنظرتان بهتر است با المان های دکوراتیو و ویژگی ها این سبک آشنا شوید.

انتخاب هایی خلاقانه و نامتعارف در چیدمان منزل

اولین تصویری که از شنیدن دکوراسیون به سبک انگلیسی در ذهن افراد ایجاد می کند نظم و اشرافی بودن فضای منزل است. اما اینگونه نیست! طراحی فضاهایی بیش از حد مجلل و لوکس در خانه های انگلیسی ایده چندان جذابی نمی باشد. آنچه فضای این سبک را منحصر به فرد و پرطرفدار می کند، اجرای ایده های خلاقانه در فضایی با چیدمان رسمی است؛ به این معنا که در کنار توجه به هارمونی و ست بودن المان های دکوراتیو و لوازم منزل، با انتخاب هایی خلاقانه و نامتعارف در این دکوراسیون می توان سنت شکنی کرد.

یک لوستر کلاسیک در فضایی اسپرت یا استفاده از لوازم عتیقه در فضایی مدرن از جمله ایده های خلاقانه ای هستند که در این سبک به وفور مشاهده می شوند.

پالت رنگی گرم و شاد در دکوراسیون منزل به سبک انگلیسی

استفاده از رنگ های گرم در دکور انگلیسی

پالت رنگی گرم در دکور انگلیسی

رنگ های گرم یک المان شاخص در فضای خانه انگلیسی ها هستند. دکوراسیون منزل به سبک انگلیسی شامل 4-3 رنگ اصلی است که عمدتا گرم و شاد هستند. ترکیبی از حالت مات و شاین یک رنگ خاص و یا استفاده از کاغذ دیواری های گلدار از ویژگی های بارز طراحی داخلی این خانه هاست.

اصلی ترین رنگی که در دیزاین بخش هایی چون کابینت های آشپزخانه، فرش یا مبلمان به چشم می خورد، قرمز است. ترکیبی از رنگ های سبز و آبی نیز در این نوع دیزاین داخلی خودنمایی می کند.

مبلمان سبک انگلیسی، یک ویژگی بارز در دیزاین خانه

مبلمان دکور داخلی به سبک انگلیسی

مبلمان شیک در دکور انگلیسی

مبلمان در دکور داخلی

مبلمان دکوراسیون داخلی انگلیسی

یکی از ویژگی های شاخص دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی استفاده از مبلمان های خاص این سبک است. دسته هایی کوتاه و راحت، پشتی بلند و نشیمن وسیع با پایه هایی خراطی شده شاخصه منحصر به فرد این نوع مبلمان هاست. مبلمان های سبک انگلیسی از چوب هایی سبک ساخته می شوند و ظاهری شبیه به مبلمان های عتیقه و سلطنتی دارند.

مدل اصلی مبلمان های این سبک دکوراسیون مبل چستر فیلد است. این مبلمان ها رنگی شکلاتی و روکشی مخملی دارند و حسی از لاکچری و ترند بودن را منتقل می کنند.

دیزاین متنوع دیوارها

دیوارهای نقاشی به سبک انگلیسی

دکوراسیون منزل به سبک انگلیسی یک سبک مینیمالیست نیست. این ویژگی را می توان به وضوح در دیزاین دیوارهای این خانه ها مشاهده کرد. دیوارهایی مملو از نقاشی و تصاویر مختلف که عمدتا پرتره و مناظر روستایی هستند در طراحی دیوار های خانه های انگلیسی مشاهده می شوند. کاغذ دیواری ها نیز بخش دیگری از تزئینات دیوار های این خانه ها را تشکیل می دهند. کاغذ دیواری هایی با طرح های گلدار و رنگ شاد انتخاب های اصلی این المان دکوراتیو جهت تزئین دیوار ها هستند.

ویژگی دیگری که در دیوار های این سبک دیزاین داخلی به چشم می خورد، گچبری آنهاست؛ گچبری ها و برش هایی با طراحی خاص که هر دیوار را به قابی شیک برای نصب تابلوهای بزرگ عکس و نقاشی تبدیل می کند. این ویژگی به ویژه در خانه های سبک قدیم انگلیسی مشاهده می شود.

شومینه، المانی مهم در دکور خانه های انگلیسی

شومینه دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

شومینه در دکور داخلی انگلیسی

استفاده از شومینه دکوراسیون داخلی انگلیسی

استفاده از شومینه دکوراسیون داخلی انگلیسی

شومینه در دکوراسیون انگلیسی

در دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی استفاده از شومینه در چیدمان بخش مهمی از دکور خانه را تشکیل می دهد. شومینه ها نقطه کانونی اتاق های نشیمن خانه های انگلیسی هستند که در کنار دیگر عناصر دکوراتیو چون یک میز کوچک، صندلی های راحتی و مبلمان زیبایی خاصی در فضا ایجاد می کنند. برای اجرای یک طراحی داخلی انگلیسی استفاده از  طرح های سنتی شومینه ها با متریال سنگ یا شبه سنگ بهترین انتخاب است. طرح های شومینه برقی می تواند یک گزینه خوب برای پذیرایی شما باشد.

نورپردازی با منابع روشنایی متنوع

نورپردازی دکور داخلی به سبک انگلیسی

نورپردازی سبک دکور داخلی انگلیسی

نور پردازی در دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی انگلیسی

نورپردازی دکوراسیون منزل به سبک انگلیسی فقط بر پایه استفاده از لوستر های بزرگ و لوکس نیست؛ بلکه منابع روشنایی متنوعی را می توان در دیزاین این نوع خانه ها مشاهده کرد. از چراغ های آویز، چراغ های رومیزی و دیواری گرفته تا شمع های مختلف روی میز ناهارخوری همگی از المان های دکوراتیو بخش نورپردازی این خانه ها هستند. در این بین، لوستر هایی با آویز های بلند از سقف بهترین ایده ای است که در دکوراسیون منزل به سبک انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد.

چگونه دکوراسیون منزل به سبک انگلیسی را اجرا کنیم؟

برای اجرای سبک دکور داخلی انگلیسی در منزل تان می توانید در هر بخش از وسایل مختلفی بهره بگیرید.

آشپزخانه

آشپزخانه دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

آشپزخانه دکوراسیون داخلی انگلیسی

اشپزخانه دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

دکوراسیون داخلی اشپزخانه انگلیسی

نور پردازی دکوراسیون داخلی انگلیسی

یکی از ویژگی های بارز دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی استفاده از جزیره و یا میز ناهارخوری در فضای آشپزخانه است.

پرده و رومیزی گلدار، دیوارهایی با کاغذهای پر نقش و نگار و کابینت هایی با رنگ های گرم و شاد از دیگر المان های مهم دکوراتیو در این بخش از فضای خانه هستند. کاشی های سنتی یا طرح های تخته شطرنجی در کف آشپزخانه از ایده های دیگری هستند که این سبک دکوراسیون داخلی را تکمیل می کنند.

اتاق خواب

اتاق خواب دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

اتاق خواب به سبک انگلیسی

اتاق خواب لوکس دکوراسیون داخلی انگلیسی

اتاق خواب لوکس دکور انگلیسی

اتاق خواب مدل انگلیسی

فضای اتاق خواب به سبک انگلیسی با استفاده از قفسه، میزهای چوبی و قاب هایی خاص دیزاین می شود. تشک و بالش های پر، روتختی ها و پرده های رنگی و گلدار هم بخشی دیگر از عناصر دکوراتیو یک اتاق خواب انگلیسی به شمار می روند. در فضای این اتاق ها رنگ دیوار متناسب با تم پارچه های گلدار پرده با روتختی انتخاب می شود.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

اتاق نشیمن دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی

اتاق نشیمن در دکور داخلی انگلیسی

مبل هایی با روکش مخمل، آباژور و لوسترهایی کریستال مهم ترین عناصری هستند که در طراحی فضای داخلی اتاق نشیمن خانه های انگلیسی به کار می روند. وسایل کشویی و کمدهای چوبی در اتاق نشیمن هم المان هایی پرکاربرد در چیدمان خانه هایی به این سبک محسوب می شوند. یک میز چوبی کوچک همراه با یک ست قهوه خوری گلدار از دیگر عناصری هستند که زیبایی فضای خانه هایی به این سبک را دو چندان می کنند.

در پایان

دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی هم زیبایی و شکوه یک دیزاین سلطنتی را ایجاد می کند و  هم آرامش و چشم نوازی یک طراحی کلاسیک. آنچه در این نوع دکوراسیون منزل حائز اهمیت است ایجاد توازن بین مدرنیته و سبک های تاریخی و قدیمی است. چیدمان خانه در دل طرح ها و المان های تاریخی با تکیه بر روش های مدرن و جدید طراحی داخلی مهم ترین اصلی است که طراحان در این سبک دکوراسیون مورد توجه قرار می دهند. در این خانه ها می توان ردپایی از دوره های تاریخی انگلیس را در دکوراسیون مشاهده کرد.

خلاقیت و هنر دو اصل مهم برای پیاده سازی این نوع طراحی داخلی هستند. با تکیه بر این دو اصل می توان وسایلی مدرن و جذاب را به بهترین شکل در یک دکوراسیون تاریخی چیدمان کرد و فضایی زیبا و صمیمی را به وجود آورد.

با خرید از فروشگاه شومینه هنر زمستانی گرم را در یک خانه انگلیسی سپری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *