شومینه

تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن، تجربه سبک متفاوت!

تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن، تجربه سبک متفاوت!

علی رغم مدرنیزه شدن لوازم منزل، هنوز تمایل افراد به سبک های کلاسیک دکوراسیون داخلی کم رنگ نشده است. تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن، بهترین راه برای استفاده از وسایل پرزرق و برق در کنار تجهیزات جدید امروزی می باشد. امروزه به دیزاین اثاثیه خانه در کنار کارایی آن، بسیار توجه می شود. از لوازم برقی آشپزخانه گرفته تا تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، همه با تنوع و ظاهری زیبا در بازار عرضه می شود و دست شما برای چیدمان این وسایل به صورت ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن، کاملا باز است.
مثلا نصب مدل شیک شومینه گازی یا برقی مدرن با قاب ساده و زیبا، در کنار یک مبلمان سلطنتی کلاسیک، به فضای خانه شما زیبایی چشم نوازی می بخشد. قطعا برگزاری یک مهمانی باشکوه در منزلی که با تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن چیده شده باشد، تجربه بی نظیری برای مهمان ها رقم می زند.

5 نکته طلایی در تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن

برای تلفیق سبک دکور کلاسیک و مدرن، باید به متراژ منزل، هزینه و ترکیب رنگی مورد نظر توجه کنید. در کنار این موارد، 5 ایده جذاب برای دیزاین خانه به شما پیشنهاد می شود:

مبلمان، نقش مهم در دیزاین خانه!

مبلمان، نقش مهم در دیزاین خانه!

در سبک کلاسیک، از مبلمان های سلطنتی با نقوش منبت کاری شده استفاده می شود. این مدل مبل، برای اتاق پذیرایی مهمان ها مناسب است و نشستن روی آن به مدت طولانی خسته کننده خواهد بود. اما مبلمان های مدرن، طوری طراحی شده اند که در کنار سادگی، بسیار راحت هستند. دسته این کاناپه ها کوتاه است و میزهایشان فرم حجمی دارد. برای تلفیق دو سبک دیزاین مدرن و کلاسیک، پیشنهاد می شود از مبلمان کلاسیک در کنار اکسسوری های مدرن مانند آباژور یا تابلوهای امروزی استفاده نمایید.

کاغذ دیواری با طرح های متنوع!

اگر دیوارهای خانه، پوششی متناسب با وسایل آن داشته باشند، می توانند جلوه متفاوتی را ایجاد کنند. در سبک شاهانه کلاسیک، عموما از کاغذ دیواری با نقوش ظریف و رنگ های طلایی و درخشان استفاده می شود ولی در سبک امروزی، کاغذدیواری ها رنگ و طرح بسیار ساده ای دارند. برای انتخاب کاغذدیواری، بهتر است از مدل های مدرن استفاده شود تا با گذشت زمان، چشم ساکنین خانه را خسته نکند.

پرده، جلوه زیبای خانه شما!

برای پرده های منزل، اگر از آستر و کتیبه های سلطنتی چند رنگ به کار رود، قصری زیبا در منزل پدید می آورد، اما پرده های مدرن، ساده و تک رنگ هستند. در مدل های امروزی، پرده ها با تلفیق سبک مدرن و کلاسیک طراحی می شوند، که علاوه بر سادگی، نقوش یا مدل های زیبایی در ان ها استفاده شده است.

فرش، تجلی هنر ایرانی در دکوراسیون!

فرش دستباف ایرانی، نمادی از هنر اصیل و ارزشمندی است که از دیرباز برای ما به جای مانده است. با پهن کردن آن در منزل، جلوه متفاوت از سبک کلاسیک رخ می نهد. در سبک های امروزی دکوراسیون، عموما از کف پوش یا فرش های ماشینی با طرح های ساده استفاده می شود. اما، نقوش و رنگ های فرش ایرانی هیچ تضادی با سبک مدرن دیزاین خانه شما نخواهد داشت.

استفاده از اکسسوری های جذاب!

استفاده از اکسسوری های جذاب!

لوسترهای شیشه ای چندشاخه، که از سقف به پایین آویزان شده و غرق نور هستند، چشم همگان را به خود خیره می کند.  در کنار آن، مجمسه های نوستالژی و قدیمی مانند میکل آنژ و آگوست رودن که از سنگ و گچ ساخته شده، نمایی متفاوت از سبک کلاسیک را برای شما تداعی می کنند. برای افرادی که تمایل به سبک امروزی و ساده دارند، استفاده از گل های طبیعی و تابلوهای بزرگ پیشنهاد می شود.

6 پیشنهاد جالب برای تلفیق دیزاین مدرن و کلاسیک

6 پیشنهاد جالب برای تلفیق دیزاین مدرن و کلاسیک

  • سبک کلاسیک به دلیل استفاده از اکسسوری ها، مناسب خانه هایی با متراژ بالا و سبک مدرن به علت طراحی ساده برای خانه های کوچک تر مناسب است. البته می توان با انتخاب سبک غالب، مابقی وسایل را به صورت تلفیقی بچینید.
  • در سبک سلطنتی، رنگ قهوه‌ ای، بژ، مشکی یا شکلات قهوه‌ ای در طراحی بیشتر به کار می رود. در دکوراسیون مدرن، ترکیب رنگ‌های خاکستری، نقره‌ای، سفید، سیاه، شکلاتی تیره و آبی تیره کاربردی تر است. یکی از شگردها برای تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن، ترکیب دو رنگ خنثی است که جلوه متفاوتی به خانه می دهد.
  • کنار یک مبلمان شاهانه، میزهای حجمی سبک امروزی می تواند مناسب ترین انتخاب باشد.
  • برای رعایت تعادل ترکیب کلاسیک مدرن با کلاسیک، مبلمان های ساده امروزی در کنار یک فرش دستباف ایرانی می تواند بهترین گزینه باشد.
  • لوسترهای پرزرق و برق شاهانه به سقف های گچ بری شده ساده امروزی جلوه متفاوتی می دهند.
  • استفاده از پرده های سلطنتی، بر روی دیوارهای ساده که با کاغذ دیواری های سبک مدرن پوشیده شده ،می تواند مناسب ترین راهکار برای تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن باشد.

سخن پایانی

برای کسانی که علاوه بر استفاده از وسایل مدرن و ساده در منزل، به دیزاین های پرزرق و برق نیز علاقه دارند، تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن بهترین انتخاب خواهد بود. البته هر کس با سلیقه شخصی خود می تواند ترکیب مورد نظر را چیده و رنگبندی مناسب را انتخاب کند. ولی استفاده از مبلمان شاهانه در کنار یک مجسمه نوستالژی که بر روی یک کف پوش ساده امروزی قرار گرفته اند و روشنایی از لابه لای پرده های حریر ساده بر روی آن ها رخ می نهند، می تواند پیشنهاد جالبی باشد.

سوالات متداول

برای تلفیق دکوراسیون کلاسیک و مدرن چه ایده هایی وجود دارد؟

استفاده از مبلمان سلطنتی در کنار فرش ساده و ترکیب رنگ های خنثی با تناژ طلایی از بهترین ایده ها برای تلفیق دو سبک مدرن و کلاسیک دیزاین داخلی است. به طور کلی، انتخاب یکی از این سبک ها به صورت غالب و چیدمان سایر لوازم با توجه به سبک دیگر، می تواند این تلفیق در دکور را ایجاد نماید.

بهترین ترکیب رنگ برای دیزاین ترکیبی مدرن و کلاسیک خانه کدام است؟

ترکیب رنگ های قهوه‌ ای، بژ، مشکی یا شکلات قهوه‌ ای با رنگ های خنثی خاکستری، نقره‌ای، سفید برای تلفیق دکوراسیون مدرن و کلاسیک بسیار مناسب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *