شومینه

هر آنچه باید درباره شومینه برقی بدانید

در حال حاضر شومینه برقی تقاضای بیشتری نسبت به شومینه هیزمی دارد چراکه شومینه برقی استفاده آسانتر و کارایی بالاتری را دارا است. اما به این نکته توجه کنید که هر وسیله برقی نیز معایبی را در بر دارد پس حتما قبل از خرید شومینه درباره معایب و مزیت های آن تحقیق کنید تا در آینده پشیمانی نداشته باشید.

شومینه برقی

شومینه برقی به سبب راندمان بیشتر و هزینه پایین تر و امنیت بالاتر استفاده زیادی دارد. قابلیت های بسیاری که شومینه برقی در اختیار شما قرار میدهند تا آنها را انتخاب کنید. البته شومینه های برقی مثل شومینه سنتی گرمای لذت بخش و حس آتش زدن چوب را به شما القا نمی کند. اما انتخاب این موضوع به سلیقه شخصی شما بستگی دارد که تا چه اندازه واقعی بودن حس آتش و گرما برایتان اهمیت دارد.

اکنون مزیت های شومینه برقی را بررسی می کنیم تا به شما در انتخابی درست و صحیح کمک کرده باشیم:

بخش یک: مزیت های شومینه برقی

.ساختار تزئینی

1- شما میتوانید با توجه به دکوراسیون راخلی خانه یک شومینه برقی متناسب با آن خریداری کنید چرا که شومینه برقی با طرح و رنگ و مواد گوناگونی تولید می شوند.

2- شومینه برقی برای قرار گرفتن در خانه و آپارتمان مناسب هستند چراکه فضای بسیاری را اشغال نمی کنند و شما میتوانید در هر بخش از مکان مورد نظر شومینه دیواری یا ایستاده قرار دهید بدون اینکه با دشواری زیادی روبرو شوید.

3- شما می توانید یک شومینه برقی را پس از خریداری آن به تنهایی نیز نصب کنید و برای نصب آن حتما نیازی به فرد متخصص ندارید. فقط نیاز است که شومینه برقی را در محل مورد نظر قرار دهید. سیم برق را وصل کنید و سپس دستگاه روشن می شود و محل را به سرعت گرم میکند. بعضی از شومینه های برقی به شکلی طراحی می گردند که دارای قفسه هایی برای کتاب و تابلو و اشیا تزئینی هستند پس می توانید از لحاظ ظاهری یک شومینه برقی که با نیازتان تنایب داشته باشد بخرید.

.فایده های شومینه برقی از لحاظ آسایش و تسهیلات

1-دلیلی که سبب می شود مزایای شومینه برقی نسبت به شومینه سنتی بیشتر باشد ماندگاری بالاتر آن است. چراکه به سوخت هایی همانند گاز و چوب نیازی نیست و در آن محفظه احتراقی مثل شومینه سنتی در نظر نگرفته شده است. همچنین پوشانندگی بدنه خارجی شومینه برقی با استفاده از مواد و رنگ ضدخوردگی است که این کار بدنه آن را در طول زمان دوام بیشتری می بخشند.

2- در شومینه برقی برای نصب و کار کردن با آن به متخصص نیازی نیست و شما میتوانید به وسیله دفترچه راهنما آن شومینه را روشن کنید. همچنین شما می توانید به آسانی آن را جدا کنید و از اتاقی به اتاق دیگر ببرید. به دودکش و خط گاز نیز نیازی ندارید. حتی اگر در منزلی اجاره ای زندگی می کنید میتوانید سپس در مکان دیگری از آن استفاده کنید.

3- اکثر شومینه های برقی یک کنترل از راه دور دارند که شما میتوانید از راه دور عملکرد شومینه را کنترل کنید همچنین روی بدنه شومینه نیز شومینه نیز قابلیت تنظیم قرار دارد.

.مزیت های گرما بخشی شومینه برقی

1- شومینه برقی چون بدون نیاز به دودکش گرما را به طور مستقیم پخش می کند پس گرما از بین نمی رود و در تمام قسمت خانه پراکنده خواهد شد.

2- در شومینه برقی به دلیل وجود ترموستات شما می توانید دما را بر روی یک درجه تنظیم کنید و به آسانی اندازه گرما را کم و زیاد نمایید و کنترل کنید.

.امنیت زیاد شومینه برقی

1- شومینه های سنتی بدلیل تولید گازهایی مانند دی اکسید کربن و مونو اکسید کربن در فضای خانه امنیت کمتری نسبت به شومینه برقی دارند و مردم نیز از خرید آن اندکی جلوگیری می کنند. این گازها که به عنوان گاز های کشنده نام دارند هم برای محیط زیست و هم برای انسان ها خطر بالایی دارند اما شومینه های برقی چون گازی از خود ساطع نمی نمایند پس اگر کسی در منزل دارای مشکلات تنفسی است شومینه برقی برای شما بهتر می باشد. هم چنین شومینه های برقی برای خانواده هایی که بچه های زیر هفت سال دارند نیز توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *