شومینه

باربیکیو گازی چیست و چرا باید انتخابش کنیم؟

امروزه باربیکیو یا کبابپز های مدرن طرفداران بسیاری دارد و خیلی از مردم دوست دارند در خانه خود یک باربیکیو داشته باشند اما اکثرا  اطلاع ندارند چه نوع باربیکیویی را برای خود انتخاب کنند. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا انتخابی صحیح و مناسب داشته باشید.

در میان انواع مختلف باربیکیو مدل گازی آن هوادار بیشتری دارد چراکه استفاده آسان تری نسبت به مدل های دیگر دارد اما در مقابل قیمت آن نیز بالاتر است. اما به این نکته توجه کنید که با صرف هزینه بیشتر می توانید لذت استفاده بهتر و راحت تر را تجربه کنید.

جنس باربیکیو های گازی از نوع آجری و استیل و چدنی و … هستند. افراد زیادی فکر میکنند باربیکیو گازی برای خانه های شهری و آپارتمان ها مناسب می باشند. به این دلیل که می توان آن را در حیاط و پشت بام و تراس و بالکن خود بگذارید و از آن نگهداری نمایید.

باربیکیو گازی بسیار سریع به دمای مد نظر شما می رسد و هم چنین با افزودن یک صفحه گریل این قابلیت را ایجاد می کنید تا گرمای یکسان برای طبخ غذاهای گریل مثل سبزیجات و گوشت و… را به وجود آید.

در بین مدل های متفاوت باربیکیو مدل زغالی به سبب تولید گاز دی اکسید کربن برای محیط زیست و فضای منازل بسیار مضر است اما باربیکیو گازی به سبب قابلیت تنظیم اندازه شعله و استفاده گاز بیشتر از باقی مدل ها طرفدار و حامی محیط زیست باشد.

هم چنین پژوهش های علمی ثابت کرده است که دود ایجاد شده از ذغال سبب ایجاد مواد مضری در غذا می باشد که سلامتی افراد را در بازه طولانی مدت تهدید می کند.اما در هنگام استفاده از مدل های گازی بخار بیشتری در مقایسه با مدل های ذغالی به وجود می آید و به همین دلیل مواد غذایی گریل شده آبدارتر هستند.

باربیکیو های گازی در مقایسه با مدل های دیگر از استاندارد ایمنی بیشتری دارا هستند. برای استفاده از باربیکیو گازی به ماده اشتعال زایی که سبب ایجاد خطر شود نیازی نمی باشد.

میزان انرژی مصرف شده در باربیکیو گازی در مقایسه با مدل های برقی کمتر است به همین دلیل استفاده از نمونه گازی می تواند سطح انرژی شما را پایین بیاورد.

باربیکیو گازی به چه شکلی کار می کند؟

سوخت مورد نیاز برای کبابپز مدرن گازی گاز طبیعی یا پروپان است که اکثرا با استفاده از لوله کشی گاز به باربیکیو متصل می شود.

کبابپز های مدرن گازی دارای امکان تنظیم میزان سوخت هستند. باربیکیو های گازی مدت زمان کمتری را برای گرم شدن احتیاج دارند اما به این نکته توجه کنید قبل از آغاز روند پخت باید آن را روشن کنید تا به میزان کافی گرم بشوند.

مدت زمان مورد نیاز برای گرم شدن حدودا 10 تا 15 دقیقه می باشد.مزیت این کار این است که در زمان گریل شدن غذا از چسبیدن آن جلوگیری می کند.

یکی از مزیت های مهم این نوع باربیکیو ها این است که به آسانی خاموش و روشن می شود.

ملاک های اصلی در انتخاب باربیکیو گازی چه هستند؟

  • در انتخاب باربیکیو های گازی از نمونه هایی که بدنه محکمی دارند و قطعات آن راحت تر تمیز می شوند گزینه بهتری هستند.
  • برای طبخ بهتر و لذت بخش به پیوستگی در گرما نیاز است به همین دلیل مواد اولیه مانند استیل و چدن گزینه خوبی به شمار میرود. این مواد اولیه قابلیت تنظیم آسان تر دما را به وجود می آورد و همچنین در میزان طول عمر باربیکیو نیز تاثیر بسیاری دارد.

در تمیز کردن باربیکیو باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

  1. سر شعله ها و لوله های باربیکیو را تمیز نمایید.
  2. حتما صفحه گریل را شست و شو دهید.
  3. چربی های موجود در صفحه گریل را تمیز نمایید.
  4. مخزن گاز را پر نگه دارید.

گروه تولیدی شومینه هنر با سالها تجربه در تولید شومینه و باربیکیو در خدمت شما هم وطنان عزیز از سراسر ایران می باشد.

شما می توانید جهت خرید انواع باربیکیو گازی و برقی و ذغالی به سایت فروشگاهی شومینه هنر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *